ساختار سوالات زبان ارشد

ساختار سوالات زبان ارشد

داوطلبانی که می خواهند در کنکور ارشد شرکت کنند، برای کسب موفقیت می بایست در قسمت زبان این کنکور نمره ی مطلوبی کسب کنند. برای این کار لازم است که با ساختار این قسمت به خوبی آشنا شوند. در این مقاله به ساختار سوالات زبان ارشد می پردازیم. این قسمت به 2 بخش تخصصی و عمومی تقسیم می شود که در بخش تخصصی علاوه بر داشتن مهارت های گرامر، نیاز به تسلط بر واژگان رشته ی خود را دارید.

 

ساختار سوالات آزمون زبان ارشد

 

  • Vocabulary یا واژگان

  • گرامر (GRAMMAR)  که البته این بخشی از سوالات در قالب کلوز تست ارائه می شود.

  • درک مطلب (READING COMPREHENSION)

 

سبک و تعداد سوالات آزمون زبان کنکور ارشد چگونه است؟

 

سوالات زبان کنکور ارشد، در برگیرنده 30 سوال برای هر رشته و گرایش می باشد.

  • سوال 1 تا 10 سوالات زبان عمومی و مربوط به مباحث واژگان است.
  • سوال 11 تا 15 سوالات زبان عمومی و از بخش گرامر است که این بخش از سوالات به صورت کلوزتست داده می شود.
  • سوال 16 تا 30 سوال زبان تخصصی هر رشته است که معمولاً داوطلبان در این قسمت با سه متن تخصصی روبه رو هستند که از آن ها سوالات تخصصی رشته مورد نظر پرسیده می شود.

 

ساختار سوالات زبان ارشد

 بخش لغت آزمون زبان کنکور ارشد

برای کسب آمادگی بهتر و آموزش زبان انگلیسی اصولی جهت پاسخگویی به  بخش لغت زبان ارشد بایستی داوطلب دارای منبعی از واژگان زبان عمومی باشد. در رابطه با آموزش لغت کتابهای متعددی نوشته شده است اما بهترین کتاب برای شروع کتاب 504  واژه  و پس از آن کتاب لغات ضروری برای تافل ® Essential words for TOEFL  می باشد.

در بررسی های انجام شده و مقایسه سوالات زبان ارشد در سال های اخیر می توان به این نتیجه رسید که بعضی سوالات زبان ارشد در سالهای مختلف تکرار شده است. بنابراین در انتهای تمامی بخش های این کتاب ها نمونه سوالات بخشهای مختلف زبان از جمله لغت گرامر و درک مطلب رشته های مختلف آورده شده است که برای تمرین و تکرار حتما از آنها استفاده نمایید.

 

بخش گرامر آزمون زبان کنکور ارشد

باید توجه داشته باشیم که گرامر زبان ارشد در حقیقت یادگیری قوانین زبان است به همین دلیل یادگیری آن به نسبت از بقیه بخش ها راحت تر و شیرین ترمی باشد. اما متاسفانه دید کلی داوطلبان نسبت به مبحث گرامر زبان ارشد دید خوبی نیست چون در دوران تحصیلی از دبیرستان و حتی دانشگاه گرامر را با شیوه ای نادرست آموزش داده اند و همین باعث تاثیر گذاری منفی بر روی دانشجویان شده است. برای یاد گیری گرامر زبان ارشد داوطلب بایستی در ابتدا دید کلی نسبت به گرامر داشته باشد و بداند که اساسا منظور از سوالات گرامر زبان ارشد چیست.

 

بخش درک مطلب آزمون زبان کنکور ارشد

 مهمترین و امتیاز آورترین بخش آزمون زبان ارشد بخش درک مطلب آن به حساب می آید. با دانستن این مطلب که 50 درصد سوالات آزمون زبان ارشد در مورد درک مطلب می باشند درک اهمیت این موضوع راحت تر خواهد بود. بر خلاف آنچه که مورد تصور اکثر داوطلبان زبان ارشد است برای پاسخ دادن به سوالات درک مطلب فقط دانستن زبان تخصصی شرط لازم و کافی نیست. ممکن است داوطلب لغات تخصصی رشته مورد تحصیل خود را بخوبی بداند اما اگر بر تکنیک های پاسخگویی به درک مطلب آشنایی نداشته باشد به راحتی نمی تواند از عهده این سوالات برآید.

 

 

پیشنهاد ویژه:

شما می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین زبان کنکور ارشد برای کسب موفقیت در این آزمون ها آماده شوید! برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com رفته و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question