معرفی بهترین دانشگاه های فرانسه: دانشگاه دوفین پاریس

دانشگاه دوفین پاریس

دانشگاه دوفین پاریس یا پاریس 9 یکی از دانشگاه های جدا شده از دانشگاه بزرگ پاریس است. این دانشگاه قدیمی و تاریخی در پی اعتراضات دانشجویی در سال 1970 به 13 دانشگاه مستقل تبدیل شد.

دانشگاه دوفین تنها موسسه در فرانسه است که هم به عنوان یک مدرسه بزرگ و هم دانشگاه در نظر گرفته می شود. دوفین یکی از اعضای موسس دانشگاه PSL است.

پاریس 9 در فرانسه و اروپا به رشته های اقتصاد، امور مالی، ریاضیات، حقوق و استراتژی تجاری مشهور است.

تاریخچه

این دانشگاه در سال 1968 از دانشگاه پاریس مستقل شد. در سال 2009، دانشگاه دوفین اعتبار EQUIS را که توسط بنیاد اروپایی توسعه مدیریت اعطا می شود، دریافت کرد.

در سال 2011، دانشگاه پاریس 9 رسما به عنوان یکی از 16 شریک و یکی از بنیانگذاران دانشگاه PSL (ParisSciences et Lettres) انتخاب شد.

دانشگاه پاریس 9
معرفی بهترین دانشگاه های فرانسه: دانشگاه دوفین پاریس

تحصیل در دانشگاه دوفین پاریس

دوفین یکی از مهمترین دانشگاه های فرانسه و اروپا در زمینه مدیریت است. رشته های این دانشگاه عبارتند از: مدیریت، اقتصاد، حقوق، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی، ریاضیات کاربردی، سیستم‌های اطلاعات مدیریت و زبان‌.

پاریس 9 یکی از معدود دانشگاه های فرانسه است که به عنوان Grand Etablissement شناخته می شود.

این وضعیت حقوقی منحصربه‌فرد در سیستم آموزش عالی فرانسه به دوفین اجازه می‌دهد تا دانشجویان خود را از دانش آموزان پذیرفته شده در نتایج آزمون ملی دبیرستان فرانسه (Examen National du Baccalauréat) که بالاترین نمره ها را دریافت کرده اند، انتخاب کند.

همچنین برنامه استعدادهای درخشان Dauphine Bachelor این دانشگاه به ورزشکاران سطح بالا، هنرمندان با استعداد و کارآفرینان این امکان را می دهد که مطالعات دانشگاهی را با حرفه های ورزشی، هنری و یا کارآفرینی خود ترکیب کنند.

این دانشگاه بیش از 10 هزار دانشجو را در خود جای داده است. بودجه پاریس 9 بیش از 115 میلیون یورو در سال است. محل کنونی این دانشگاه در ستاد پیشین ناتو در غرب پاریس قرار دارد.

این دانشگاه در تونس، لندن و مادرید حضور فعالی دارد. همچنین با بیش از 180 دانشگاه و موسسه در 40 کشور جهان از جمله دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه نیویورک در ایالات متحده، دانشگاه تورنتو و مک گیل در کانادا، UCL و LSE در بریتانیا، دانشگاه هنگ کنگ، دانشگاه ملی چنگچی در تایوان، دانشگاه بوکونی و دانشگاه بولونیا در ایتالیا و دانشگاه هومبولت برلین در آلمان همکاری دارد.

بیش از 20 درصد دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند. این دانشجویان بیشتر اهل آمریکای لاتین، اروپای شرقی و آسیا هستند.

از اساتید برجسته این دانشگاه می توان به پروفسور پیر لوئیس لایونز ( برنده مدال فیلدز در سال 1994) و پروفسور ویتولد لیتوین (مخترع هش خطی و عضو انجمن ماشین های محاسباتی در فرانسه) اشاره کرد.

دریافت پذیرش

گرفتن پذیرش در این دانشگاه بسیار دشوار است زیرا دانشگاه این امکان را دارد که از میان متقاضیان بهترین ها را انتخاب کند. همانگونه که اشاره شد در مقطع کارشناسی بیشتر پذیرفته شدگان از بین استعدادهای برتر آزمون ملی دبیرستان فرانسه هستند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز نرخ پذیرش این دانشگاه در حدود 3 درصد است.

بنابراین افرادی که برای پذیرش در این دانشگاه اقدام می کنند باید سطح علمی بسیار بالایی داشته باشند.

تسلط کامل به زبان فرانسه و زبان انگلیسی، داشتن رزومه علمی مانند چاپ مقالات و انتشار کتاب، نمرات بالا در دبیرستان و مقطع کارشناسی، تحصیل در دانشگاه های معروف از شرایط مهم پذیرش در این دانشگاه است.

اگر علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستید بهتر است ابتدا به سایت دانشگاه مراجعه کنید و مراحل درخواست را تکمیل کنید.

بیشتر بخوانید:

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question