معرفی ساختار آزمون آنلاین | چگونه یک آزمون مجازی داشته باشیم؟

ساختار آزمون آنلاین

در این مطلب به معرفی ساختار آزمون آنلاین می پردایم. یک آزمون آنلاین در ابتدا به یک سوپروایز احتیاج دارد، در واقع این فرد باید به همۀ اجزای آزمون آنلاین شما، چه در حوزۀ زبان انگلیسی و چه سایر حوزه ها مسلط باشد و باید از سایر افراد خبره تر باشد، تا بتواند آموزشگاه آنلاین شما را ایجاد کند.

در مرحلۀ بعد شما باید یک طراح سوال داشته باشید که از میان بانک سوالات شما بتواند بهترین و مناسب ترین سوالات را برای دانشجویان و دانش آموزان در سامانۀ مدیریت یادگیری شما، طراحی کند، البته باید این سوالات در سطحی باشد، که دانشجویان و دانش آموزان بتوانند به آن پاسخ بدهند.

شما باید برای دانش آموزان یا دانشجویان خود، منابع کافی تهیه کنید تا دانشجویان شما مجبور نباشند ساعت ها در اینترنت دنبال یک منبع بگردند و وقت آنها تلف شود و حتما به آنها بگویید که آزمون آنلاین آنها از کدام منبع است تا آنها منبع درست را بخوانند، مثلاً زبان انگلیسی یا هر چیز دیگری.

اگر در کلاس شما جزوه هایی وجود دارد که ممکن است در آزمون آنلاین بیاید، آنها را به دانشجویان و دانش آموزان خود بدهید. به این ترتیب هم سامانۀ مدیریت یادگیری شما پیشرفت می کند و هم شهرت دورۀ آنلاین شما بالا می رود، به این ترتیب شما کاربران زیادتری (دانشجویان، دانش آموزان) خواهید داشت و این درآمد شما را زیاد می کند.

اگر آزمون شما اوپن بوک (یعنی از روی کتاب است) شما به دانشجویان و دانش آموزان از قبل اطلاع دهید و همچنین امتحان اوپن بوک به همان سختی آزمون بدون کتاب است، چون دانشجو یا دانش آموز باید به دنبال مطلب در کتاب بگردد و وقتش به گونه ای تلف می شود.

ساختار آزمون مجازی


در ساختار آزمون آنلاین ، باید این امکانات را داشته باشید، تا موفق شوید:

شما باید تخته سیاه هوشمند داشته باشید تا دانشجویان سوالات را به درستی دریافت کنند، باید اینترنت پرسرعت داشته باشید، باید سوالات خود را به گونه ای طراحی کنید که قانون کپی رایت شامل آنها بشود و کس دیگری نتواند آنها را هک کند (فراود دیتکشن) برای اینکه بدانید دانشجوی شما واقعا خودش است و کس دیگری را به جای خود قرار نداده است، از نرم افزار (فیس دیتکشن) استفاده کنید، به این ترتیب کسی که تقلب می کند، به راحتی قابل تشخیص است، همچنین باید وب کم مناسبی داشته باشید.

سیستم ویندوز باید 10 به بالا باشد، موتور جست و جو باید گوگل کروم باشد، راهنمای آزمون آنلاین خود را به دانشجویان و دانش آموزان بدهید تا موسسۀ آنلاین شما جلوۀ خوبی داشته باشد، اگر آزمون آنلاین دربارۀ زبان انگلیسی به ویژه، جی ار ای ® و جی مت (GRE ® و GMAT ®) باشد، شما باید به دانشجویان خود ماشین حساب بدهید، برای آزمون آنلاین بهتر است از نرم افزار، پل مارکر کوییز میکر استفاده کنید.

آزمون آنلاین باید برای هر دانشجویی در وقتی باشد که او بتواند در آن شرکت کند، چون ممکن است دانشجوی شما در کشور آمریکا باشد و شما در ایران باشید، به این ترتیب زمان بندی به هم می خورد و دانشجو نمی تواند در زمان مناسب امتحان بدهد، در واقع آزمون آنلاین باید انعطاف پذیر باشد.

در دانشگاه هاروارد (بهترین دانشگاه جهان) توصیه شده است که در آزمون آنلاین برای دانشجویان و دانش آموزان شرایط راحتی ایجاد شود تا دانشجو یا دانش آموز بتواند به راحتی آزمون بدهد، یعنی به دانشجو استرس ندهید و او را با سوالات سخت غافل گیر نکنید.

72% از دانشجویان و دانش آموزان بیان کرده اند که آزمون آنلاین برای آنها از آزمون حضوری بهتر بوده است. 60% از کارمندان شرکت ها گفته اند که آزمون آنلاین برای آنها بهتر است چون آنها وقت ندارند در آزمون های حضوری شرکت کنند. پس با برگزاری آزمون آنلاین صحیح، شما درآمد هنگفتی خواهید داشت و سیستم مدیریت آموزش شما مشهور خواهد شد.


ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question