۴ راهکار کاهش استرس تافل

کاهش استرس تافل

بر هیچکس پوشیده نیست که شرکت در آزمونی همچون تافل که هم آزمون نسبتا سختی است و هم برای اکثرا ایرانیان گران به حساب می آید آنهم در محدودیت زمانی برای ارسال نمره به دانشگا ه ها استرس زیادی به همراه دارد. اساتید آنلاین این 4 راهکار کاهش استرس را به شما پیشنهاد میدهد تا در روز آزمون احساس اعتماد به نفس کرده و آماده موفقیت در آزمون تافل باشید.

چرا آزمون آزمایشی آیلتس بهترین انتخاب است؟

 

  1. فرمت TOEFL را بیاموزید

تقریباً برای هر یک از عوامل  استرس زای تافل، مطالعه TOEFL و آشنایی با قالب آن و انواع سوالاتی که در هر بخش  پرسیده میشود ، امتحان را آسان تر می کند و زمان امتحان واقعی که فرا می رسد کمک بسیار بزرگی است. در صورت نیاز به بازبینی ، فرمت TOEFL را بخوانید ، به سوالات عملی پاسخ دهید و با آزمون به طور کلی آشنا شوید. هرچه TOEFL را بهتر بشناسید ، در روز امتحان راحت تر خواهید بود و تشخیص ترفندهای سوالات که شما را مجبور به اشتباه پاسخ دادن می کند ، برای شما راحت تر خواهد بود.

ما در کمپین تافل راهنمای نحوه آماده شدن ویژه هر بخش از TOEFL را داریم. هر یک از وبینارهای آشنایی با قسمت های مختلف آزمون محتوایی را که در آن آزموده می شوید ، انواع سوالاتی که مشاهده می کنید و نحوه آماده شدن برای آنها را توضیح می دهد و به تمامی سوالات و نگرانی های شما در رابطه با این آزمون پاسخ داده می شود. همچنین در بخش اشتباهات رایج رایتینگ  می آموزید که چگونه از اشتباهاتی که تقریباً اکثر داوطلبان مرتکب می شوند، دوری کنید.

آزمون آزمایشی آیلتس

  1. واژگان خود را تقویت کنید.

واژگان زیاد و قوی برای بخش Reading امتحان بسیار مهم است ، اما نه تنها در این بخش بلکه  در همه  قسمتهای امتحان کمک می کند ، زیرا برای هر سوال باید گوش بدهید ویا بخوانید. عدم درک و یا پاسخگویی به یک سوال به این دلیل که حاوی کلماتی است که نمی دانید می تواند ناامید کننده باشد ، و می تواند به اعتماد به نفس شما آسیب برساند و باعث عدم تعادل شما در هنگام گذراندن TOEFL شود. مطالعه، تمرین و آمادگی کامل قبل از روز آزمون برای واژگان  یک راه عالی برای کاهش احتمال این اتفاق است. خواندن منظم به زبان انگلیسی به گسترش واژگان شما کمک می کند ، اما برای تمرین بیشتر ، لیستی از  کلماتی را که باید برای TOEFL بدانید ، بررسی کنید. هر کلمه باید دارای یک تعریف و یک جمله نمونه باشد تا به شما در یادگیری و به خاطر سپردن آن کمک کند.

4 راهکار کاهش استرس تافل

4 راهکار کاهش استرس تافل

  1. در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.

آمادگی شما برای آزمون اصلی باید شامل تمرین کامل و شبیه سازی شده TOEFL باشد تا بتوانید با آزمون و فضای آن بیشتر آشنا شوید ، پیشرفت خود را پیگیری کنید و استقامت خود را افزایش دهید تا در پایان TOEFL احساس خستگی نکنید. در طول مطالعه خود ، سعی کنید حداقل 3 یا 4 آزمون آزمایشی تافل با فاصله های زمانی مساوی تمرین کنید. به این صورت می توانید ببینید که در کجا پیشرفت کرده اید و هنوز باید روی چه مواردی کار کنید. مطمئن شوید که این آزمون های آزمایشی را به موقع و با حداقل حواس پرتی انجام دهید که تا آنجا که می شود به TOEFL واقعی نزدیک شوند. با این کار دقیق ترین نمره برآورد شده و ایده بهتری از قسمتی که باید در آن پیشرفت کنید به دست می آید.

همچنین ممکن است بخواهید در محلی که سر وصدای زمینه ای وجود دارد ، مانند صحبت کردن افراد یا پخش موسیقی بی کلام در اتاق دیگر ، در این آزمون شرکت کنید تا به حواس پرتی های احتمالی عادت کنید. (اگرچه به یاد داشته باشید که در بخشی از آزمون خودتان صحبت خواهید کرد ، بنابراین شرکت در مکانی مانند کتابخانه ممکن است افراد اطراف شما را آزار دهد)  .شرکت در آزمون آزمایشی تافل به صورت حضوری در مرکز اساتید آنلاین این تجربه را هم برای شما فراهم میکند تا به سر وصدای صحبت کردن همزمان با دیگر شرکت کنندگان نیز عادت کنید.

 

  1. بر گرامر انگلیسی مسلط شوید.

بسیار مهم است که برای شرکت در آزمون تافل بر گرامر انگلیسی مسلط باشید. یکی از اشتباهات داوطلبان تافل این است که به دانش فعلی خود از گرامر زبان انگلیسی اکتفا کرده و آن را تقویت نمیکنند! در این آزمون گرامر شرکت کنندگان در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ آزمون سنجیده میشود. عدم استفاده از گرامر سطوح بالا در تولید زبان در این آزمون از داوطلب نمره کم میکند. همچنین هرگونه اشتباه گرامری میتواند باعث به هم خوردن تمرکز داوطلب شده و در ادامه پاسخ خود گیج و نامطمئن بوده و آزمون را خراب کند! مطالعه منابع گرامر تافل پیشنهاد خوبی برای آمادگی برای آزمون تافل میباشد. همچنین شما میتوانید باشرکت در دوره های آنلاین موسسه اساتید آنلاین و استفاده از تست گرامر با نکات گرامری آشنا شده و آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون را بدست آورید. در کمپین تافل اساتید آنلاین همه منابع و کتاب های مورد نیاز، به صورت الکترونیکی در اختیار شما قرار داده شده است تا برای خرید کتاب های گرامر هزینه های اضافی متحمل نشوید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
10 پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

معرفی ۱۰ پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

لیسنینگ یک مؤلفه کلیدی در تسلط بر زبان انگلیسی است که بینش هایی را در مورد تفاوت های ظریف فرهنگی…

بیشتر بخوانید
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question