۱۰ راهکار واقعاً کاربردی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

خواندن، نوشتن و گوش دادن به زبان انگلیسی از جمله مهارت هایی هستند که شما به تنهایی هم می توانید آنها را انجام دهید. اما مکالمه به زبان انگلیسی از جمله مهارت هایی است که بهبود آن نیاز به همراهی افراد دیگر دارد. اما سوال اینجاست که آیا می شود بدون کمک اشخاص دیگر مهارت مکالمه به زبان انگلیسی را تقویت کرد؟ در این مطلب ما 10 راهکار واقعاً کاربردی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی را به شما معرفی می کنیم تا بدون نیاز به کمک اشخاص دیگر مهارت مکالمه خود را بهبود ببخشید.

1- به زبان انگلیسی فکر کنید

گاهی اوقات مشکل در مورد صحبت کردن در یک زبان جدید، خود زبان نیست، بلکه نحوه تفکر شما در مورد آن است. اگر شما به زبان مادری با خودتان فکر کنید و سپس سعی می کنید انگلیسی صحبت کنید،  بنابراین همیشه باید این زبان‌ها را در ذهن خود ترجمه کنید. ترجمه کردن کار آسانی نیست! بهترین راه حل برای این موضوع این است که به زبان انگلیسی فکر کنید. شما می‌توانید در هر زمان و هر مکانی این کار را انجام دهید. وقتی در مورد اتفاقات روز خود فکر می‌کنید سعی کنید از زبان انگلیسی استفاده کنید، یا زمانی که می‌خواهید تصمیم بگیرید که چه غذایی سفارش دهید. حتی سعی کنید از یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی برای پیدا کردن معنی کلمات استفاده کنید.

به این ترتیب شما هرگز مجبور نخواهید شد که از زبان مادری خود استفاده کنید و کلمات را ترجمه کنید. این کار به صورت ناخودآگاه باعث تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما خواهد شد.

2- با خودتان انگلیسی حرف بزنید

یکی از بهترین راه ها برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی صحبت کردن با خودتان به زبان انگلیسی است. هر وقت تنها هستید می‌توانید انگلیسی را با خودتان تمرین کنید. اگر به زبان انگلیسی فکر می‌کنید، سعی کنید افکار خود را با صدای بلند بیان کنید. حتی اگر کسی را نداشته باشید که اشتباهات شما را تصحیح کند، صحبت کردن با صدای بلند به شما کمک می‌کند راحت‌تر صحبت کنید.

3- به دستور زبان فکر نکنید

زیاد فکر کردن به دستور زبان باعث می شود اعتماد به نفس شما هنگام مکالمه کاهش پیدا کند. بهتر است بدون ترس آنچه را که ذهنتان می رسد بیان کنید. بیان کردن اول گام برای مکالمه است. اگر به کودکان 2 ساله نگاه کنید می بینید که چگونه آنها با کمک تک کلمات و بدون دانستن دستور زبان سعی می کنند مفهوم جملات را انتقال دهند. اگر شما هم در زبان انگلیسی مبتدی هستید باید سعی کنید قدم به قدم با استفاده از کلمات و بدون فکر کردن به دستور زبان منظور خود را انتقال دهید.

4- جملات و کلمات سخت را بارها تکرار کنید

اگر جمله و یا کلمه ای برای شما دشوار است سعی کنید بارها و بارها آن جمله و یا کلمه را با خودتان تکرار کنید. اگر این کار را با صدای بلند انجام دهید تاثیر بیشتری هم خواهد داشت. تکرار مداوم جملات و کلمات سخت یکی از بهترین راهکارها برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی است.

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

5- فیلم ها را به زبان انگلیسی تماشا کنید

تماشا کردن فیلم و سریال به زبان انگلیسی یکی از راهکارهای کاربردی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی است.

6- به انگلیسی آهنگ بخوانید

همراهی کردن و آواز خواندن یکی از راهکارهای لذت بخش و موثر برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی است. برای این کار بهتر است ابتدا با آهنگ های خوانندگان پاپ کار خود را آغاز کنید و پس از اینکه مهارت شما افزایش پیدا کرد به سراغ سبک های دشوارتر مانند رپ بروید.

7- دایره لغات خود را بهبود ببخشید

هر مقدار کلمات بیشتری بدانید مکالمه برای شما راحت تر خواهد بود. پس برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی سعی کنید هر روز کلمات بیشتری را یاد بگیرید.

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

8- عبارت های بیشتری یاد بگیرید

برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود فقط به کلمات اکتفا نکنید و سعی کنید عبارت های کاربردی بیشتری را یاد بگیرید. به عنوان مثال، شما می‌توانید بگویید “?how do you feel today” اما ممکن است در جوامع انگلیسی زبان بیشتر از عبارت های  “how’re you doing?” یا “?what’s up” به جای آن استفاده شود. همچنین عبارات و اصطلاحات می‌تواند برای طبیعی‌ تر جلوه کردن صحبت شما مفید باشد.

9- از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید

هنگام تماشای فیلم و سریال و یا دیدن ویدئوهای یوتیوب بهتر است از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید. دیدن زیرنویس و شنیدن همزمان مکالمه شما را با نحوی صحیح ادای کلمات و عبارت ها بهتر آشنا می کند.

10- تمرین، تکرار، تمرین و تکرار

در نهایت آخرین و مهمترین فرمول برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی فرمول تمرین، تکرار، تمرین و تکرار است.

اگر می خواهید در زبان انگلیسی را مانند زبان مادری صحبت کنید باید تمرین، تکرار، تمرین و تکرار را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

شروع زبان انگلیسی از صفر

اگر فکر می کنید که برای یادگیری زبان انگلیسی فرصت و زمان کافی در اختیار ندارید و یا یادگیری زبان جدید برای شما دیگر دیر شده است باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

شما در هر سن و سالی که هستید کافیست روزانه نیم ساعت از وقت خود را به زبان انگلیسی اختصاص دهید. باشگاه زبان آموزی اساتید آنلاین یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی برای افرادی است که به علت مشغله های فراوان امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند. اصلی ترین نقطه قوت این باشگاه برنامه ریزی دقیق این دوره در مسیر یادگیری زبان است.

در باشگاه زبان آموزی اساتید آنلاین هرسطح شامل هشت هفته است که در هر هفته، هفت روز آموزشی وجود دارد.

با اختصاص روزانه ۳۰ دقیقه و طی یک برنامه ریزی و پشتیبانی منظم هر فرد می‌تواند پس از هر دو ماه وارد سطح بعدی شود. در بهترین حالت یک شخص می تواند کل شش سطح باشگاه زبان آموزی را در یک بازه زمانی یک ساله طی کند. یعنی از سطح مقدماتی به سطح پیشرفته برسد.

روی عکس زیر کلیک کنید

اگر فکر می کنید این دوره مناسب شما نیست باید بگوییم تمامی شش سطح باشگاه زبان آموزی اساتیدآنلاین دارای ضمانت بی چون چرای بازگشت وجه است. این بدان معنی است که شما بدون کوچکترین ریسک مالی می توانید در صورت راضی نبودن از دوره هزینه پرداختی خود را تمام و کمال دریافت کنید.

آیا جایی را سراغ دارید که دوره هایی با این کیفیت و همچنین ضمانت بازگشت وجه به شما ارائه کند؟

اساتید آنلاین بهترین و مطمئن ترین همراه شما برای یادگیری زبان انگلیسی است.

برای ثبت نام در دوره شروع از صفر زبان انگلیسی کلیک کنید. 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question