نحوه ی ثبت نام در آزمون MSRT

ثبت نام MSRT

نام آزمون MSRT مخفف عبارت Ministry of Science, Research and Technology به معنای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. وجه تسمیه‌ی این نام برگزار شدن این آزمون از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. این آزمون تقریباً با آزمون‌های بین‌المللی چون تافل ® کاغذی برابری می کند و بنابراین افراد قبل از شرکت در آزمون احتیاج به دوره های آمادگی دارند. در ادامه با نحوه ثبت نام در آزمون MSRT آشنا می شویم.


زمان و نحوه ی شرکت در این آزمون:

برای ثبت‌ نام آزمون زبان MSRT شما می بایست به صورت اینترنتی اقدام کنید و پرداخت هزینه­ آن، به ‌صورت آنلاین است و توسط کارت های شتابی می توانید پرداخت را انجام دهید. هزینه ثبت نام آزمون MSRT از آبان ماه 1399  به مبلغ 1200000 ریال افزایش یافته است.

برای ثبت ‌نام در این آزمون باید به سامانه سازمان امور دانشجویان به آدرس http://portal.saorg.ir/  مراجعه کنید. در گذشته ثبت نام در این آزمون از طریق سامانه آزمون MSRT به آدرس msrt-exam.saorg.ir انجام می شد، اما از تیرماه 98 به بعد می بایست برای ثبت نام به وب سایت جدید مراجعه کرد.

ثبت نام در آزمون MSRT


آزمون MSRT معمولاً 8 بار در سال برگزار می شود. 4 آزمون در نیمه اول سال و 4 آزمون در نیمه ی دوم سال. در سال 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا این آزمون تنها در سه نوبت برگزار می شود که هر سه در نیمه دوم سال هستند. این تاریخ ها عبارتند از:

11/7/99

23/8/99

28/9/99

ثبت نام در این آزمون ها از 18 روز قبل تاریخ آزمون شروع شده و معمولاً 2-3 روز فرصت دارد. هر سه آزمون در ساعت 4 بعداز ظهر برگزار می شوند.


 پیشنهاد ویژه: 

شما می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین MSRT  برای کسب موفقیت در این آزمون آماده شوید! برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com رفته و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question