راهنمای تحصیل در السالوادور ۲۰۲۲

تحصیل در السالوادور

تحصیل در السالوادور به دلیل هزینه های پایین زندگی، امکانات نسبتاً مناسب و زندگی در آمریکای مرکزی برای دانشجویان بین المللی جذاب است. جمهوری السالوادور کوچکترین و پرتراکم‌ترین کشور منطقه آمریکای مرکزی است. پایتخت آن سان سالوادور است.

این کشور در جنوب آمریکای شمالی قرار دارد و به دریا هم راه دارد. السالوادور توسط کشورهای هندوراس، گواتمالا و همچنین خلیج فونسکا و اقیانوس آرام دربرگرفته شده‌است.

جمعیت این کشور بیش از 6 میلیون نفر است. زبان رسمی آن اسپانیایی و واحد پول آن دلار آمریکا است. همچنین بیت کوین نیز در سال ۲۰۲۱ پول قانونی این کشور معرفی شده‌است. این کشور مستعمره اسپانیا بوده و در سال ۱۸۲۱ استقلال یافته‌است.

این کشور گرفتار کودتاهای متعدد و خشونت سیاسی بوده‌است. السالوادور در سال ۱۹۳۱ میلادی، به دلیل سقوط قیمت قهوه در بازارهای جهانی با بحران عظیم اقتصادی روبه‌رو شد. اوضاع نابسامان اقتصادی، نارضایتی شدید مردم السالوادور را برانگیخت و شورش‌های دانشجویی و مردمی علیه دیکتاتوری هرناندز مارتینز آغاز شد. به دنبال این شورش‌ها، جنگ داخلی اوج گرفت و این جنگ سبب شد شمار بسیاری از مردم السالوادور به کشورهای همسایه پناهنده شوند.

این کشور در سال ۱۹۶۹ میلادی با کشور همسایه خود هندوراس بر سر یک گل فوتبال جنگید. پس از آن، جنگ‌های داخلی دوازده ساله (۱۹۷۹–۱۹۹۱) السالوادور زیان‌های فراوانی به نهادها و سازمان‌های این کشور وارد آورد. در این جنگ داخلی که طی سال‌های یادشده بین گروه‌های چریکی چپگرا و نیروهای دولتی السالوادور جریان داشت حدود ۷۵ هزار تن کشته و بیش از هفت هزار تن ناپدید شدند.

هم‌اینک گردشگری سریع‌ترین رشد را در میان بخش‌های گوناگون اقتصادی در السالوادور دارد. فرهنگ مستیزو در السالوادور نقش برجسته ای دارد. فرهنگ مستیزو از هر دو فرهنگ، یعنی هم از فرهنگ بومی سرخ‌پوستی و هم از فرهنگ اسپانیایی، تأثیر زیاد گرفته‌است.

راهنمای تحصیل در السالوادور 2022
راهنمای تحصیل در السالوادور 2022

تحصیل در السالوادور

6 دانشگاه السالوادور در میان دانشگاه های برتر آمریکای لاتین و مرکزی جای دارند. از این میان دو دانشگاه Centroamericana Jose Simeon Canas – UCA و De El Salvador از جایگاه بهتری برخوردارند.

مهاجرت تحصیلی به السالوادرو در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکانپذیر است.

مهاجرت تحصیلی به السالوادور در مقطع کارشناسی 4 تا 5 سال به طول می انجامد. زبان تحصیل در این کشور اسپانیایی است. بنابراین داشتن مدرک معتبر این زبان برای دانشجویان غیر اسپانیایی زبان الزامی است.

در این کشور دوره کارشناسی ارشد دو سال و دوره دکترا بین 4 تا 5 سال به طول می انجامد.

شرایط پذیرش در دانشگاه های این کشور متفاوت است اما تقریباً همه دانشگاه ها به زبان اسپانیایی هستند.

تکمیل فرم درخواست، تکمیل فرم تعیین هویت، گذرنامه ای معتبر، مرجع دانشگاهی (برای فارغ التحصیلان)، انگیزه نامه، اثبات مهارت های زبانی (اغلب اسپانیایی) از جمله مدراک مورد نیاز برای پذیرش است.

در السالوادور بورسیه به دانشجویان بین و المللی تعلق نمی گیرد، بنابراین تحصیل رایگان در این کشور وجود ندارد.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی السالوادور مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند.

اخذ ویزای دانشجویی

جهت اخذ ویزای دانشجویی، شما به ملزم به ارائه نامه پذیرش از سمت دانشگاه انتخابی، ارائه گذرنامه ای معتبر، اثبات تمکین مالی و اثبات در اختیار داشتن بودجه ای کافی جهت پوشش دهی هزینه های زندگی و ارائه بیمه سلامت خواهید بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزاهای دانشجویی به وب سایت های مربوط که تنها به زبان اسپانیایی است مراجعه نمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question