تمرین اسپیکینگ | چگونه به تقویت اسپیکینگ بپردازیم

تمرین اسپیکینگ

یکی دیگر از مهارت‌های مورد نیاز برای داشتن زبان انگلیسی قوی، Speaking  است. شما هر قدر هم که گرامر و لغت و دستور زبان و … بدانید، وقتی نمی‌توانید با کسی ارتباط برقرار کنید یا منظور خود را برسانید، انگار که اصلا آن زبان را بلد نیستید. در این مطلب به اینکه چگونه تمرین اسپیکینگ کنیم و به تقویت اسپیکینگ کمک کنیم می پردازیم.
این نکته را مد نظر قرار دهید که یکی از راه‌کارهای اساسی برای ارتقا مهارت صحبت (Speaking) ، تقویت Listening  در زبان انگلیسی است، وقتی شما متوجه حرف زدن دیگران و منظور آن‌ها شوید، کم کم می‌توانید خود نیز صحبت کنید.
روش‌های دیگری نیز برای تقویت اسپیکینگ در زبان انگلیسی وجود دارد که بسیار هم آسان است و می‌توانید با صرف زمانی کوتاه این مهارت خود را در زمان کوتاهی تقویت کنید.

  • فیلم تماشا کنید

فیلم‌ها و سریال ‌هایی به زبان انگلیسی تماشا کنید، سعی کنید اصطلاحات و لغات جدید را یاد بگیرید و از آن‌ها استفاده کنید. دیالوگ‌های فیلم و سریال را حفظ کنید و به تقلید از بازیگران فیلم‌، دیالوگ‌ها را تکرار کنید، سعی کنید با همان لحن کلمات و جملات را بیان کنید.


  • کارهایی را که دوست دارید، به زبان انگلیسی انجام دهید

هر فعالیتی را که دوست دارید و از آن لذت می‌برید را سعی کنید به زبان انگلیسی انجام دهید. اگر می‌خواهید مطلبی را فرا بگیرید یا حتی آشپزی کنید، سعی کنید ویدیوهای انگلیسی زبان پیدا کنید و تماشا کنید. حالا همان کار را برای خود توضیح دهید. خلاصه در همه حال به فکر تقویت مهارت Speaking خود باشید.

تقویت اسپیکینگ


  • تعریف کنید

برای تمرین اسپیکینگ یک تصویر انتخاب کنید و آن را برای خود یا دوستتان به زبان انگلیسی توصیف کنید. سعی کنید تعریفتان از ان تصویر آن‌قدر دقیق باشد که حتی دوستتان بدون دیدن عکس، بتواند آن را حدس بزند. درباره این‌که این تصویر شما را یاد چه چیز یا چه چیزهایی می‌اندازد، بگویید و حرف بزنید.


  • داستان بگویید

داستانی را که به زبان مادری خود بلد هستید را انتخاب کنید و مرور کنید. حالا همه این داستان را به زبان انگلیسی و با همان جزئیات برای خودتان یا کسی تعریف کنید. سعی کنید همه جزئیات را بگویید، محیط قصه، شخصیت‌ها و دیالوگ‌های بین آن‌ها، هیچ چیز را از قلم نیندازید. وقتی از پس داستانی که بلد بوده‌اید، کامل برآمدید، وقت آن است که خودتان داستانی را خلق کنید و بداهه آن را تعریف کنید. در هر بار قصه‌گویی سعی کنید از لغات جدیدتر و بیش‌تری استفاده کنید، اصطلاحات تازه‌تری را به کار بگیرید تا در ذهن شما ماندگار شوند.


  • بلند بخوانید

هر چیزی که پیدا کردید را با صدای بلند بخوانید، کتاب، مجله، روزنامه و … را بدون خجالت با صدای بلند برای خود بخوانید. این کار باعث می‌شود هم صحبت کردنتان روز به روز بهتر و بهتر شود و هم مهارت‌های دیگر زبان انگلیسی مثل خواندن و گوش دادن شما را تقویت خواهد کرد.


  • استفاده از فضای مجازی برای تمرین اسپیکینگ

در فضای مجازی می‌توانید دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید و با آن‌ها صحبت کنید، فقط باید اعتماد به نفس داشته باشد و از اشکالات خود خجالت نکشید. حرف زدن بهترین روش برای تقویت Speaking  است که شما را به سرعت به مهارت دلخواه‌تان خواهد رساند.

 


شما می توانید برای تقویت اسپیکینگ خود، در دوره ی اسپیکینگ آیلتس ® شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
mistake in english learning

۱۰ اشتباه رایج در آزمون های مهارت زبان انگلیسی که باید از آنها اجتناب کرد

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار…

بیشتر بخوانید
learn english from AI

چگونه از هوش مصنوعی و فناوری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر در هوش مصنوعی (AI) و فناوری، روش های نوآورانه و جذاب تری را…

بیشتر بخوانید
موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی

استراتژی های نوآورانه برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی

امروزه، با پیشرفت های چشمگیر در زمینه آموزش و فناوری، روش های نوینی برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question