آزمون اس ای تی (SAT) در مقایسه با جی آر ایی (GRE)

آزمون اس ای تی (SAT) در مقایسه با جی آر ایی (GRE)

در حالی که آزمون‌های GRE و SAT مهارت‌های خواندن، نوشتن و ریاضیات را مورد سنجش قرار می‌دهند، اما این دو آزمون تفاوت‌های مهمی با یکدیگر دارند. مهم‌ترین تفاوت در نحوه‌ استفاده از این آزمون‌هاست. به‌منظور پذیرش در اکثر مقاطع تحصیلات تکمیلی، آزمون GRE مورد نیاز است، در حالی که آزمون SAT در هنگام درخواست برای مقاطع کارشناسی به کار می‌رود.

  جی آر ایی پیشرفت مهارت‌های لازم در سطح کالج را در طول دوره‌ تحصیلات کارشناسی می‌سنجد؛ در حالی که اس ای تی این مهارت‌ها را در ابتدا مورد سنجش قرار می‌دهد. نمرات مربوط به هر دو آزمون برای یک دوره‌ 5 ساله معتبر هستند.

آزمون آزمایشی آیلتس

بخش‌های آزمون

آزمون GRE عمومی اصلاح شده دارای سه بخش اصلی است: استدلال کلامی (درک واژگان)، استدلال کمی (ریاضیات) و نگارش تحلیلی. به همین ترتیب، آزمون SAT باز طراحی شده دارای چهار بخش است که بخش مقاله ‌نویسی اختیاری است.

همه افراد در سه آزمون خواندن، نوشتن، زبان و ریاضیات شرکت می‌کنند. آزمون اس ای تی با بخش خواندن آغاز شده و سپس به بخش‌های نوشتار، زبان، مقاله ‌نویسی و ریاضیات منتهی می‌شود. همچنین آزمون جی آر ایی با بخش نگارش تحلیلی آغاز می‌شود، اما در بخش مقاله ‌نویسی شامل نگارش دو مقاله‌ تحلیلی و استنتاجی از عنوان و مطلب مشخص شده می‌شود. بخش‌های بعدی شامل استدلال کلامی و استدلال کمی هر کدام در دو بخش می‌شوند.

آزمون اس ای تی (SAT) در مقایسه با جی آر ایی (GRE)
آزمون اس ای تی (SAT) در مقایسه با جی آر ایی (GRE)

طریقه‌ نمره‌دهی در آزمون

آزمون SAT باز طراحی شده شامل دو بخش اصلی است؛ بخش مربوط به سنجش مهارت‌های خواندن و نوشتن مبتنی بر شواهد که نتایج آزمون را با آزمون خواندن، نوشتن و زبان ادغام می‌کند و بخش دوم آزمون ریاضیات با استفاده از ماشین حساب و بدون ماشین حساب است. نمرات هر یک از دو بخش بین 200 تا 800 است. نمرات بخش مقاله‌ نویسی به صورت مجزا اعلام شده و در بخش نمرات لحاظ نمی‌شود. امتیاز کل بین 400 تا 1600 متغیر است. علاوه بر نمره‌ کل و نمرات هر بخش، آزمون اس ای تی باز طراحی شده نمرات مربوط به سه آزمون را اعلام می‌کند که از 10 تا 40 متغیر است. اگر بخش مقاله‌ نویسی اختیاری را انتخاب کنید، سه نمره‌ مجزا برای هر بخش مقاله نویسی دریافت خواهید کرد: خواندن، تحلیل و نوشتار.

بر خلاف آزمون اس ای تی مبتنی بر کاغذ، آزمون GRE یک آزمون تطبیقی کامپیوتری است. بدین معنا که عملکرد شما بر سؤالات آزمون تأثیرگزار است.

دو بخش شامل خواندن متن و ریاضی وجود دارد و درجه‌ دشواری بخش دوم در بخش‌های مذکور به عملکرد شما در بخش اول بستگی دارد. به منظور کسب بالاترین نمرات ممکن، باید در بخش اول عملکرد خوبی داشته باشید تا به سوالات با بالاترین درجه‌ دشواری دسترسی پیدا کنید. جی آر ایی برای هر بخش یک نمره را گزارش می‌کند:  نمرات بخش ریاضی و کلامی در مقیاس 130 تا 170 و نمره‌ بخش نگارش تحلیلی بین 0 تا 6 است. نمرات بخش‌های ریاضی و کلامی براساس تعداد پاسخ‌های صحیح و برمبنای درجه‌ دشواری سؤالات به نمره‌ مقیاس تبدیل می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question