چگونه می‌توانید انگلیسی یاد بگیرید؟ | راهنمای یادگیری انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی اهداف واقع‌بینانه تعیین کنید و تداوم داشته باشید. سعی نکنید در سه ماه به روانی در زبان برسید زیرا غیرممکن است.

در عوض، چندین (بسیار) هدف کوچک برای مثال اهداف هفتگی و ماهانه تعیین کنید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آنها انجام دهید. با یادگیری خود سازگار باشید. یادگیری هر دو هفته یکبار کارساز نخواهد بود.

بگذارید ساده و کوتاه باشد. شاید باور نکنید اما یادگیری یک زبان به مدت 30 دقیقه در پنج روز در هفته، بسیار بیشتر از مطالعۀ 8 ساعت در یک جلسه (بدون توقف) به شما کمک می‌کند. جلسات مطالعۀ خود را ساده و کوتاه نگه دارید. مهارتی را که می‌خواهید در آن روز کار کنید انتخاب کنید و روی آن تمرکز کنید. تمام مهارت‌های زبانی را در طول هفته تمرین کنید.

شما فقط در صورتی به تسلط خواهید رسید که تمام مهارت‌های زبانی شما در یک سطح باشد. سعی کنید هر هفته چهار مهارت اصلی زبان را کار کنید (یک جلسه برای هر یک از آنها)، و سپس یکی دو روز دیگر را برای بهبود واژگان، گرامر و تلفظ خود صرف کنید.

قواعد دستوری و واژگان بخوانید. همانطور که اشاره کردم، گرامر و واژگان نیز باید به طور مرتب مطالعه شوند. بدیهی است که هنگام تمرین چهار مهارت اصلی زبان، با بسیاری از قواعد دستور زبان و کلمات جدید روبه‌رو می‌شوید، اما اگر از یکی از جلسات یادگیری هفتگی خود برای یادگیری کلمات و قواعد دستور زبان جدید استفاده کنید، عالی خواهد بود.

از منابعی استفاده کنید که برای شما مناسب‌اند

اول از همه، زیاد حریص نباشید. انگلیسی خود را با منابعی که برای سطح شما مناسب است (یا کمی بالاتر از آن) تمرین کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که از جلسات مطالعۀ خود نهایت استفاده را ببرید و واقعاً به جای رنج کشیدن، یاد بگیرید. همچنین به یاد داشته باشید که به معنای واقعی کلمه میلیون‌ها منبع یادگیری زبان انگلیسی در دسترس است. با آنهایی که احساس راحتی بیشتری می‌کنید کار کنید و بقیه را به آینده بسپارید.

بخوانید تا به روان بودن برسید

سعی کنید هر روز حداقل به مدت ده یا پانزده دقیقه به زبان انگلیسی بخوانید و مطمئن شوید که مطالب خواندنی را انتخاب می‌کنید و واقعاً از آن لذت می‌برید.

انگلیسی بشنوید

برای داشتن تماس مستمر با زبان انگلیسی، نیازی به گوش دادن به پادکست‌ها یا انجام تمرینات شنیداری به طور مداوم ندارید. به عنوان مثال، می‌توانید برای تمرین شنیدن خود، فیلم‌های انگلیسی تماشا کنید یا به آهنگ‌های انگلیسی مورد علاقۀ خود گوش دهید.

در هر فرصتی که به دست می‌آورید انگلیسی صحبت کنید

این ممکن است خیلی واضح به نظر برسد، اما من بسیاری از زبان‌آموزان را، به ویژه در مراحل ابتدایی می‌شناسم که استرس دارند یا خجالت می‌کشند و از تلاش برای صحبت کردن به زبان انگلیسی اجتناب می‌کنند. به مسیر خود افتخار کنید و تا می‌توانید صحبت کنید. این به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و به طور کلی مهارت‌های انگلیسی خود را بهبود ببخشید.

فیلم، سریال و ویدیوهای انگلیسی ببینید

این یکی دیگر از نکات واضح است. تماشای سریال‌ها یا فیلم‌های مورد علاقۀ خود به زبان انگلیسی به شما در بهبود تلفظ و درک شنیداری کمک می‌کند. اگر زیرنویس انگلیسی را به ترکیب اضافه کنید، املا و خواندن را نیز تمرین خواهید کرد.

نوشتن را فراموش نکنید

به یاد داشته باشید که نوشتن برای بهتر شدن در املا بسیار مهم است. این موضوع در زبان انگلیسی بسیار مهم است زیرا کلمات را متفاوت می‌نویسید و تلفظ می‌کنید. نوشتن همچنین به شما کمک می‌کند واژگان و ساختارهای دستور زبان را به خاطر بسپارید و به شما امکان می‌دهد بدون استرسی که صحبت کردن می‌تواند ایجاد کند انگلیسی را تولید کنید.

این مسیر را به تنهایی طی نکنید

حتی اگر دوست دارید خودتان در خانه یاد بگیرید، به کمی تعامل با دنیای بیرون نیاز دارید. داشتن یک دوست آنلاین یا یک دوست مکاتبه‌ای بسیار مفید است زیرا می‌توانید به یکدیگر کمک کنید و یکدیگر را پاسخگو نگه دارید.

به انجمن یا گروهی بپیوندید که در آن افراد به زبان انگلیسی در مورد موضوعات مورد علاقۀ شما صحبت می‌کنند. سعی کنید فعال باشید و از هر فرصتی که برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی دارید استفاده کنید.

از کمک خواستن نهراسید

از درخواست کمک خجالت نکشید. برخی از مفاهیم ممکن است دشوار باشند و اگر همه چیز را نفهمید کاملاً طبیعی است! فرقی نمی‌کند اگر سؤال خود را به صورت آنلاین بپرسید یا از معلم خصوصی یا دوست خود، هرگز از درخواست کمک در صورت نیاز نترسید.

یادگیری زبان انگلیسی
چگونه می‌توانید انگلیسی یاد بگیرید؟ | راهنمای یادگیری انگلیسی

از اشتباهات خود نترسید

از اشتباهات خود استفاده کنید تا از آنها درس بگیرید. کارهای اشتباهی را که انجام می‌دهید تجزیه و تحلیل کنید و تا زمانی که به آن مسلط شوید، روی آن کار کنید.اشتباهات خود را بپذیرید و آنها را به فرصتی برای مرور موضوعات خاص یا فهرست واژگان تبدیل کنید. از همه مهمتر، احساس بدی نداشته باشید. همۀ ما اشتباه می‌کنیم. ترفند این است که حداکثر استفاده را از آنها ببرید.

در کشور خود در زبان انگلیسی غرق شوید

اگر نمی‌خواهید یا نمی‌توانید به خارج از کشور بروید، زبان انگلیسی را به سمت خود بیاورید.

هر جا که می توانید از انگلیسی استفاده کنید، زبان رسانه‌های اجتماعی خود را تغییر دهید، متعهد شوید که فقط به زبان انگلیسی فیلم تماشا کنید، به انگلیسی فکر کنید و غیره. چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید به راحتی در زندگی روزمرۀ خود تغییر دهید تا احساس کنید با زبان انگلیسی احاطه شده‌اید!

در کشوری انگلیسی زبان غرق شوید

اگر فرصت دارید و می‌توانید هزینۀ آن را بپردازید، به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنید. حتی فقط یک هفته غوطه‌وری کامل می‌تواند مفیدتر از یک ماه مطالعۀ شخصی باشد. با سفر به کشوری که مجبور هستید برای همه چیز از زبان انگلیسی استفاده کنید، به مغز خود این فرصت را می‌دهید که زبان را بسیار سریعتر و کارآمدتر جذب کند.

آنچه را که می‌آموزید به کار ببرید

تئوری مهم است، اما عمل نیز کلیدی است. فقط قواعد گرامر را حفظ نکنید. از آنها برای ایجاد جملات نمونه و تمرین مهارت‌های گفتاری و نوشتاری خود استفاده کنید. واژگان جدیدی را که می دانید استفاده نمی‌کنید یاد نگیرید. در عوض، موضوعات یا کلماتی را انتخاب کنید که به صورت روزانه به آنها نیاز دارید، مانند غذا، رنگ ها، خانواده، حیوانات یا مدرسه و کار.

تسلیم نشوید

مهمترین توصیه‌ای که می‌توانم به شما کنم این است که هرگز تسلیم نشوید.

روزها، هفته‌ها یا حتی ماه‌ها وجود خواهد داشت که احساس می‌کنید در حال پیشرفت نیستید. این بسیار رایج است، به خصوص در طول به اصطلاح پلاتو میانی. فقط به یاد داشته باشید که هر یک از ما چنین لحظات بدی را پشت سر می‌گذاریم، و تنها راه رسیدن به هدفتان این است که به یادگیری ادامه دهید و هرگز تسلیم نشوید.

با پاسخ به این سه سوال، اکنون باید تمام اطلاعات لازم را برای تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد اینکه آیا یادگیری انگلیسی برای شما مناسب است یا خیر، داشته باشید.

یادگیری زبان انگلیسی سفری است که ممکن است چند سال طول بکشد، اما اگر بدانید چگونه آن را انجام دهید و هدف نهایی خود را در ذهن داشته باشید، زودتر از آنچه انتظار دارید به آن خواهید رسید.

اگر هنوز فکر می‌کنید انگلیسی برای شما مناسب نیست، توصیه می‌کنم حداقل آن را امتحان کنید. چه کسی می‌داند؟ شاید در نهایت متوجه شوید که می‌خواهید شکسپیر بعدی باشید، یا متوجه می‌شوید که چیزی که واقعاً می‌خواهید یادگیری اسپانیایی به جای انگلیسی است.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
mistake in english learning

۱۰ اشتباه رایج در آزمون های مهارت زبان انگلیسی که باید از آنها اجتناب کرد

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار…

بیشتر بخوانید
learn english from AI

چگونه از هوش مصنوعی و فناوری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر در هوش مصنوعی (AI) و فناوری، روش های نوآورانه و جذاب تری را…

بیشتر بخوانید
استراتژی موفقیت در آزمون زبان انگلیسی

استراتژی های نوآورانه برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی در سال ۲۰۲۴

امروزه، با پیشرفت های چشمگیر در زمینه آموزش و فناوری، روش های نوینی برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question