راهنمای تحصیل در برزیل ۲۰۲۱

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل به عنوان بزرگترین کشورهای آمریکای جنوبی برای بسیاری از دانشجویان جذاب است. جمهوری فدراتیو برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست.

این کشور پهناور با اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

پایتخت این کشور برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی برزیلی است. جمعیت این کشور بیش از 212 میلیون نفر است. این کشور با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.

برزیل مستعمره امپراتوری پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند. برزیل کشوری چندملیتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ‌پوستان آمریکا، آفریقائی و نیز آسیایی است.

بخش اعظم جنگلهای آمازون در خاک برزیل واقع شده‌است.

برزیل در حال گسترش حضور خود در بازارهای جهانی است. مهم‌ترین صادرات برزیل را هواپیمای دارای بال ثابت، قهوه، وسایل نقلیه، سویا، سنگ معدن آهن، آب پرتقال، فولاد، منسوجات، کفش، گوشت و تجهیزات برقی تشکیل داده‌است.

مجموع صادرات برزیل در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۲۵ میلیون دلار و واردات آن حدود ۱۷۷ میلیون دلار بوده‌است. بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، برزیل نهمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر برابری قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی جهان از نظر نرخ داد و ستد بازار است.

تحصیل در برزیل

فناوری اطلاعات در برزیل یکی از پیشرفته‌ترین انواع خود در جهان است. فناوری اطلاعات در برزیل با توجه به بازار داخلی، به عنوان پیشرو خدمات مالی، صنایع دفاعی، مدیریت روابط مشتری، دولت الکترونیک، و مراقبت بهداشتی در نظر گرفته می‌شود.

دولت برزیل در حال تلاش برای انتقال از نرم‌افزارهای انحصاری به نرم‌افزارها و سیستم عامل‌های رایگان است اما تاکنون موفقیت چندانی در این زمینه به دست نیاورده است.

دانشگاه های برزیل کیفیت مطلوبی دارند اما تعداد دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و دکترا در این کشور کمتر از ظرفیت است. به همین دلیل نیز این کشور در این مقاطع از پذیرش دانشجویان استقبال می کند.

در کشور برزیل سه نوع دانشگاه وجود دارد: دانشگاه های فدرال که بودجه آنها از طریق دولت مرکزی تأمین می شود. این دانشگاه ها معتبرترین دانشگاه ها از نظر مردم و بازار کار برزیل به شمار می آیند.

نوع دوم، دانشگاه های ایالتی هستند که بودجه آن از طریق دولت ایالتی تأمین می شود.

نوع سوم نیز دانشگاه های خصوصی هستند. تحصیل در دانشگاه های فدرال و ایالتی کاملاً رایگان است اما در دانشگاه های خصوصی، شهریه برحسب دانشگاه، رشته و شهر متفاوت است.

تحصیل در برزیل
راهنمای تحصیل در برزیل 2021

مهاجرت تحصیلی به برزیل در مقطع کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به برزیل در مقطع کارشناسی 4 سال به طول می انجامد. تدریس در این مقطع به زبان پرتغالی است. البته برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان پرتغالی ندارند کلاس های یادگیری زبان پرتغالی برگذار می شود. در برخی از دانشگاه های برزیل برای پذیرش در مقطع لیسانس امتحان ورودی برگذار می شود که دانشجویان با کسب نمره قبولی می توانند در دانشگاه مربوطه ادامه تحصیل بدهند.

هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان در مقطع لیسانس حدود 800 دلار در ماه است. دانشجویان می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند. حقوق دریافتی آن ها قسمت زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد.

مهاجرت تحصیلی به برزیل در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت تحصیلی به برزیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به طول می انجامد. زبان تدریس در این مقطع به زبان انگلیسی یا پرتغالی است. اکثر رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شود. ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل جهت اخذ پذیرش در این مقطع الزامی است.

دانشجویان در مقطع فوق لیسانس می بایست علاوه بر شرکت در کلاس های درسی یک پروژه تحقیقاتی نیز ارائه بدهند.

کشور برزیل تنها کشور در دنیا است که برای کلیه رشته های مقطع فوق لیسانس به دانشجویان بورسیه تحصیلی می دهد. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی برزیل می شوند در ماه حدود 450 تا 700 دلار حقوق دریافت می کنند.

در این مقطع کارشناسی ارشد کتاب ها و امتحانات به زبان انگلیسی است اما دوره آموزش زبان پرتغالی جزو واحدهای درسی است.

مهاجرت تحصیلی به برزیل در مقطع دکترا

دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در برزیل مقطع دکترای دانشگاه های برزیل هستند می بایست یک رزومه قوی و یک پروپرتزال تحقیقاتی به دانشگاه ارائه بدهند. تحصیل در مقطع دکترا حدود 3 تا 5 سال به طول می انجامد و دانشجویان در پایان دوره میبایست مقالات و پروژه خود را به دانشگاه تحویل دهند.

برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های برزیل شما در ابتدا نیاز به داشتن یک استاد راهنما و یا همان سوپروایزر دارید. بعد از اخذ تاییدیه از استاد راهنما شما می توانید مراحل اخذ پذیرش خود را ادامه دهید.

هزینه های تحصیل در این مقطع رایگان است. دانشجویان دکترا معمولاً ماهیانه تا حدود 1000 دلار حقوق دریافت می کنند.

متقاضیان دوره دکترا معمولا باید در امتحانات ورودی شرکت کنند، امتحانات ورودی در صورت نیاز ، ممکن است شامل آزمونهای کتبی ( غالبا مرتبط با رشته تحصیلی) و مصاحبه ای باشد که در طی آن انگیزه های شما را ارزیابی می شود.

همانند اکثر کشورها، درخواست برای اکثر دوره های تحصیلات تکمیلی را می توان از طریق وب سایت های دانشگاهی به صورت آنلاین انجام داد، بعضی اوقات مجبور می شوید با بخش انتخابی خود تماس بگیرید و درخواست کنید که فرم از طریق ایمیل برای شما ارسال شود.

اسناد درخواستی برای ویزای تحصیلی برزیل

 • گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار تا تاریخ انقضا و حداقل دو صفحه خالی.
 • فرم درخواست ویزا که باید بصورت آنلاین پر شود و پرینت و امضا شود.
 • عکس پاسپورتی مطابق با استانداردها؛
 • بلیط ( یا بلیط رزرو ) ورود و خروج به قلمرو برزیل یا اثبات برنامه سفر صادر شده توسط شرکت حمل و نقل؛
 • گواهی معتبر عدم سوء پیشینه کیفری (صادر شده کمتر از 90 روز) اشاره به آخرین محل اقامت از سال قبل، با امضا و مهر از طرف صادرکننده، اسناد سایر کشورها در کنسولگری برزیل در کشور صادر کننده تایید می شود.
 • شناسنامه
 • مدرک اصلی ثبت نام در موسسه آموزشی یا اصل نامه پذیرش ، مشخص کردن مدت اقامت ( زمانی که دانشگاه فدرال یا ایالتی برزیل نباشد ، اثبات ثبت نام / نامه پذیرش توسط اداره ثبت احراز می شود ).
 • مجوز صدور ویزا (فقط در سن 18 سالگی) و اطلاعات مربوط به شخص نماینده در برزیل.
 • اثبات پرداخت هزینه های کنسولی؛
 • بیمه درمانی شامل هزینه های بازگشت به کشور ، با حداقل ارزش 30.000 یورو.
 • اثبات تمکن مالی به معنای اقامت در برزیل یا اثبات بورس تحصیلی یا پشتیبانی از طرف والدین توسط اداره ثبت اسناد رسمی، اعلام مسئولیت نگهداری مالی فرزند پسر یا دختر در زمان حضور در برزیل.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question