عملکرد دانش آموزان در کلاس آنلاین | مقایسه کلاس آنلاین و کلاس سنتی

عملکرد دانش آموزان در کلاس آنلاین

هنگامی که ما تصمیم می گیریم در کلاس آنلاین شرکت کنیم یا کلاس سنتی، باید به این موارد توجه کنیم، در آموزش آنلاین، شما تنها با لپ تاپ و کامپیوتر، تماس دارید و در این روش، شما به یادگیری مستقل عادت می کنید، البته آموزش آنلاین، برای درس هایی که دارای جلوه های بصری هستند مناسب است. در کلاس سنتی، شما با استاد خود رو در رو هستید و باید از کتاب های کاغذی استفاده کنید و در کلاس های سنتی،دانشجو یا دانش آموز، نمی تواند تقلب کند، اما در کلاس های آنلاین امکان تقلب، به راحتی وجود دارد. در ادامه به وضعیت عملکرد دانش آموزان در کلاس آنلاین و مقایسه کلاس آنلاین و کلاس سنتی می پردازیم.


 کلاس آنلاین معایبی دارد که بیان می شود:

 

مثلا استاد یا معلم به دانش آموز خود وب سایتی را برای پیدا کردن منبع معرفی می کند اما دانش آموز به لینک هایی که در آن صفحه است مراجعه می کند و از موضوع درس خود منحرف می شود. همچنین استفاده از اینترنت، ممکن است دانش آموز را به سایت هایی ببرد که برای سن او مناسب نباشند و تأثیرات بد اخلاقی رو دانش آموز بگذارد.

در کلاس های سنتی، استاد یا معلم همواره در دسترس دانش آموز قرار دارد و دانش آموز می تواند سوالات خود را از استاد خود بپرسد اما در کلاس های آنلاین به دلایل گوناگون استاد ممکن است از دسترس دانش آموز خارج شود، دلایلی مانند، قطع شدن اینترنت، فاصلۀ جغرافیایی (مثلا شما در ایران هستید و استاد شما در کشور ایالات متحدۀ آمریکا) که این شامل زمان هم می شود.


البته کلاس آنلاین، مزیت های زیادی دارد:

مانند اینکه دانش آموز، در خانۀ خودش، درس می آموزد و آنها را از روی منابع اینترنتی دریافت می کند، به جای اینکه هزینۀ خرید کتاب را داشته باشد و این کلاس ها، منعطف هستند و دانش آموز می تواند در هر وقت که تمایل دارد در آن شرکت کند و این به یادگیری دانش آموز کمک بسیاری می کند. همچنین اگر شما در یک وبینار آموزشی، شرکت کرده باشید، در پایان ویدئوی آن برای شما ارسال می شود و شما می توانید از آن برای بهبود یادگیری خود استفاده کنید.

دانش آموزان، در کلاس های آنلاین، می توانند با افراد دیگری از کشورهای دیگر ارتباط پیدا کنند و به این ترتیب یادگیری در کلاس آنلاین برای آنها، بهتر می شود، به ویژه در زبان انگلیسی. همچنین، برای دوره های سنتی، شما باید هزینه های زیادی متحمل شوید، مانند، کرایه تاکسی، تغذیه، خریدن کتاب و …

شما در کلاس آنلاین می توانید با دیگران صحبت کنید و نظر آنها را دربارۀ موضوع درسی خود بپرسید، اما در کلاس سنتی محدودیت هایی وجود دارد، که این امکان وجود ندارد. همین مساله باعث می شود عملکرد دانش آموزان در کلاس آنلاین بسیار بهتر از کلاس های سنتی باشد.

یادگیری در کلاس آنلاین

عملکرد دانش آموزان در کلاس آنلاین | مقایسه کلاس آنلاین و کلاس سنتی

شما در کلاس آنلاین می توانید، از منابع الکترونیکی به راحتی استفاده کنید و آن را با دوستان و همکلاسی های خود به اشتراک بگذارید. از طرفی، در کلاس آنلاین شما می توانید با دانش آموزان دیگر تعامل داشته باشید و از آنها در یادگیری مطلب خود کمک بگیرید.

کلاس آنلاین، در درس هایی مانند نقاشی یا خوشنویسی به شما بیشتر کمک می کند، چون شما با جلوه های بصری سرو کار دارید و روی تختۀ هوشمند، شما بهتر می آموزید.

از مزایای کلاس آنلاین، می توان به این موارد اشاره کرد که شما در هر ساعتی می توانید در این کلاس شرکت کنید و به برنامه های دانش آموز لطمه ای وارد نمی شود. این کلاس به دانش آموز کمک می کند تا منظم تر باشد و سر ساعت معین در کلاس آنلاین خود شرکت کند.

در یک پژوهش خارجی در مورد عملکرد دانش آموزان در کلاس آنلاین تحقیقی صورت گرفت که در آن بر روی 40 دانش آموز که در کلاس آنلاین و حضوری همزمان شرکت کرده اند، آزمونی انجام شده است که در آن نشان داده 80% از دانش آموزانی که در کلاس آنلاین شرکت کرده اند، از این کلاس ها یادگیری بیشتری داشته اند، اما در کلاس های حضوری 50% از دانش آموزان، مطالب را یاد گرفته اند، که این تفاوت فاحشی است.


نتیجه گیری

کلاس های آنلاین با کلاس های حضوری تفاوت چندانی ندارند فقط روش تدریس و ابزارهای تدریس در آن متفاوت است. البته روش ارزیابی در آن با کلاس های حضوری متفاوت است، این کلاس بر اساس عملکرد دانش آموز در کلاس به او نمره می دهد، البته، در کلاس آنلاین هم آزمون برگزار می شود و برای اینکه دانش آموز تقلب نکند از دستگاه تقلب یاب استفاده می شود اما در کلاس حضوری، شما باید امتحان بدهید و منتظر نمرۀ خود بمانید.

از این مقاله، نتیجه می گیریم، که کلاس آنلاین، از کلاس حضوری برای دانش آموزان، مفیدتر است و دانش آموزان از این کلاس، مزایای بیشتری نسبت به کلاس حضوری خواهند برد. همچنین یادگیری در کلاس آنلاین نتایج بهتری نسبت به کلاس های سنتی برگردانده است.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question