آشنایی با روش های تدریس خصوصی آنلاین

تدریس خصوصی آنلاین

پس از شیوع گسترده ویروس کووید 19 تقریباً در اکثر نقاط جهان دانشگاه ها، مدارس، مؤسسات آموزشی و آموزشگاه ها تعطیل شدند. این تعطیلی اجباری منجر به رونق کلاس های مجازی و تدریس خصوصی آنلاین شد. در این بین کلاس آنلاین به یک ضرورت انکار ناپذیر تبدیل شد و ناچار همه مدارس و دانشگاه ها به سمت استفاده از آموزش از راه دور حرکت کردند. اما وضعیت تدریس خصوصی آنلاین تا اندازه ای متفاوت بود. در ابتدا تصور می شد کلاس های خصوصی با توجه به حضور محدود و رعایت حداقلی پروتکل های بهداشتی از کرونا مصون هستند. اما ظهور ویروس جهش یافته کرونا که قابلیت انتقال بسیار بیشتری نسبت به ویروس قبلی داشت چاره ای برای استفاده از تدریس خصوصی آنلاین باقی نگذاشته است.

مزیت های کلاس خصوصی | فواید یادگیری زبان در کلاس خصوصی

روش های تدریس خصوصی آنلاین

هم اکنون بسیاری از مدرسان جهان برای تدریس خصوصی از روش آنلاین بهره می برند. در این شیوه مدرس و دانش آموز یا دانشجو معمولاً از طریق برنامه هایی همچون اسکایپ، واتس اپ، اسکای روم و ده ها برنامه دیگر بهره می برند. این نرم افزارها معمولاً به حداقل امکانات که همان گوشی هوشمند و اینترنت پرسرعت است نیاز دارند. هر چند این روش ساده و کارآمد است اما با توجه به محدودیت هایی که دارد کار تدریس را برای بسیاری از مدرسان سخت می کند.

چالش های آموزش مجازی در شرکت های خصوصی

برای حل مشکلات تدریس خصوصی آنلاین با استفاده از نرم افزارهای معمولی بازهم تکنولوژی پیش قدم شده است. استفاده از نرم افزارهای Zoom، Cisco Webex Meetings، Adobe Connect، Schoology Learning و … امکانات فراوانی را برای تدریس در اختیار مدرسان قرار می دهد.

تدریس خصوصی آنلاین

 

مزیت های تدریس خصوصی آنلاین نسبت به آموزش آفلاین

وقتی که شما یک ویدئوی آموزشی از قبل ضبط شده یک مدرس را تماشا می کنید در صورت داشتن سؤال یا مشکل نمی توانید از معلم سؤال کنید. این مشکل ممکن است باعث شود کل آن مبحث آموزشی را متوجه نشوید. نکته بعدی این است که امکان حواس پرتی و عدم تمرکز در آموزش آفلاین زیاد است.

به دلیل اینکه هیچ نظارت و محدودیتی در جلسه تدریس وجود ندارد ممکن است آن را جدی نگیرید (مثلاً به کوچکترین بهانه ای ویدئو را قطع کنید و ادامه آموزش را به بعد موکول کنید) در این صورت نظم آموزش از بین می رود و قطعاً شما نیز مباحث را به درستی فرا نمی گیرید. اما در تدریس خصوصی آنلاین تمرکز شما تنها معطوف به درس و مدرس خواهد بود و در مواجه شدن با مسائل و مشکلات به آسانی می توانید با سؤال پرسیدن ابهام های به وجود آمده را رفع کنید. همچنین در تدریس خصوصی آنلاین سرعت تدریس با سرعت یادگیری هماهنگ است و تا زمانی که مباحثی را به درستی یاد نگرفته اید به سراغ مباحث جدید نخواهید رفت. همه این‌ها باعث می شود که تدریس آنلاین نسبت به آموزش آفلاین برتری داشته باشد.

اهمیت برگزاری کلاس خصوصی آنلاین

اما بزرگترین چالش برای تدریس آنلاین مشکل زمان و هزینه است. قاعدتاً استفاده از این روش در هر زمانی ممکن نیست و هزینه جلسات خصوصی هم نسبت به آموزش آفلاین بسیار بیشتر است.

دوره های آموزشی آنلاین هیبریدی (ترکیبی)

حالا تصور کنید که همه مزیت های این دو روش آموزشی در قالب یک روش واحد به شما عرضه شود. اساتیدآنلاین با ارائه اختصاصی دوره های آموزشی آنلاین هیبریدی (ترکیبی) توانسته است مزیت های تدریس خصوصی آنلاین و آموزش آفلاین را به صورت یکجا به مخاطبان خود عرضه کند. دوره های هیبریدی یعنی شما به صورت هم زمان از هر دو روش آنلاین و آفلاین آموزش می بینید. این آموزش ها به صورت روزانه و دقیق برای شما برنامه ریزی شده اند.

چرا آموزش آنلاین فقط با اساتیدآنلاین ؟!

نکته مهم و قابل تأمل اینکه پیش از خرید دوره می توانید برنامه آموزشی دوره را مشاهده کنید، رایگان بخشی از دوره را ببینید و پس از آن در دوره شرکت کنید. در این دوره ها ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت از دوره وجود دارد. یعنی شما در صورت راضی نبودن از دوره می توانید هزینه خود را از اساتید آنلاین پس بگیرید. در دوره های هیبریدی شما با مدرس خود ارتباط مستقیم دارید و می توانید هرگونه سؤال و یا ابهامی را همانند کلاس خصوصی رفع کنید. همچنین در مقایسه با دوره های مطلقاً ویدئویی یا کلاس های حضوری گروهی و خصوصی، این دوره بسیار ارزان تر است.

لازم به یاد آوری است این دوره ها تنها و تنها از سوی اساتید آنلاین ارائه می شود و هیچ نمونه مشابهی ندارد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question