سیستم نمره دهی آزمون SAT ®

سیستم نمره دهی آزمون SAT

هدف از برگزاری آزمون ®SAT که مخفف Scholastic Aptitude Test است، در واقع تعیین و تشخیص استعداد تحصیلی است؛ یعنی با این مدرک، می‌توان به سطح اطلاعات آکادمیک عمومی داوطلب شرکت در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی به ‌عنوان یک داوطلب بین‌المللی پی برد. اگرچه شاید ازنظر بعضی‌ها، معیار خوبی نباشد. در ادامه با معرفی سیستم نمره دهی آزمون SAT همراه ما باشید.

آزمون ®SAT به زبان انگلیسی و توسط سازمان ®ETS برگزار می‌شود . همان ‌طور که گفته شد این آزمون، بیشتر پیش ‌نیازی است برای داوطلبانی که قصد ورود به مقطع کارشناسی در برخی از دانشگاه ‌های دنیا را دارند. این آزمون فقط مختص دانشگاه ‌های ایالات ‌متحده آمریکا نیست بلکه دانشگاه ‌های اسکاندیناوی، ترکیه، استرالیا و کشورهای اروپایی نیز بعضاً از متقاضیان ورود به رشته‌ های کارشناسی انگلیسی ‌زبان، این مدرک را درخواست می‌کنند.

محدوده نمره SAT از 400 تا 1600 است. این نمره شامل دو بخش EBRW و Math است که محدوده نمره آنها هر کدام ۲۰۰-۸۰۰ است. نمره ی حاصل از EBRW را می توان به Writing و Reading تقسیم کرد که هر کدام مقیاس ۱۰ تا ۴۰ دارند. مقاله اختیاری شامل سه نمره جداگانه در مقیاس های 2-8 است.

نمره کل شما مجموع نمره های اکتسابی شماست و ترکیبی از نمرات بخش های مختلف است (پایین را ببینید). بالاترین نمره  ی ترکیبی قابل کسب 800 + 800 یا 1600 است. میانگین نمره ۱۰۰۰ است.

سیستم نمره دهی آزمون SAT ®

سیستم نمره دهی آزمون SAT ®

 

نوشتن متن یا مقاله (essay) اختیاری است و به نمره آزمون ®SAT کلی اضافه نمی شود. نمرات مقاله به طور جداگانه در گزارش نشان داده خواهد شد.

برای نوشتن مقاله، باید شما یک موضوع را انتخاب کنید که برای نمره دهی به آن سه عامل در نظر گرفته می شود: خواندن ، تجزیه و تحلیل و نوشتن. در هر یک از این زمینه ها نمره 2 تا 8 دریافت خواهید کرد.

شما برای کسب آمادگی بیشتر در گرامر زبان انگلیسی می توانید در دوره های آموزشی اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید
اعتبار مدرک آیلتس

اعتبار مدرک آیلتس در سال ۲۰۲۳

آزمون آیلتس IELTS یکی از معتبرترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله…

بیشتر بخوانید
تقویت واژگان تافل

تقویت واژگان تافل: راهنمایی برای گسترش مهارت های زبان انگلیسی شما

یکی از مهم ترین مهارت های قبولی در آزمون تافل، داشتن گنجینه واژگان غنی است. به همین دلیل یکی از…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *