ویژگی های سامانه آموزش آنلاین مناسب چیست؟

ویژگی های سامانه آموزش آنلاین

سامانۀ یک آموزش آنلاین، برای هر شرکت، موسسه، سازمان، دانشگاه، مدرسه، کالج و … لازم است. حال باید بررسی کنیم، این سامانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای اینکه شما یک سامانۀ آموزش آنلاین خوب و کارآمد داشته باشید، باید این نکات را رعایت کنید، تا هم به شهرت شرکت شما آسیب نرسد و هم شما آموزش آنلاین موفقی داشته باشید. در ادامه با اینکه ویژگی های سامانه آموزش آنلاین مناسب چیست آشنا خواهیم شد.

در ابتدا، شما باید، یک پلتفرم مناسب، برای سامانۀ خود طراحی کنید، تا بتوانید، موفق شوید، این پلتفرم به این صورت است که شما، باید برای آموزش آنلاین خود بهترین نرم افزار آموزش آنلاین را انتخاب کنید، که هم برای شما کارآمد باشد، هم برای دانشجویان و اعضای آموزش آنلاین شما.

شما برای اینکه آموزش آنلاین خوبی داشته باشید باید گروه مشورت داشته باشید و از این نرم افزارها می توانید برای آن استفاده کنید: کویزلت، گروپ می، گوگل داریو، و گوگل داک (یعنی پردازشگر کلمه)، درپ فور اسکول، کاهوت (یک نرم افزار است که سوالات جالب و فانتزی طرح می کند).

به این ترتیب، شما می توانید نظرات دانشجویان و کاربران خود را دربارۀ آموزش آنلاین خود بفهمید و اگر این آموزش مجازی ایرادی دارد، آن را با نظرات کاربران خود اصلاح کنید 


در مرحلۀ بعدی شما باید، برای آموزش آنلاین خود، یک لیست تهیه کنید که در آن انواع کلاس های آنلاین، قیمت آنها و کیفیت آنها لحاظ شده باشد، به این ترتیب، شما با انتشار این لیست در اینترنت و شبکه های مجازی، مشتریان زیادی خواهید یافت. همچنین شما می توانید برای بهبود کلاس آنلاین خود، از شرکت های خارجی، دمو (نسخۀ رایگان از نرم افزار) را دریافت کنید و اگر این دمو برای شما کارآمد بود، آن را در پایان خریداری کنید.

برای اینکه LMS شما، کیفیت بهتری داشته باشد و شما بتوانید مشتریان بیشتری جذب کنید، روی برنامۀ خود وضعیتی قرار دهید که کاربران بتوانند در حالتی که به اینترنت هم وصل نیستند، از امکانات آن استفاده کنند و منابع را دانلود کنند. در واقع به این روش، روش کلود بیس گفته می شود، به این معنی که تمام محتوای آموزش آنلاین و تمام منابع برای همۀ کاربران و دانشجویان در هر زمانی و در هر مکانی قابل دسترسی است.


برای اینکه سامانه آموزش آنلاین شماکیفیت مطلوبی داشته باشد و مورد رضایت کاربران شما باشد، شما باید در این سامانه این موارد را رعایت کنید:

اول اینکه شما باید 24 ساعته در خدمت دانشجویان و کاربران خود باشید، هر سوالی دارند را در موقع مشخص پاسخ دهید و منابع آنها را تأمین کنید، به عنوان مثال فرض کنید سامانۀ آموزش آنلاین مناسب شما درباره آزمون زبان انگلیسی است و شما در این سامانه، آزمون تافل ® تدریس می کنید، پس شما باید، تمام منابع لازم برای دانشجویان خود را فراهم کنید و یا وب سایتی که منبع در آن قرار دارد، را در اختیار آنها قرار دهید.

همچنین برای اینکه سامانۀ آموزش آنلاین، مورد استقبال کاربران و دانشجویان قرار بگیرد سعی کنید تا فیلم های کلاس ها و صداهای ضبط شده را در کنار بقیۀ فایل ها در اختیار آنها قرار دهید.

سامانه آموزش آنلاین مناسب

ویژگی های سامانه آموزش آنلاین مناسب چیست؟


برای اینکه سامانه آموزشی آنلاین شما محبوب باشد شما باید این نکات را رعایت کنید:

شما باید به دانشجویان خود بیاموزید که آنها با هم همکاری کنند و با هم رقابت نکنند به این ترتیب دانش آنها بالاتر می رود، در واقع شما باید دانشجویان خود را به سمت  اجتماعی شدن سوق دهید تا به این شکل دانشجویان شما با هم تعامل داشته باشند و مشکلات درسی خود را با هم حل کنند.

یک آموزش آنلاین موفق، باید چالش برانگیز باشد، یعنی دانشجویان بتوانند دربارۀ مسایلی که نمی دانند تحقیق کنند و برای آن راه حل پیدا کنند، چون تنها استاد نباید برای مسایل راه حل پیدا کند و دانشجویان هم باید در این موضوع مشارکت کنند.

فرض کنید، شما در یک کلاس گرامر تافل ® هستید (دانشجو) شما می توانید یک داستان کوتاه برای آموزش آنلاین خود بنویسید و از سوی استاد و دیگر دانشجویان بازخوردی دربارۀ آن بگیرید، به این ترتیب این آموزش آنلاین یک آموزش آنلاین تعاملی است و استاد و دانشجویان به شما کمک می کنند تا شما در رایتینگ خود، قوی تر شوید و پیشرفت داشته باشید.

دیگر ویژگی آموزش آنلاین این است که استاد باید خلاق و مبتکر و مسوولیت پذیر باشد یعنی در هر ساعتی که دانشجو یا دانش آموز به او احتیاج داشت در دسترس باشد و به او کمک کند.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید
سیستم آموزش آنلاین

نگاهی به سیستم آموزش آنلاین در ایران و جهان

سیستم آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی سیستمی تقریبا نوپا در آموزش جهانی به شمار می آید. این سیستم…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question