تدریس خصوصی آنلاین یا حضوری؟

تدریس خصوصی آنلاین

تدریس خصوصی همواره یکی از راه های درآمدزایی برای معلمان بوده است. اما همه گیری کرونا تدریس خصوصی به شکل حضوری را تقریباً غیر ممکن کرده است. در این شرایط تدریس خصوصی آنلاین بهترین جایگزین برای تدریس حضوری است.

تدریس خصوصی آنلاین علاوه بر اینکه جایگزین مناسبی برای تدریس خصوصی حضوری است، مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مصونیت نسبت به کرونا

اولین و مهمترین مزیت تدریس آنلاین چه به شکل عمومی و چه به شکل خصوصی حفظ سلامتی معلمان و دانش آموزان است. کرونا بیماری ای به شدت مسری است. تماس افراد با هم حتی با استفاده از ماسک هم نمی تواند خطر انتقال این بیماری را به صورت کامل کاهش دهد. از این رو هر چه مقدار که تماس افراد با هم کمتر باشد خطر انتقال بیماری نیز کاهش خواهد یافت. بر این اساس تدریس خصوصی آنلاین روشی امن از نظر سلامتی است.

استفاده بهتر از زمان

معلمان و دانش آموزان برای تدریس یا کلاس خصوصی حضوری مجبور بودند زمان زیادی را صرف رفت و آمد کنند. این زمان در شهرهای بزرگ عدد قابل توجهی است. تنها تصور کنید که یک معلم و یا دانش آموز برای برگزاری خود مجبور باشد مسافتی یک ساعتی را طی کند.

این زمان برای رفت و برگشت زمانی معادل دو ساعت می شود. این در حالی است که معمولاً کلاس های خصوصی اکثراً یک تا یک و نیم ساعت هستند. در واقع در روش قدیمی زمانی معادل دو برابر یک کلاس برای خضور در کلاس صرف می شد.

اما در تدریس آنلاین این زمان می تواند صرف استراحت و یا مرور درس ها شود.

تدریس خصوصی آنلاین

کاهش هزینه برگزاری کلاس

برگزاری کلاس حضوری نیازمند هزینه های بسیاری است. هزینه رفت و آمد، هزینه پوشاک، هزینه سرمایش و گرمایش و ده ها هزینه ریز و درشت دیگر. در تدریس آنلاین این هزینه ها به شدت کاهش می یابد.

افزایش درآمد

بر اساس محاسبه وقت و زمان در تدریس آنلاین معلم می تواند زمان بیشتری را به تدریس اختصاص دهد. علاوه بر آن یک معلم مجرب اگر بتواند در فضای مجازی تبلیغات مناسبی داشته باشد می تواند از سراسر کشور دانش آموز داشته باشد. همه اینها به معنای درآمد بیشتر برای معلم است.

آنچه که گفته شد تنها بخشی از مزیت های تدریس خصوصی آنلاین است. این روش تدریس آنلاین مزیت های فراوانی دارد. هر چند بر کسی پوشیده نیست که ارتباط رو در رو شاید تاثیر بیشتری بر یادگیری دانش آموز داشته باشد اما واقعیت این است که در عصر تکنولوژی و دوره ای که بیماری های واگیردار به کابوس بشر تبدیل شده استفاده از روش هایی مانند کلاس آنلاین، تدرس آنلاین و به صورت کلی آموزش آنلاین اتفاقی اجتناب ناپذیر است.

اینگونه می توان گفت که در آینده بهترین مدارس، دانشگاه ها و آموزشگاه ها و … آنهایی هستند که می توانند فاصله های فیزیکی و زمانی را حذف کنند تا هر کسی از هر مکان و زمانی، بتواند یک دوره آنلاین را بگذراند.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
پنج تا از بهترین کتاب ها آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

پنج کتاب برتر آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

گاهی اوقات آمادگی برای آزمون آیلتس ممکن است سخت به نظر برسد، اما لازم نیست که شما این گونه فکر…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question