آموزش ثبت نام آزمون تافل

ثبت نام آزمون تافل

ثبت نام آزمون تافل یک فرآیند ضروری و مهم برای داوطلبین شرکت در این آزمون است.

امروزه داشتن مدرک تافل می تواند برای تمام افرادی که علاقه به ارتقای سطح تحصیلی و کاری خود دارند کمک کننده باشد.

فرد می تواند بعد از طی کردن کلاس های آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه های معتبر و شناخته شده در آزمون تافل شرکت کند و به معتبر ترین مدرک جهانی دست پیدا کند.

برای این منظور در این مقاله سعی شده است تا مراحل آموزش ثبت نام آزمون تافل 1403 قرار داده شود تا افراد واجد شرایط از آن بهره مند شوند.

مدرک تافل در بسیاری از کشورهای خارجی مورد قبول است. با داشتن این مدرک می توان شرایط تحصیلی و کاری خوبی را برای خود فراهم کرد.

البته باید توجه داشت که این آزمون ساده نیست و برای به دست آوردن آن باید دانش کافی را داشت و کلاس های آموزشی را به صورت کامل طی کرد.

به یاد داشته باشید که قبل از هر چیز شما باید به خوبی با ساختار آزمون تافل آشنا شوید تا بتوانید تمرکز و مهارت های خود را به خوبی ارتقا دهید.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای این آشنایی پیدا کنید شرکت در آزمون آزمایشی تافل است که می تواند به خوبی داوطلبین را با چهارچوب های کلی این آزمون آشنا کند.

ثبت نام آزمون تافل

داشتن مدرک تافل آرزوی بسیاری از جوانان امروزی است که علاقه به پیشرفت در تمام مراحل زندگی خود دارند.

باید توجه داشت که مدرک تافل در برخی از کشورها قابل قبول نیست بنابراین قبل انجام هر کاری باید درباره آن تحقیق کنید و مقصد خود را شناسایی و بعد اقدام به هموار کردن زیر سازهای آن داشته باشید.

اعتبار مدرک تافل دو سال است یعنی بعد از دو سال شما باید مجدداً در این آزمون شرکت کنید از آنجایی که این آزمون داری هزینه است بهتر است قبل از امتحان نقاط ضعف خود را تقویت کنید و بعد از آن در آزمون شرکت کنید و عجله نداشته باشید.

سایت ETS یکی از سایت های معتبر در حوزه آزمون های زبان است که می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام آزمون تافل حتما از راهنمایی های استفاده کنید.

آموزش ثبت نام آزمون تافل

در کشور ایران این آزمون به صورت کاغذی و اینترنتی انجام می گیرد، که اینترنتی آن معمولا با استقبال بیشتری رو به رو می شود.

مدت زمانی که فرد باید در آزمون شرکت کند سه و نیم ساعت است بعد از این که مرحله Listening که دو ساعت به طول خواهد انجامید ده دقیقه استراحت داده می شود و پس از آن آزمون ادامه پیدا می کند.

آموزش ثبت نام آزمون تافل 1403 به این صورت است که شما وارد صفحه مؤسسه ETS می شوید و در بخش TOEFL و زیر مجموعه FOR test takrs وارد بخش Registerev for thetest می شوید در صورتی که قبلاً یک بار ثبت نام کرده اید نام کاربری دارید و با رمز می توانید وارد شوید.

در غیر این صورت باید مراحل ثبت نام را مرحله به مرحله انجام دهید تا نام کاربری برای خود ایجاد کنید.

راهنمای ما در آموزشثبت نام آزمون تافل 1403 به این صورت است که شما هنگام پر کردن فرم اطلاعات تکمیلی خود باید کاملاً با دقت باشید و هیچ گونه عجله و شتاب زدگی نداشته باشید و تمام اطلاعات شخصی اعم از نام، نام خانوادگی و اطلاعات دیگر را با توجه به اطلاعاتی که در پاسپورت درج شده است کامل کنید.

علامت های ستاره دار را با دقت پر کنید و سایر موارد که به صورت اختیاری است را در صورت صلاح دید کامل کنید بعد از صفحه personal in formation ،Address ،phone ،com munication preferences وارد صفحه ای می شوید که اطلاعات مربوط به محل تولد، کشوری که زندگی می کنید و زبان اصلی و مادری را از شما می خواهد.

بعد از این مرحله صفحه بعدی به شما پیشنهاد خدمات تافل به صورت رایگان می دهد.

که این خدمات شامل اطلاعاتی درباره فرصت تحصیلی و یا موقعیت های شغلی و غیره است که بهتر است در این مرحله گزینه منفی را بزنید و وارد صفحه بعد شوید تا کمتر دچار گمراهی شوید.

در این صفحه لازم است تا شما نام کاربری و رمز شخصی خود را که برای امنیت بیشتر اطلاعات خود قرار داده اید را وارد کنید این صفحه خصوصی و متعلق به شما است که با توجه به رمز که داده اید وارد می شوید.

حال که تمام مراحل انجام شد و اطلاعات در فرم درج شد برای این که تأیید نهایی شود تمام اطلاعات روی صفحه می آید و شما بعد از چک کردن آن می بایست کلیک کنید.

بعد از این مرحله یعنی مشاهده تأیید اطلاعات نهایی ایمیلی به منظور تأیید برای شما نمایش داده می شود که این ایمیل به این صورت است:your Account Hes Been Create

در این مرحله شما باید وارد صفحه پروفایل شوید در این صفحه می توانید آزمون های جدید و یا اصلاح پروفایل و همچنین نمایش نمرات آزمون را مشاهده کنید.

در این مرحله شما با انتخاب گزینه Register for a test اطلاعاتی نظیر محل برگزاری آزمون، فرم تکمیل کشور، قبول و یا تکمیل قوانین، تاریخ آزمون و مؤسسه ای که آزمون گرفته می شود برا شما نمایش داده می شود.

صفحه بعد مربوط است به استان برگزاری آزمون که به انتخاب خود شما است در ایران برخی از استان ها از قبیل اصفهان، آمل، تهران، جیرفت، شیراز، ارومیه، تبریز و … شرایط لازم را برای انجام این آزمون حساس را دارا هستند.

برخی از دانشجویان حتی سنتر های امارت ،ترکیه و یا ارمنستان را برای انجام آزمون انتخاب می کنند.

متقاضی وقتی وارد بند ۲ می شود می تواند در این بند استان مورد نظر زمان برگزاری آزمون و مؤسسه آزمون گیرنده را با کلیک کردن روی هر کدام انتخاب کند.

باید به این نکته در صفحه بعدی در مورد زمان برگزاری آزمون توجه کامل داشت که اگر زمان های موجود در صفحه نزدیک باشد متقاضی علاوه بر این که باید هزینه آزمون را پرداخت کند باید مبلغ اضافه به منظور تأخیر در ثبت نام نیز پرداخت کند.

در پایان این مرحله اگر از زمان و مکان برگزاری آزمون اطمینان کامل دارید شما وارد صفحه تأیید خلاصه رزرو می شوید و بعد از کلیک وارد صفحه بعدی می شوید.

بنابراین توجه به آموزش ثبت نام تافل 1403 می تواند به آگاهی شما کمک کند و باعث شود هر چه سریع تر پروسه ثبت نام را انجام دهید.

در ادامه تأیید خلاصه رزرو شما باید برای ارتقاء امنیت ثبت نام خود یکی از اطلاعات شخصی که می تواند شماره پاسپورت،کد ملی و یا گواهینامه باشد را وارد کنید.

صفحه بعدی که برای شما نمایش داده می شود انتخاب روش دیدن نتیجه آزمون است. در این صفحه دو روش نمایش داده می شود.

در صورت انتخاب گزینه اول شما نتیجه آزمون را به صورت اینترنتی و از روی ایمیل نگاه می کنید.

اگر شما گزینه دو را انتخاب کردید علاوه بر اینترنتی این امکان را ایجاد می کند تا نتیجه را به چهار دانشگاه به صورت رایگان ارسال کند.

اگر خواهان دانشگاه بیشتری هستید باید هزینه آن را پرداخت کنید.

وقتی گزینه دو را انتخاب کردید صفحه ای برای شما باز می شود که نام دانشگاه را وارد می کنید. علاوه بر نام دانشگاه دپارتمان و کد دانشگاه نیز لازم است.

هزینه ثبت نام آزمون تافل

در ادامه آموزش ثبت نام آزمون تافل 1403 میخواهیم در مورد هزینه آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم که بسیار مفید و مهم است.

هزینه عادی آزمون تافل در ایران به شرایط مختلفی بستگی دارد که یکی از آن انتخاب کشوری است که قرار است این آزمون را به صورت اینترنتی از شما بگیرد.

برای ثبت نام آزمون تافل (TOEFL) در سال ۱۴۰۳ (۲۰۲۴ میلادی)، هزینه‌ ها بسته به محل آزمون متفاوت است.

به طور معمول، هزینه ثبت‌نام در ایران به روپیه هند معادل حدود ۱۶,۹۰۰ روپیه (تقریباً معادل با ۲۸۵ دلار آمریکا) است.

این مبلغ می‌تواند بر اساس نرخ تبدیل روز و محل برگزاری آزمون تغییر کند.

علاوه بر هزینه ثبت‌نام اصلی، هزینه‌های اضافی دیگری نیز ممکن است اعمال شود. به عنوان مثال:

تغییر زمان آزمون: هزینه تغییر زمان آزمون تافل ۶۰ دلار آمریکا است.

ارسال نتایج آزمون به دانشگاه‌ها: پس از ثبت‌نام و شرکت در آزمون، ارسال نتایج به چهار دانشگاه یا سازمان مورد تأیید رایگان است.

ارسال هر گزارش نمره اضافی به هر دانشگاه یا سازمان دیگر ۲۵ دلار آمریکا هزینه دارد.

تأخیر در ثبت‌نام: در صورتی که ثبت نام دیرهنگام انجام شود، هزینه اضافی ۴۰ دلار آمریکا برای ثبت‌نام دیرهنگام اعمال می شود.

برای جزئیات دقیق‌تر، بهتر است به وب‌سایت رسمی ETS مراجعه کنید یا با مراکز ثبت‌نام منطقه ای تماس بگیرید تا اطلاعات به‌روز و دقیق دریافت کنید.

سخن نهایی

گرفتن مدرک تافل می تواند موقعیت های زیادی را از نظر تحصیلی و شغلی در بسیاری از کشورهای پیشرفته ایجاد کند و به ارتقاء سطح زندگی افراد کمک کند.

بنابراین باید در این زمینه تمام تلاش خود را انجام دهید و با گذراندن کلاس های آموزشی این راه را برای خود هموار سازید شما می توانید در صورت علاقه به ثبت نام این آزمون به قسمت آموزش ثبت نام آزمون تافل 1403 سایت ما مراجعه کنید و بسیار ساده و بدون

مراجعه به کافی نت این ثبت نام را با دستگاه خود در منزل انجام دهید.

قبل از شرکت در آزمون تافل باید خود را به خوبی تقویت کنید و آمادگی کامل برای این آزمون را داشته باشید.

اساتیدآنلاین روش های مختلفی را برای ارزیابی توانایی شما در مهارت های مورد نیاز این آزمون آماده کرده است که می توانید با کمک هر یک از آن ها میزان آمادگی خود را بسنجید و خود را ارزیابی کنید.

داوطلبین آزمون تافل باید در مرحله اول از منابع خوب و درستی استفاده کنند، ما در اینجا بهترین منابع آزمون تافل را در اختیار شما گذاشته ایم تا بتوانید از منابع خوب و درستی استفاده کنید.

اگر به دنبال ارزیابی مهارت های خود برای آزمون تافل هستید تا بتوانید میزان تسلط خود را ارزیابی کنید می توانید در آزمون آزمایشی NEO TOEFL شرکت کنید و مهارت های خود را مورد آزمایش قرار بدهید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question