راهنمای تحصیل در استونی ۲۰۲۱

تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه زندگی مقرون به صرفه و زندگی در یک کشور اروپایی از مهمترین دلایل تحصیل در استونی است. کشور استونی جزو کم جمعیت ترین کشور های اروپایی است. این کشور آب و هوایی معتدل دارد و همانند ایران کشوری ۴ فصل است. تحصیل در استونی، در واقع تحصیل در یکی از خاص ترین کشورهای اروپایی است به گونه ای که در استونی شما هرگز بیش از 30 دقیقه برای رسیدن به جنگل یا دریاچه زمان لازم ندارید.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، کیفیت هوای استونی جز بهترین ها در دنیاست. وجود سیستم بانکداری الکترونیک، دولت الکترونیک و حتی سیستم درمانی که بر مبنای خدمات اینترنتی فعالیت می کند باعث شده تا این کشور از نظر زندگی نیز مورد توجه افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی را دارند قرار بگیرد.

تحصیل در استونی

۳ زبان اصلی تحصیل در دانشگاه های استونی انگلیسی، استونیایی و روسی است. در سال های اخیر کشور استونی پیشرفت زیادی در زمینه ی دانشگاهی داشته و هزینه های پایین و اروپایی بودن آن باعث شده دانشجویان زیادی تمایل به ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند.

آزمون SAT به درد چه کسانی می خورد؟

نکته ای که برای متقاضیان علاقمند به ادامه تحصیل حائز اهمیت است، وجود فرصت های شغلی مرتبط با رشته تحصیلی پس از فارغ التحصیلی دانشجو است. به عبارت دیگر این تضمین وجود دارد که زمانی که درس خود را تمام کردید بتوانید بلافاصله در زمینه رشته دانشگاهیتان مشغول به کار شوید. جالب است بدانید که یکی از شعبه های نرم افزار مشهور اسکایپ در شهر تالین استونی قرار دارد. این کشور جزو اولین کشور هایی بود که شهروندی الکترونیک را راه اندازی و به دنیا معرفی کرد. بیشتر مردم استونی به زبان انگلیسی تسلط دارند و شما محدودیتی برای برقراری ارتباط نخواهید داشت.

وجود بیمه و تسهیلات درمانی در دوران دانشجویی از نکات مهمی است که عموما متقاضیان توجه ویژه ای به آن دارند. تمام دانشگاه های استونی دانشجویان خود را در طول تحصیل تحت پوشش بیمه های دانشجویی قرار می دهند به طوری که اگر در این دوران موردی برای دانشجو پیش بیاید می تواند از بیمه مربوطه استفاده کند.

در مقطع دکتری نیز چه برای رشته های فنی مهندسی و چه رشته های شاخه پزشکی بیمه ارائه شده هزینه های درمانی چشم و دندان را نیز شامل می شود. اخیراً یک سیستم جدید نیز در خدمات بیمه ای این کشور برای دانشجویان اضافه شده که با پرداخت هزینه ای بیشتر برای بیمه به عبارتی اقدام به سرمایه گذاری در این کشور خواهید کرد.

مهاجرت تحصیلی به  استونی در مقطع کارشناسی

تحصیل در استونی در مقطع کارشناسی حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد. در مقطع لیسانس در اغلب رشته ها به دانشجویان مبلغی حدود 350 یورو در ماه به عنوان کمک هزینه تحصیلی داده می شود ، این امر باعث می شود که از نگرانی افراد در مورد هزینه زندگی دانشجویی کم شود.

برخی از برنامه ها در دانشگاه های استونی فقط برای دانشجویان تمام وقت شهریه رایگان هستند ، این برنامه ها در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا کاملاً به زبان استونیایی تدریس می شوند. با این حال ، اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید ، مجبورید شهریه هایی را بپردازید که بسته به برنامه معمولاً از 1000 تا 7000 یورو در سال است.

هزینه برگزاری کلاس آنلاین چقدر است؟

متقاضیان تحصیل در استونی در این مقطع  باید مدرک زبان انگلیسی را ارائه دهند . معمولا حداقل نمره مورد نظر برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد استونی 5.5 در IELTS و 70 در (TOEFL (IBT است البته ممکن است برای هر دانشگاه کمی متفاوت باشد. متقاضیانی که مایل به تحصیل در استونی در مقطع کارشناسی هستند، باید تحصیلات متوسطه یا دبیرستان خود را به پایان برسانند یا مدرکی معادل به آن را دریافت نمایند.

اعداد واحد های  ارائه شده نیز با توجه به رشته های تحصیلی مختلف، متفاوت است اما به طور کلی بین ۱۸۰ تا ۲۴۰ واحد تحصیلی خواهد بود. در این مقطع تمرکز اصلی بر روی دانش نظری و تئوری و آشنایی هرچه بیشتر دانشجو با علوم پایه ای و تجربی در حیطه رشته انتخابی است.

آزمون آزمایشی تافل ‌| آزمون آزمایشی آیلتس

ارزش یادگیری زبان استونیایی در تحصیل رایگان

یادگیری زبان استونی الزامی نیست ، اما مطمئناً یک مزیت بزرگ محسوب می شود! اگر بخواهید به صورت رایگان تحصیل کنید ، یادگیری زبان استونیایی ایده خوبی خواهد بود ، همه برنامه ها به زبان استونیایی برای دانشجویان بین المللی رایگان است ، حتی اگر از اتحادیه اروپا نباشند.

مهاجرت تحصیلی به  استونی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع عموما دو سال طول می کشد و معمولا دانشجو ملزم به گذراندن حدود ۱۲۰ واحد آموزشی است. معمولا سال دوم برای تحقیق و ارائه پایان نامه است. برای اخذ پذیرش در این دوره نیاز به ارائه مدارکی از قبیل مدرک لیسانس، توصیه نامه هایی از طرف اساتید دانشگاهیتان، انگیزه نامه ی قوی، رزومه کامل، مدرک زبان و مدارک تکمیلی دیگر خواهید داشت که باید به صورت ترجمه شده و همراه با مهر های تایید برای دانشگاه های مد نظرتان ارسال شوند. همچنین در صورتی که زبان تحصیلیتان انگلیسی است نیاز به ارائه ی آیلتس آکادمیک ۶ یا ۶.۵ (ترجیحا ۶.۵) و یا مدارک مشابه با همین نتیجه، خواهید داشت.

راهنمای جامع تحصیل در فرانسه 2021

مهاجرت تحصیلی به  استونی در مقطع دکترا

7 دانشگاه در استونی وجود دارد که تحصیلات در مقطع دکترا را ارائه می دهند ، قدیمی ترین دانشگاه ، دانشگاه تارتو است ، طول دوره ی دکترا در استونی 4 سال است که هزینه ای را در بر نمی گیرد ، همچنین 13 موسسه آموزش عالی حرفه ای وجود دارد که شرایط حرفه ای بیشتری را ارائه می دهند.

دانشگاه های استونی روند بولونیا را دنبال می کنند ، این بدان معنی است که PhD “مدارک دوره سوم” محسوب می شود ، درست مثل سایر نقاط اروپا و بسیاری از کشورهای جهان ، به همین ترتیب ، شما می توانید یک لیسانس و یک استاد راهنما داشته باشید تا بتوانید برای دکترای خود در استونی اقدام کنید.

تحصیل در مقطع دکترا در آلمان 2021 (شرایط و هزینه تحصیل)

تکمیل اکثر رشته های دکترا در استونی چهار سال به طول می انجامد که شامل 240 اعتبار ECTS است ، در دوره دکترا ، از شما انتظار می رود که یک پروژه تحقیقاتی گسترده و اصلی و همچنین ماژول های خاص توسعه حرفه ای را به پایان برسانید ، همچنین ممکن است این فرصت را داشته باشید که در زمینه تحصیلی خود تدریس کنید و در سمینارها شرکت کنید.

کمک هزینه تحصیل دکترا در استونی

هیچ هزینه شهریه ای برای دکترا در استونی وجود ندارد. برخی از فرصت های مالی تحصیل دکترا در استونی در زیر ارائه شده است:

  • کمک هزینه دکترا : دانشجویان مقطع دکترا در استونی می توانند ماهانه 660 یورو از دولت استونی مطالبه کنند ، شما باید برای این کار از طریق دانشگاه آینده خود اقدام کنید.
  • کمک هزینه عملکرد دانشجوی دکتری : ماهیانه 400 یورو ، این مبلغ در کنار کمک هزینه دکترا پرداخت می شود ، شما باید معیارهای مربوط به عملکرد تحصیلی خاصی را داشته باشید. این کمک هزینه فقط برای 48 ماه در دسترس است.
  • کمک هزینه دکترا (تخصص هوشمند) ، اگر تحقیقات شما مربوط به ICT ، فناوری بهداشت یا مدیریت منابع (یا یک زمینه رشد دیگر “تخصص هوشمند”) باشد ، می توانید برای بورس تحصیلی ویژه دکترا به ارزش ماهانه 440 یورو اقدام کنید.
  • بورس تحصیلی دورا پلاس نیز 660 یورو در ماه است که برای 10 ماه قابل پرداخت است.

اجازه اقامت تحصیلی در استونی

لطفا توجه داشته باشید که استونی ویزای تحصیلی را صادر نمی کند ، همه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید برای اقامت موقت برای تحصیل ( TRP ) درخواست کنند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question