آینده آموزش و تاثیر تدریس آنلاین بر آن

تاثیر تدریس آنلاین

برای آموزش پلتفرم های بسیاری طراحی شده است که یکی از آنها تدریس آنلاین است. اگر شما در یک آموزشگاه با هر عنوانی فعالیت می کنید و می خواهید سامانۀ مدیریت یادگیری (ال ام اس) خود را ارتقا دهید باید به آینده روش های آموزشی بیندیشید. در ادامه به آینده آموزش و تاثیر تدریس آنلاین بر آن می پردازیم. 

با ظهور فناوری های جدید و افزایش مشغلۀ مردم در سرتاسر جهان، به طبع آموزش به سوی الکترونیکی شدن سوق پیدا می کند. هر چند که آموزش حضوری همچنان وجود دارد اما در آموزش الکترونیکی یا همان آموزش آنلاین کارها برای همه آسان تر است.

اولا مردم وقت ندارند به کلاس های حضوری بروند پس در دوره آنلاین شرکت می کنند، بعد از آن دوره های آنلاین هزینه کمتری نسبت به دوره های حضوری دارد.

در پایان هر ترم آموزشی دانشجویان در کلاس های حضوری باید مدت ها منتظر بمانند تا نمرۀ آنها اعلام شود اما در دوره های آنلاین همان موقع نمرۀ خود را دریافت می کنند، پس تدریس آنلاین برای دانشجویان بهتر است.

از طرفی تدریس آنلاین برای افراد شاغل بسیار مناسب تر است، زیرا افراد شاغل نمی توانند در طول روز درس بخوانند. پس آیندۀ آموزش به سوی الکترونیکی شدن پیش می رود.

آینده تدریس آنلاین

آینده آموزش و تاثیر تدریس آنلاین بر آن


در هزارۀ سوم روش های درس خواندن بسیار تغییر کرده است، و با ظهور ویروس کرونا این روش ها به اوج رسیده اند، استفاده از تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر، و لپ تاپ برای همه آسان است. پس تدریس آنلاین برای همه بهتر است. البته برای کشورهای فقیر مانند آفریقای جنوبی همچنان مشکل تدریس آنلاین وجود دارد.

فرض کنید شما می خواهید زبان انگلیسی را به سرعت بیاموزید، کلاس حضوری وقت شما را می گیرد اما کلاس آنلاین برای شما بهتر است.

بر اساس یک گزارش از دانشگاه روچستر در ایالت نیویورک کشور ایالات متحدۀ آمریکا دانشجویان علاقۀ بیشتری به تدریس آنلاین و آموزش آنلاین دارند.

در جهانی که همه چیز ماشینی شده است و حتی رستوران ها هم دارای ربات هستند، آموزشگاه آنلاین مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند.

بر اساس روزنامۀ نیویورک تایمز (یکی از مهم ترین روزنامه های کشور آمریکا) 98% افراد دوست دارند (دانشجویان یا دانش آموزان) که ویدئوهای درسی خود را با روش آنلاین تماشا کنند.


در زمان حال یعنی قرن 21 میلادی یا هزارۀ سوم، دانشجویان دوست دارند واقع گرا باشند، پس با روش تدریس آنلاین آنها به آرزوی خود می رسند، چون در کلاس های حضوری دست یابی به خیلی از موارد وجود ندارد، اما در کلاس های آنلاین این امکانات وجود دارد.

در کلاس های آنلاین دانشجوها می توانند ایده های خود را بیان کنند و روش های اعمال آن برای آنها مهیا است، اما در کلاس های حضوری این امکان وجود ندارد، و اگر وجود داشته باشد، امکانات آن وجود ندارد متاسفانه.

در قرن 21 چنانچه پیش از این بیان شد مردم بسیار مشغله دارند پس آنها وقت ندارند در کلاس های حضوری شرکت کنند پس آنها کلاس های آنلاین را ترجیج می دهند. البته در کلاس های آنلاین تعامل بین دانشجو و استاد بسیار زیادتر از کلاس های حضوری است که باعث می شود تاثیر تدریس آنلاین بسیار بیشتر باشد.

پس نتیجه می گیریم که تدریس آنلاین یا آموزش آنلاین آینده آموزش در همۀ کشورهای جهان است، به دلایلی که بیان شد. البته کلاس های آنلاین مزایای بسیار زیادی دارند که جای آن در این مقاله نیست.


ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question