منابع آزمون کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

برای شرکت در مقطع فوق لیسانس در ایران، دانشجویان موظفند که در دوره کارشناسی شرکت کرده و پس از پایان دوره، مجاز هستند که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند. کنکور کارشناسی ارشد از دروس تخصصی تشکیل شده است که برای هر رشته، دروسی خاص است. آن چه که بین رشته های مختلف، مشترک است نیاز به داشتن مهارت در زبان انگلیسی است تا بتوان نمره ی خوبی از بخش زبان کنکور ارشد کسب کرد. در ادامه با منابع آزمون کارشناسی ارشد بیشتر آشنا خواهیم شد

زبان غیرتخصصی کنکور کارشناسی ارشد از 3 بخش تشکیل شده است:

 

اما برای موفقیت در هر بخش، نیاز به چه منابعی داریم؟

بخش لغت آزمون زبان کنکور ارشد

برای کسب آمادگی بهتر و آموزش زبان انگلیسی اصولی جهت پاسخگویی به  بخش لغت زبان ارشد بایستی داوطلب دارای منبعی از واژگان زبان عمومی باشد. در رابطه با آموزش لغت کتابهای متعددی نوشته شده است اما بهترین کتاب برای شروع کتاب 504  واژه  و پس از آن کتاب لغات ضروری برای تافل ® Essential words for TOEFL  می باشد.

البته باید توجه داشت که کتاب 1100 واژه نیز می تواند مناسب باشد و مطالعه شود اما به خاطر داشته باشیم که ترتیب و اولویت کتاب هایی  که گفته شده باید رعایت شود. از آنجایی که این کتاب ها برحسب آموزش لغت به شکل پایه طراحی شده اند این کتاب ها به همراه تست های مربوطه ارائه گردیده است. در این کتاب ها ابتدا لغات مربوطه ذکر شده پس از آن جمله نمونه که آن لغت در آن بکار رفته و در انتهای هر درس و تست های مربوط به آن درس آمده است. از آنجایی که در چیدمان سوالات زبان ارشد بخش لغت تعداد 10 سوال را به خود اختصاص داده است، این بخش دارای اهمیت زیادی است.

بخش گرامر آزمون زبان کنکور ارشد

باید توجه داشته باشیم که گرامر زبان ارشد در حقیقت یادگیری قوانین زبان است به همین دلیل یادگیری آن به نسبت از بقیه بخش ها راحت تر و شیرین ترمی باشد. اما متاسفانه دید کلی داوطلبان نسبت به مبحث گرامر زبان ارشد دید خوبی نیست چون در دوران تحصیلی از دبیرستان و حتی دانشگاه گرامر را با شیوه ای نادرست آموزش داده اند و همین باعث تاثیر گذاری منفی بر روی دانشجویان شده است. برای یاد گیری گرامر زبان ارشد داوطلب بایستی در ابتدا دید کلی نسبت به گرامر داشته باشد و بداند که اساسا منظور از سوالات گرامر زبان ارشد چیست؟

 برای موفقیت در این قسمت، نیاز است تا با سوالات آزمون های قبلی آشنایی داشته باشید و از کتاب های آموزش گرامر مثل سری کتاب های Grammar in use از basic تا Advanced و دیگر منابع آزمون کارشناسی ارشد مرتبط استفاده کنید.

 

بخش درک مطلب آزمون زبان کنکور ارشد

 مهمترین و امتیاز آورترین بخش آزمون زبان ارشد بخش درک مطلب آن به حساب می آید. با دانستن این مطلب که 50 درصد سوالات آزمون زبان ارشد در مورد درک مطلب می باشند درک اهمیت این موضوع راحت تر خواهد بود. بر خلاف آنچه که مورد تصور اکثر داوطلبان زبان ارشد است برای پاسخ دادن به سوالات درک مطلب فقط دانستن زبان تخصصی شرط لازم و کافی نیست. ممکن است داوطلب لغات تخصصی رشته مورد تحصیل خود را بخوبی بداند اما اگر بر تکنیک های پاسخگویی به درک مطلب آشنایی نداشته باشد به راحتی نمی تواند از عهده این سوالات برآید.

با زدن تست های مکرر در قسمت درک مطلب حتما می توانید به سرعت عمل بالا دست پیدا کنید. در زمان تست زنی شیوه مناسب خود را بیابید. برای مثال این را تشخیص دهید که آیا در حل سوالات درک مطلب بهتر است اول سوالات را بخوانید و به متن مراجعه کنید و یا اینکه در مرتبه اول متن را سطحی بخوانید یا به قولی skimming انجام دهید و بعد سراغ سوالات بروید. حتما شیوه مناسب خود را در حل سوالات درک مطلب زبان ارشد پیدا کنید.

پیشنهاد ویژه:

شما می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین زبان کنکور ارشد برای کسب موفقیت در این آزمون ها آماده شوید! برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com رفته و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question