ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

لاتاری یکی از فرصت‌ های استثنائی برای افرادی است که دوست دارند به کشور آمریکا مهاجرت کنند، زیرا شرایط ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ ساده است و افراد خوش اقبال می توانند از این فرصت های محدود استفاده کنند. بهتر است اول مشخص کنیم که لاتاری چیست و به چه معناست؟ از چه زمانی این موضوع رواج پیدا کرد و هدف اصلی دولت آمریکا برای این کار چیست؟ لاتاری به معنای قرعه کشی و شانس است به این صورت که در یک قرعه کشی برنده شدن را لاتاری می گویند با این حساب لاتاری آمریکا شانسی و قرعه کشی شده در بین تعداد بالایی از داوطلب مهاجرت است.

لاتاری گرین کارت آمریکا

حتما اطلاع دارید که اروپاییان اولین افرادی بودند که به عنوان مهاجر وارد کشور آمریکا شدند و سرخ پوستان را بیرون کردند. رفته رفته مهاجرت به این کشور زیاد شد قومیت های مختلفی در این کشور حضور یافتند. امروزه مردم از کشورهای مختلفی مانند هند و چین یا آفریقا در آمریکا فراوانند. این افراد برخی به اجبار و بعضی با اختیار خود به این کشور مهاجرت کرده اند. کشور آمریکا برای اینکه بتواند این نژادهای خارجی را به تناسب برساند هر ساله لاتاری را برگزار می کند تا افراد از کشورهایی که کمتر به این کشور مهاجرت کرده اند در این لاتاری شرکت کنند. با این کار از کشورهای دیگر نیز وارد آمریکا می شوند و این تناسب نژادی شکل می گیرد.

این قانون در سال ۱۹۹۰تصویب شد که به پشتوانه آن ویزای تنوع نژادی به مردم جهان ارائه شد. به خاطر اینکه عادلانه این کار انجام شود به صورت قرعه کشی این گرین کارت آمریکا اعطا می شود. آیا می دانید علت نام گذاری گرین کارت چیست؟ این کارت دارای نوشته سبز و عکس سبز رنگ می باشد به همین سبب آن را گرین کارت می نامند.  اگر شما نیز جزء شهروندان کشورهایی هستید که تعداد کمی از افراد آن کشور در آمریکا هستند شرایط ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ را دارید. بعد از اینکه برای ثبت نام اقدام کردید منتظر شانس و اقبال بلند خودتان باشید. خوشبختانه ایران جزء کشورهایی است که در لیست قرعه کش وجود دارد. ۴۵۰۰ نفر به صورت سالانه، گرین کارت خود را از طریق لاتاری می گیرند. هر کشور در این قرعه کشی ۷ درصد سهم دارد البته ایران سالانه ۶ درصد از این سهم را از آن خود می کند. یعنی بیش از سه هزار ویزا برای ایرانیان صادر می شود.

زمان ثبت نام

داوطلبان زیادی هر ساله برای این موضوع ثبت نام می کنند و در نهایت ۵۵۰۰۰ نفر موفق به اخذ ویزای دایورسیتی می شوند. اشخاصی که این شانس بزرگ را دارند از این پس می توانند در این کشور به عنوان یک شهروند آمریکایی زندگی کنند. از امکانات و حقوق شهروندی خود مانند شغل و تحصیل یا بیمه استفاده کنند. از مزیت های مهم این گرین کارت این است که هر فردی که توانست ویزا بگیرد می تواند به همراه همسر و فرزند مجرد زیر ۲۱ سال خود به این کشور مهاجرت کند. شرایط ثبت نام بسیار آسان بوده و اغلب افراد واجد شرایط هستند.

زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ معمولا اواسط مهرماه تا اواسط بهمن ماه انجام خواهد شد. افرادی که واحد شرایط هستند باید منتظر این روزها باشند. در برخی از مواقع افراد موعد مقرر را فراموش می کنند. یک راه حل ساده برای این کار وجود دارد. امروزه مراکز و افراد مختلفی مانند سایت اساتید آنلاین هستند که می توانید ثبت نام خود را به آنها بسپارند. پیش از آنکه موعد مقرر فرا برسد مدارک خود را کامل و به این مراکز تحویل دهید. در زمان مناسب این مراکز برای شما ثبت نام را انجام می دهند.  در ادامه در مورد مجری ثبت نام صحبت می کنیم.

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

مجری ثبت نام لاتاری

کنسول کنتاکی آمریکا مسئول ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ است. افراد اطلاعات خود را باید به این مرکز ارائه دهند یعنی مرحله اول ثبت نام در این کنسول می باشد. بعد از بررسی مدارک و درستی آنها برای قرعه کشی اقدام می کنند. همه افرادی که واجد شرایط هستند در این قرعه کشی حضور دارند. پس مرحله دوم اعلام نتیجه این قرعه کشی توسط کنسول تنتاکی است. در نهایت مرحله سوم اعطای ویزا به افرادی که در قرعه کشی برنده شده اند. مراحل بعدی به وزارت امور خارجه سپرده می شود. بخشی از کارها نیز برعهده سفارت آمریکا خواهد بود.

آزمون مینی ماک تافل

چگونه قرعه کشی انجام می شود

یکی از سوال های رایجی که در این مورد وجود دارد نحوه قرعه کشی است. همه اطلاعات شما در POOL  ذخیره می شود‌. در زمان تعیین شده بین داوطلبان قرعه کشی انجام می شود. این قرعه توسط کامپیوتر و کاملا تصادفی انجام می شود. افراد خوش شانس بعد از برنده شدن و انجام امور اداری همراه با خانواده تا آخر عمر در این کشور زندگی می کنند.

شرایط ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

خوشبختانه ثبت نام در این لاتاری نیازی به شرایط خاص و پیچیده ای ندارد. افراد با حداقل شرایطی که دارند در این قرعه شرکت می کنند که این شرایط را به صورت کلی توضیح می دهیم.

محل تولد

اولین شرطی که برای افراد وجود دارد تا واحد شرایط ثبت نام شوند محل تولد است. گفتیم که آمریکا قصد دارد از کشورهایی که تعداد مهاجرین آنها به آمریکا زیر حد نساب هستند مهاجر بپذیرد. بنابراین این موضوع اهمیت زیادی دارد که محل تولد شما کجاست. به طور مثال ایران یکی از واجدین شرایط است ولی فرد هندی یا چینی این فرصت استثنائی را ندارد. البته تبصره هایی برای دور زدن این قانون وجود دارد. افراد می توانند چندین موضوع  را برای حل مسئله در نظر بگیرند.

محل تولد همسر

اگر فردی محل تولدش در کشوری بود که نمی توانست این ویزا را بگیرد می تواند از شرایط محل تولد همسر خود استفاده کند. زن یا شوهر فرقی نمی کند فقط کافی است محل تولد یکی از آنها از کشورهای مجاز در لیست آمریکا باشد. باید توجه کنید که در اینجا فقط محل تولد مهم است نه تابعیت یک کشور، مثلا اگر محل تولد ایران باشد ولی تابعیت برای یک کشوری باشد که جزو لیست نیست اشکالی ندارد.  یک استثنا نیز وجود دارد. اگر محل تولد تان یک کشور دیگر است اما در زمان تولد تان پدر و مادر تان در یک کشور مجاز در لیست بوده اند نیز می توانید از این فرصت استفاده کنید.

مدرک تحصیلی

یکی از شرایط دیگری که برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ وجود دارد مدرک تحصیلی است. نیازی نیست که دارای مدرک تحصیلی بالایی باشید، داشتن دیپلم برای اینکار کافی است. طبق قانون آمریکا ۱۲ سال تحصیل برای گرفتن دیپلم لازم است. بنابراین افرادی که دیپلم فنی و حرفه ای را دارند فاقد این شرایط هستند. کسانی که در بزرگسالان دیپلم گرفته اند نیز فاقد این شرط هستند. اغلب افراد در کشور دارای دیپلم هستند و در این مورد مشکلی ندارند. برای بقیه افراد یک شرط جایگزین وجود دارد.

سابقه دو ساله کار شرط جایگزین مدرک تحصیل

برای این منظور باید دو سال سابقه کار داشته باشید. کارهایی که در لیست لاتاری وجود دارد را به مدت زمان دو سال باید سپری کرده باشید. این شغل ها برای جایگزین مدرک دیپلم هستند. برای بررسی آنها می توانید یک سرچ در اینترنت داشته باشید. این موضوع را دقت کنید که این شرط برای افرادی وجود دارد که مدرک تحصیلی زیر دیپلم دارند یا دیپلم فنی را دارند. دیگر افراد بر روی این موضوع تمرکز نکنند.

شرط سنی

همانطور که گفتیم اشخاصی که دیپلم ندارند واجد شرایط نیستند و سن دیپلم به ۱۸ یا ۱۹ سال می رسد. بنابراین افرادی که زیر این سن هستند واجد شرایط ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳نیستند آنها با سرپرستی والدین خود می توانند برای اینکار اقدام کنند. یعنی یکی از والدین واجد شرایط باشد و در قرعه برنده شود تا فرزند آنها نیز بتواند تحت سرپرستی آنها به آمریکا برود.

اسپانسر

اگر دقت کرده باشید در بسیاری از موارد که فرد برای کار یا تحصیل اقدام به گرفتن ویزا می کند نیاز به اسپانسر دارد یا باید هزینه دو سال زندگی خود را در حساب بانکی داشته باشد. محل زندگی‌، خانه اش مشخص باشد تا بتواند ویزا بگیرد. در ویزای لاتاری دیگر نیازی به اسپانسر ندارید پس نگران هزینه های بی جا نباشید. خوشبختانه بعد از اینکه ترامپ از رییس جمهوری برکنار شد این شروط سخت نیز از بین رفتند. شرایط برای داوطلبان آسانتر شد.

مدرک زبان

زبان رسمی مردم آمریکا انگلیسی است از این رو افرادی که ویزای تحصیل یا کار را می گیرند باید شرط زبان را داشته باشند. مدرک هایی مثل آیتلس برای این افراد تقاضا می شود، ولی برای لاتاری نیازی به مدرک زبان نیست. به طور کلی شخصی که زبان مسلطی داشته باشد بهتر می توانند در این کشور ارتباط برقرار کند، زیرا همه افرادی که در این کشور هستند این زبان واحد را بلدند و با آن صحبت می کنند. در موقع ثبت نام نیز می توانید به صورت فارسی فرم را پر کنید این کار توسط مراکز مختلفی انجام می شود. مصاحبه بعد از قبولی نیز با زبان فارسی انجام می شود. بنابراین نگران شرایط سخت در این مورد نباشید.

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

مدارک ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

مدر مورد نیاز برای ثبت نام اطلاعات شناسنامه است و داشتن عکسی مطابق با قوانین گرین کارت و این مورد که باید اطلاعات همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود را نیز در فرم مربوطه ارائه دهید. یکی از سوالات رایج در مورد پاسپورت است. در سال های گذشته مدرک مورد نیاز برای ثبت نام داشتن پاسپورت بود. تنها افغان هایی که در کشورهای دیگر پناهنده بودند بدون پاسپورت می توانستند در لاتاری شرکت کنند. سربازان و دانشجویان که فاقد پاسپورت بودند شرایط لازم را نداشتند. خوشبختانه امروز دیگر این شرط برداشته شده و بقیه افراد نیز برای ثبت نام به پاسپورت نیازی ندارند. طبق قانون های جدید درخواست پاسپورت از داوطلبان مجاز نیست.

شرایط عکس

در ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ نیاز به یک عکس با شرایط خاص است. عکس باید سه در چهار باشد. در موقع عکس گرفتن باید نور تنظیم شود هیچ سایه ای درون عکس وجود نداشته باشد. شفاف و واضح و دارای کیفیت عالی باشد. عکس سیاه و سفید مجاز نخواهد بود. عکس به صورت رنگی گرفته شود. برای تهیه عکس به محل معتبر بروید و اذعان کنید که برای چه کاری نیاز به عکس دارید. در ضمن عکس دیگر اعضای خانواده نیز لازم خواهد بود. عکس پاسپورت یا مدارک دیگر لازم نیست. در نظر داشته باشید که عکس غیر مجاز در موقع ثبت نام تحویل گرفته می شود ولی در موقع قرعه کشی کردن از قرعه خارج می شود. پس به این مسئله دقت کنید. به هیچ عنوان اطلاعات نادرست ارائه ندهید.

  • عکس باید مربع باشد
  • حداقل ۶۰۰در ششصد و حداکثر ۱۲۰۰ در ۱۲۰۰ پیکسل باشد.
  • حجم آن کمتر از ۲۴۰ کیلوبایت باشد
  • دارای فرمت jpg باشد.
  • عکس گرفتن از روی عکس کاغذی ممنوع
  • از روی عکس پاسپورت اسکن کردن ممنوع

چگونه شانس خود را در قرعه لاتاری بالا ببریم؟

یکی از سوالات رایجی که در ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ وجود دارد چگونگی افزایش شانس برنده شدن است. باید بگوییم که این فقط یک شانس از ده تا دوازده ملیون انسان در کره خاکی است و راه حلی برای افزایش آن وجود ندارد. در هنگام ثبت نام باید اطلاعات درستی وارد کرد و حداقل از دو شانس استفاده کرد یعنی زن و شوهر با هم در این ثبت نام شرکت کنند تا دو شانس را داشته باشند. برخی نیز تصور می کنند این لاتاری همان لاتاری پولی  است و هرچه برگه شانس بخرند بهتر در آن برنده می شوند اما این لاتاری فرق می کند لاتاری پولی توسط شرکت خصوصی و برای مردم خود آمریکا انجام می شود، ولی دیگری توسط دولت آمریکا و برای کشورهای دیگری است. در لاتاری پولی امکان گرفتن خانه و ماشین زیاد است.

سخن‌نهایی

گرفتن ویزای آمریکا یکی از رویاهای مردم دنیا است و همه در تلاشند به هر نحوی این ویزا را بگیرند و اقامت دائمی آمریکا را بگیرند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید و به شانس اعتقاد دارید همین الان به کمک سایت اساتید آنلاین برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ اقدام کنید. در صورت برنده شدن امکان تحصیل، شغل، اقامت در هر شهری از امریکا و داشتن کارت شهروندی را خواهید داشت.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question