همه چیز درباره وبینار آموزشی فیزیک کنکور

وبینار آموزشی فیزیک کنکور

فیزیک کنکور یکی از دروسی است که در کنکور سراسری ضریب بالایی دارد. فیزیک برای رشته ریاضی ضریب 4 دارد و در کنکور تجربی این ضریب برابر با 3 است. درس فیزیک مباحث و مفاهیم بسیار سختی دارد. به همین دلیل هم دانش آموزان برای تقویت این درس ناچار به شرکت در کلاس های مختلفی هستند. با شیوع کرونا کلاس های آنلاین و تدریس آنلاین جای کلاس های حضوری را گرفته است. البته این کلاس ها نیز محدودیت های خاص خود را دارند. وبینار آموزشی فیزیک کنکور یکی از شیوه های آموزش آنلاین است که از طریق آن می توان به تعداد زیادی دانش آموزان همزمان درس داد.

بهترین وبینار ها را در اساتید آنلاین تجربه کنید

چرا یادگیری فیزیک کنکور مهم است؟

در درس فیزیک باید به حدی از تسلط برسید که بتوانید به طور متوسط هر تست فیزیک کنکور را در حداکثر ۷۴ ثانیه جواب دهید. اگر دانش آموز رشته تجربی یا داوطلب کنکور تجربی هستید حداقل ۱۲ درصد و اگر دانش آموز رشته ریاضی هستید حداقل ۲۰ درصد از کل ساعت مطالعه هفتگی را باید برای فیزیک کنار بگذارید. در درس فیزیک کنکور تجربی ۳۰ سوال طرح میی شود که ۳۷ دقیقه زمان دارد و در رشته ریاضی ۴۵ سوال طرح می شود که ۵۵ دقیقه زمان دارد. این یعنی برای هر تست فیزیک کنکور حدود ۷۴ ثانیه وقت دارید.

روند تست زدن بهتر است طوری باشد که از تست‌های ساده شروع کرده و به سمت تست‌های سخت‌تر حرکت کنید. وقتی می‌بینید تستی را به خوبی متوجه نمی‌شوید برگردید و همان مبحث را دوباره از روی متن کتاب درسی بخوانید، سپس به سراغ همان مبحث در کتاب‌های کمک درسی بروید تا مطلب به خوبی برایتان جا بیفتد سپس تست زدن را ادامه بدهید.

موفقیت در زبان کنکور سراسری با اساتیدآنلاین

متاسفانه در تست‌های کنکور و کتاب‌های تست، سوال‌هایی دیده می‌شود که شبیه آن در متن کتاب درسی دیده نمی‌شود یا مفاهیم در تست‌ها بسیار سخت‌تر از متن کتاب درسی است. به نظر می‌رسد در این سوالات چند سوال با هم تلفیق شده است. به همین دلیل با اینکه کتاب درسی منبع اصلی کنکور است اما کفایت نمی‌کند و ما باید بتوانیم تست‌های سخت‌تر و مفاهیم پیچیده‌تر را نیز یادبگیریم.

حین حل یک تست سه حالت برای شما پیش می‌آید:

 • راه حل را کاملا بلد هستید و پاسخ درست را می‌یابید؛
 • برای حل سوال تا نیمه‌ی مسیر پیش می‌روید اما به جواب نهایی نمی‌رسید؛
 • برای حل تست هیچ ایده‌ای ندارید؛

بعد از اینکه تست را خواندید و جواب را اگر بلد نیستید، با مطالعه و تمرین توانستید همه‌ سوالات را جواب بدهید.

سه مدل علامت در ذهنتان در نظر بگیرید، مثلا دایره، ضربدر و مربع، در کنار تست‌های دسته اول را یک دایره بزنید، اگر نکته مهمی درون تست هست که فکر می‌کنید مرور دوباره‌ تست برایتان مفید است یک نقطه هم کنار دایره‌‌ی خود بگذارید. کنار تست‌های نوع دوم ضربدر و کنار تست‌های نوع سوم مربع بکشید. این کار برای اینست که یک کتاب تست را قرار نیست چندبار و به طور کامل بخوانید، بلکه در خوانش دور دوم تنها تست‌هایی که نیاز به مرور دوباره دارند را می‌خوانید.

در دوره‌ی دوم سوالاتی که دایره و نقطه دارند بروید، یعنی سوالاتی که حل کرده‌اید اما نکات کلیدی داشتند و ترجیح داده‌اید دوباره آن‌ها را مطالعه کنید. بد بروید سراغ سوالاتی که ضربدر دارند، یعنی سوالات متوسط و دست آخر سوالات مربع دار را بخوانید.

وبینار آموزشی فیزیک کنکور

چرا برگزاری وبینار آموزشی فیزیک کنکور اهمیت دارد؟

به جز اینکه وبینار یک راه مفید و کارآمد در آموزش آنلاین است، باید گفت برگزاری وبینار آموزشی فیزیک کنکور برای یاد دادن روش های مفید، سریع و معرفی نکات کلیدی برای مطالعه، اهمیت زیادی دارد.

در وبینار آموزشی فیزیک کنکور می توان مباحثی مهم همچون نحوه مطالعه فیزیک در ماه های قبل از کنکور، حل تمرین سوالات سال های گذشته، روش های تست زنی، فرمول های ساده تر برای حل مسائل و موضوعاتی از این دست را به دانش آموزان آموزش داد.

از آنجا که وبینارها معمولاً کوتاه مدت هستند برنامه ریزی برای شرکت در آن چندان سخت نیست و از این جهت تعداد دانش آموزان بیشتری می توانند از آن استفاده کنند. همچنین می توان فیلم ظبط شده وبینار را در سایت بارگزاری کرد تا تعداد بسیار بیشتری بتوانند از این فیلم آموزشی استفاده کنند.

چگونه وبینار آموزشی فیزیک کنکور  برگزار کنم؟

برگزاری وبینار آموزشی فیزیک کنکور  و یا هر وبیناری نیازمند آماده سازی زیرساخت هایی است. شما برای برگزاری وبینار آموزشی می توانید از نرم افزارهای مختلفی استفاده کنید اما بر اساس تجربه جهانی بهترین نرم افزار برای برگزاری وبینارهای آموزشی نرم افزار ادوبی کانکت adobe connect است.

اگر شما وبینار آموزشی فیزیک کنکور  را بر بستر نرم افزار ادوبی کانکت adobe connect اجرا کنید می توانید از امکانات بینظیر این برنامه بهرمند شوید.

تخته وایت برد، ارتباط زنده ویدئویی و صوتی، بارگذاری و ارائه انواع فرمت‌های فایل، پخش زنده فیلم و صوت در کلاس، اشتراک گذاری دسکتاپ، چت متنی گروهی و دو نفره، نظرسنجی، یادداشت، اشتراک گذاری فایل برای دانلود توسط اعضای کلاس، اشتراک گذاری لینک، یادداشت، مدیریت پیشرفته سطح دسترسی اعضای کلاس، گروه بندی اعضای کلاس و… تنها بخشی از امکانات ادوبی کانکت adobe connect است.

استفاده از امکانات اساتیدآنلاین برای برگزاری وبینار آموزشی

فراهم ساختن امکانات مورد نیاز برای برگزاری وب سمینار چندان آسان نیست. برای برگزاری وبینار بهتر است شما از امکانات و زیرساخت های آماده استفاده کنید. اساتید آنلاین با داشتن سال ها تجربه موفق در برگزاری انواع وبینارهای آموزشی بهترین مکان برای برگزاری سمینار آنلاین است.

همه وبینارهای آموزشی اساتیدآنلاین، بر بستر نرم افزار Adobe Connect برگزار می شود. همه وبینارهای اساتید آنلاین ضبط می شوند و پس از برگزاری در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. این قابلیت باعث می شواد افراد بسیار بیشتری بتوانند از وبینارها استفاده کنند.

همه چیز درباره وبینار آموزشی ریاضی کنکور

اگر قصد برگزاری وبینار آموزشی را دارید ولی نمی دانید باید از کجا شروع کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از زیرساخت های اساتیدآنلاین است.

اساتید آنلاین با سالهای تجربه موفق در برگزاری وبینارهای آموزشی آماده ارائه خدمت به شماست. برای این کار می توانید ، به آدرس https://asatideonline.com مراجعه کنید و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

مزایای وبینارهای آموزشی اساتیدآنلاین

 • در هر زمان و مکان در دسترس شماست
 • وبینارها بسیار تعاملی و کاربردی هستند
 • هزینه های آن بسیار کمتر از سمینارها و کارگاه های حضوری است
 • ثبت نام و شرکت در وبینارها بسیار ساده است

ویژگی های منحصر به وبینارهای آموزشی اساتید آنلاین

 • امکان به اشتراک گذاری ویدئو و ارائه آن توسط مدرس
 • چت آنلاین هم زمان در وبینار
 • وجود تخته سفید برای نوشتن متن روی آن توسط مدرس و دانش پذیر
 • امکان پرسیدن سوال و یا نظر سنجی
 • به اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ کامپیوتر مدرس جهت تدریس بهتر
 • امکان مشاهده فایل ضبط شده وبینار

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question