آموزش زبان نوین | رویکرد های نوین آموزش زبان

آموزش زبان نوین

اگر شما از روش های یادگیری زبان به سبک قدیمی خسته شده اید، من برای شما روش های جدید یادگیری زبان انگلیسی را در این مقاله معرفی می کنم. اگر از تکرار کردن افعال زبان و گرامرهای آن خسته شده اید به شما روشی پیشنهاد می شود که شما بهتر زبان بیاموزید. در ادامه با معرفی آموزش زبان نوین یا رویکردهای نوین آموزش زبان همراه ما باشید.

شیوع رسانه های اجتماعی باعث شده است که مردم فکر کنند با این رسانه ها می توانند زبان انگلیسی را بهتر بیاموزند، اما این چندان درست هم نیست. از طرف دیگر رسانه های اجتماعی برای معلمان، اساتید، دانشجویان و دانش آموزان ابزار خوبی است که در آن چیزهایی که بلد نیستند را بیاموزند.

4 رویکرد جدید آموزش زبان انگلیسی در کلاس درس مدرن

در حالی که روش های سنتی مانند روش شنیداری و نوشتاری در یادگیری زبان همچنان هم اجرا می شود اما روش های جدیدی آمده است که می تواند جایگزین این روش ها باشد. در دهۀ 90 میلادی هنوز هم روش های قدیمی برای یادگیری کلاس زبان وجود داشت. با این وجود نیازهای دانشجویان از این موضوع فراتر رفته است و دانشجویان به روش های جدیدتری برای یادگیری زبان احتیاج دارند، چون این روش ها قدیمی و خسته کنند هستند و دانشجویان دیگر به این روش ها علاقه ای ندارند.

الف. رویکرد مبتنی بر وظیفه

طراحی برنامه های سنتی برای دانشجویان یک کار مفید در نظر گرفته شده است، شما باید با برنامه های سنتی به دانشجویان درس بدهید اما باید روش های جدید را هم امتحان کنید. به این ترتیب دانشجویان شما از کلاس آنلاین شما خسته نمی شوند. رویکرد مبتنی بر وظیفه نشان دهندۀ یک روش جدید برای تدریس آنلاین است و شما می توانید با این رویکرد در کلاس های خود موفق شوید. در روش های سنتی دانشجویان نمی توانند در کلاس مرتب حاضر شوند اما در این روش دانشجوها مجبور هستند در کلاس حضور پیدا کنند و درس های خود را بخوانند.

مثالی از این روش را شما می توانید در رستوران تجربه کنید، اگر شما در یک رستوران به طور مرتب کار نکنید، صاحب رستوران شما را اخراج می کند، اما اگر شما در رستوران به طور منظم کار کنید صاحب رستوران به شما پاداش هم می دهد. برای این روش معلمان باید نیازهای دانشجویان را بدانند و بتوانند نیازهای دانشجویان را برآورده کنند.

آموزش نوین زبان

آموزش زبان نوین | رویکرد های نوین آموزش زبان

ب. رویکرد مبتنی بر پروژه

بسیاری از دانشجویان علاقه دارند که درس خواندن را با انجام پروژه ها انجام دهند، چون در حین انجام کار، زبان انگلیسی را هم یاد می گیرند. هم مهارت فنی آنها بیشتر می شود و هم زبان می آموزند. استفاده از این رویکرد به شما کمک می کند که هم به دانشجویان مهارت های فنی را بیاموزید، هم آنها درس را بیاموزند. به طور طبیعی من این روش را مناسب برای تدریس می دانم و در این روش از دانشجویان خود گزارش ماهیانه گرفتم و فهمیدم که آنها بسیار پیشرفت کرده اند.

ج. برنامه درسی واژگان

در حالی که دو رویکرد قبلی بسیار در یادگیری دانشجویان تاثیر می گذارد، اما بعضی از دانشجویان سطح زبان اندکی دارند و نمی توانند کلمات را به درستی تلفظ کنند، ما باید به آنها یاد بدهیم که کلمات را چگونه تلفظ کنند. این کلمات باید کلماتی باشند که دانشجو در مواقع ضروری به آنها نیاز دارد. این رویکرد به این گونه اجرا می شود که دانشجویان چه کلماتی را نیاز دارند. اگر دانشجو در حوزۀ تجارت فعالیت می کند، باید به او کلمات تجاری را بیاموزیم. اگر دانشجو در حوزۀ پزشکی کار می کند، ما باید کلمات پزشکی را به او بیاموزیم و ….

علاوه بر این، هر زبانی دارای واژگانی است که ممکن است برای افراد ناشناخته باشد، مانند واژۀscandal  (به معنی رسوایی افراد معروف و مشهور) این کلمه را افراد کمتر شنیده اند و نمی دانند چه معنی ای دارد، به این ترتیب ما نباید واژگانی از این دست  که دانشجویان بلد نیستند و ممکن است هرگز به درد آنها نخورد را به آنها بیاموزیم، ما باید واژگانی را به دانشجو بیاموزیم که بتواند از آنها در جای درست استفاده کند، این واژگان شامل معرفی خودش، واژگانی برای رزرو کردن هتل، یا ….

د. استفاده از گوشی های هوشمند در کلاس درس

در این زمانه که اینترنت در همه جا حضور دارد، شما نباید دانشجویان خود را از دسترسی به اینترنت محروم کنید. نباید به دانشجویان خود بگویید که تلفن های هوشمند خود را سر کلاس نیاورند، تلفن های هوشمند بخشی از زندگی مدرن هستند و شما می توانید از آنها استفاده کنید. تلفن های هوشمند می توانند به دانشجویان در ابعاد گوناگونی کمک کنند، مانند اینکه روی این گوشی ها دیکشنری وجود دارد و دانشجو می تواند لغات مدنظر خود را سریع پیدا کند. یک تلفن هوشمند می تواند برای دانشجو مانند یک مترجم عمل کند و برای آنها جملات را ترجمه کند.

ه. نتیجه گیری

  • رویکرد مبتنی بر وظیفه تمرکز بر مهارت و شایستگی های دانشجویان دارد.
  • رویکرد مبتنی بر پروژه مهارت های تخصصی دانشجویان را به ما نشان می دهد.
  • برنامۀ درسی واژگانی دامنۀ واژگان دانشجو را افزایش می دهد.
  • استفاده از تلفن های هوشمند به دانشجو کمک می کند تا از آن به عنوان مترجم یا دیکشنری استفاده کند

 

اگر می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید، برای شروع از صفر زبان انگلیسی به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید
اعتبار مدرک آیلتس

اعتبار مدرک آیلتس در سال ۲۰۲۳

آزمون آیلتس IELTS یکی از معتبرترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله…

بیشتر بخوانید
تقویت واژگان تافل

تقویت واژگان تافل: راهنمایی برای گسترش مهارت های زبان انگلیسی شما

یکی از مهم ترین مهارت های قبولی در آزمون تافل، داشتن گنجینه واژگان غنی است. به همین دلیل یکی از…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *