راه های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلی

راه های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلی

دانشجویان بین المللی که تحصیلات تکمیلی خود را در کانادا به پایان می رسانند ، فرصت های زیادی برای تمدید اقامت خود در کانادا و در نهایت تبدیل آن به اقامت دائم دارند.

تحصیلات شما در کانادا ممکن است شما را در مزیت برای پیگیری اقامت دائم کانادا قرار دهد. بسیاری از برنامه های مهاجرت فدرال و استانی به داوطلبان دارای تحصیلات و تجربه کاری کانادایی ارزش می دهند.

پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا ، می توانید با اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) تجربه کار کانادایی را کسب کنید که بسته به برنامه دانشگاهی کانادایی شما ، ممکن است به شما اجازه دهد تا سه سال در کانادا کار کنید.

در زمانی که PGWP دارید ، می توانید چندین راه اقامت دائم فدرال و استانی را دنبال کنید ، مانند:

اکسپرس اینتری

یکی از برجسته ترین راه های اخذ اقامت دائم ارسال مشخصات اکسپرس اینتری است. Express Entry اصلی ترین روشی است که کانادا برنامه های مهاجرتی طبقه اقتصادی را مدیریت می کند. داوطلبان اکسپرس اینتری از طریق سیستم رتبه بندی جامع ارزیابی می شوند. سیستم رتبه بندی جامع به داوطلبانی که جوان ، دارای تحصیلات و تجربه کاری کانادایی و تسلط قوی به زبان انگلیسی و/یا فرانسه هستند ، امتیاز بیشتری می دهد و اینها ویژگی هایی است که بسیاری از دانشجویان بین المللی کانادا از آن برخوردارند.

از طریق اکسپرس اینتری ، دانشجویان بین المللی سابق ممکن است شرایط مناسبی برای واجد شرایط بودن در برنامه محبوب کلاس تجربه کانادا (CEC) داشته باشند ، که به دهها هزار دانشجوی بین المللی سابق و کارگران موقت خارجی اجازه می دهد تا هر ساله اقامت دائم خود را اخذ کنند.

برنامه نامزدی استانی (PNP)

برنامه نامزدی استانی (PNP) به استانها و مناطق سراسر کانادا اجازه می دهد تا نامزدهای مهاجرت را که نیازهای اقتصادی محلی  را برآورده می کنند ، شناسایی کنند. بسیاری از راه های PNP به نامزدهایی که قبلاً دانشجوی بین المللی بوده اند یا به طور خاص به دانشجویان بین المللی اختصاص داده شده است ، امتیاز می دهد.

کبک

کبک دومین استان بزرگ کانادا است و شهر مونترال یک مقصد بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی است. این استان سیستم مهاجرت خود را با برنامه هایی متفاوت از برنامه های ارائه شده توسط دولت فدرال و تحت PNP اجرا می کند. کبک همچنین دانشجویان بین المللی سابق را تشویق می کند تا ویزای دانشجویی خود را به اقامت دائم تبدیل کنند. یکی از راههای قابل توجه برای انجام این کار ، برنامه تجربه کبک است.

راه های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلی
راه های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلی

سایر برنامه های فدرال

علاوه بر سه برنامه ای که تحت Express Entry مدیریت میشوند ، دولت فدرال برنامه های مهاجرتی طبقه اقتصادی بیشتری را هم اجرا می کند. این برنامه ها راه های خاصی را برای دانشجویان بین المللی و/یا معافیت از الزامات تجربه کار کانادایی ارائه می دهند. این برنامه ها شامل برنامه فارغ التحصیلی بین المللی آتلانتیک (که تحت برنامه مهاجرت آتلانتیک است) و برنامه مهاجرت روستایی و شمالی است.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question