تفاوت های معلم کلاس آنلاین و معلم کلاس حضوری

معلم کلاس آنلاین

به طبع تدریس در کلاس حضوری با کلاس آنلاین تفاوت های زیادی دارد، چون محیط این دو کلاس بسیار متفاوت است و همچنین شرایط این دو کلاس متفاوت است. معلم کلاس حضوری شرایط راحت تری دارد چون لازم نیست به دانش آموزان یا دانشجویان خود آموزش آنلاین بدهد و در کلاس حضوری دانش آموز و دانشجویان کتاب خود را دارند و همچنین در این کلاس ها درس تنها یک بار تکرار می شود اما معلم کلاس آنلاین مجبور است چند بار درس را تکرار کند.

در کلاس های آنلاین آموزش سریع تر انجام می شود زیرا تجربیات علمی ثابت کرده است، انسان ها از کامپیوتر سریع تر درس ها را می آموزند تا در کلاس حضوری از نظر برخی از افراد کلاس های حضوری، از کلاس ها آنلاین بهتر است، زیرا در این کلاس های ارتباطات نزدیک برقرار می شود و معلم می تواند به صورت رو در رو با دانش آموزان یا دانشجویان خود حرف بزند و موارد و مشکلات درسی را با آنها مطرح کند، اما در کلاس های آنلاین، شرایط متفاوت است، چنانچه پیش از این گفته شد.


تجریه ثابت کرده است که کلاس های آنلاین برای دانش آموزان و دانشجویان خیلی بهتر است، چون آنها در این کلاس ها تنها هستند و تمرکز بیشتری دارند همچنین کسی حواس آنها را پرت نمی کند مانند کلاس های حضوری که چندین نفر در یک کلاس هستند و به نوعی برای هم مزاحمت ایجاد می کنند.

فرض کنید کلاس آنلاین شما دربارۀ ایجاد یک آموزشگاه زبان انگلیسی باشد، شما باید در این کلاس همۀ جنبه های این آموزشگاه را بررسی کنید و بدانید که برای این آموزشگاه آنلاین چگونه باید ایجاد شود.

بر اساس یک منبع انگلیسی، بیان می شود که در کلاس های آنلاین دانشجویان از معلم اعتماد به نفس بیشتر و مطالب بیشتری می آموزند چنانچه پیش از این بیان شد و معلم و دانشجو یا دانش آموز زمان بندی بهتری خواهند داشت.


از دیدگاه روزنامۀ نیویورک تایمز (یکی از معروف ترین روزنامه های کشور ایالات منحدۀ آمریکا) معلم ها در آموزش آنلاین موفق تر از آموزش حضوری عمل می کنند چون آنها در شرایط بهتری قرار دارند، آنها در خانۀ خود هستند و در شرایط راحت و آسوده به دانشجویان و دانش آموزان خود درس می دهند.

البته باید یادآور شود که آموزش آنلاین برای دانشجویان و دانش آموزان ممکن است، پیامدهای بدی هم داشته باشد چون آنها به جای اینکه به درس خود بپردازند، به سایت هایی می روند که ممکن است از نظر اخلاقی برای آنها مناسب نباشد پس والدین باید آنها را کنترل کنند.

همچنین آموزش حضوری می تواند دانشجویان و دانش آموزان را به این تشویق کند که با هم همکاری داشته باشند و در حل مشکلات خود دربارۀ زبان انگلیسی یا هر موضوع دیگری به هم کمک کنند.


در کلاس های آنلاین یا موسسه های آنلاین هم معلم و هم دانشجو یا دانش آموز می توانند راه خود را بهتر پیدا کنند و به طور مستقل عمل کنند،که این هم برای معلم بهتر است و هم برای دانشجو یا دانش آموز. حال چرا این اتفاق می افتد: چون در آموزش آنلاین یا همان یادگیری الکترونیکی، آموزش به صورت معکوس انجام می شود و به جای اینکه معلم به دانشجو یا دانش آموز درس بدهد هر دو با هم همکاری می کنند (تعامل اجتماعی). یعنی اگر دانشجو یا دانش آموز مطلبی را بلد بود که استاد یا معلمش بلد نبود، آن را با او به اشتراک می گذارد، و به این ترتیب آموزش معکوس شکل می گیرد.
از طرفی چنانچه پیش از این بیان شد، استاد و دانشجو یا دانش آموز در وقت های آزاد خود درس می خوانند و درس می دهند.

البته برای آموزش زبان انگلیسی به نقل از یک منبع انگلیسی، این طور بیان می شود که آموزش آنلاین مزایای زیادی دارد از جمله اینکه تکالیف زیادی را دانشجو یا دانش آموز انجام نمی دهد، ساعت آموزشی دانشجو و دانش آموز به خودش بستگی دارد و منابع درسی به راحتی در اختیار دانشجو و دانش آموز قرار می کیرد، دانشجو و دانش آموز برای شرکت در کلاس استرس ندارد و به راحتی در کلاس درس حاضر می شود و هر لباسی که دلش می خواهد می پوشد و لازم نیست لباس های رسمی بپوشد و سر کلاس برود، این برای استاد هم صدق می کند.

بر اساس یک منبع انگلیسی، اساتیدی که به صورت آنلاین یا کلاس مجازی تدریس می کنند، ماهیانه بالغ بر 4000 دلار درآمد کسب می کنند، البته اگر کلاس های دیگری نداشته باشند که درآمد آنها افزایش خواهد یافت. البته درآمد 4000 دلاری، درآمد بسیار خوبی برای یک استاد آنلاین است و استاد می تواند در هر جایی که باشد حتی در تعطیلات نیز به دانش آموز و دانشجوی خود درس بدهد.


ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question