در چه کشورهایی آزمون تافل ® PBT برگزار می شود؟

آزمون تافل PBT

آزمون تافل ® (TOEFL ® (Test of English as a Foreign Language که توسط موسسه ® ETS برگزار می شود، یکی از معتبر ترین آزمون های  بین المللی در شاخه زبان انگلیسی است که میزان تسلط غیر انگلیسی زبانان در آن ارزیابی می گردد. یکی از دلایل پر مخاطب بودن این آزمون، گستردگی پذیرش مدرک این آزمون در مراکز علمی و مهاجرتی سرتاسر جهان می باشد به طوری که هم اکنون این آزمون در بیش از 9000 دانشگاه در 130 کشور جهان قابل قبول است. مدرک آزمون تافل ® در ایالات متحده ی آمریکا مقبولیت بیشتری نسبت به مدرک سایر آزمون ها دارد. یکی از نمونه های آزمون تافل ®، آزمون تافل ® PBT می باشد.

 

در این مقاله می خواهیم به این مساله بپردازیم که در چه کشورهایی آزمون تافل ® PBT  و در چه کشورهایی به صورت ® iBT برگزار می شود.

تافل PBT

آزمون تافل ® به دو صورت برگزار می شود:

 

1- تافل ® اینترنتی یا (® iBT (Internet Based TOEFL

2- تافل ® کاغذی یا (® PBT (Paper Based TOEFL

 

تافل ® اینترنتی یا تافل ® iBT آزمونی است که در حال حاضر در کشورهای بسیاری جا افتاده است و داوطلبان معمولاً در این نوع آزمون شرکت می کنند. نمره ی این آزمون از 120 است که نمره ی هر مهارت 30 است. (ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ)

اما نوع دیگر آزمون تافل ® یعنی آزمون تاقل ® کاغذی یا تافل ® PBT آزمونیست که در حال حاضر تنها در کشورهایی برگزار می شود که از لحاظ زیرساخت های اینترنتی محدودیت دارند. در این کشورها که تعداد محدودی هم هستند، آزمون به صورت کاغذی به عمل آمده و نتایج نسبتاً خیلی دیرتر به داوطلبان باز می گردد. ماکسیمم نمره ی این آزمون 677 است.

خوشبختانه در کشور ما نیز آزمون تافل ® به صورت اینترنتی برگزار می شود. به نظر می رسد با پیشرفت فناوری همه ی آزمون های کاغذی، جای خود را به آزمون های کامپیوتری یا اینترنتی بدهند.

 

شما برای کسب آمادگی بیشتر می توانید در دوره های هیبریدی آنلاین گرامر تافل ® و یا آزمون آزمایشی تافل ® اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question