تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین گزینه های تحصیل و مهاجرت در جهان است. در این مقاله درباره دانشگاه ها و کالج های کانادا و نحوه شروع به تحصیل در کانادا اطلاعاتی در اختیار شما قرار میدهیم. همچنین میتوانید راه های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلی و سوالات متداول مهاجرت تحصیلی به کانادا را در سایت اساتید آنلاین مطالعه کنید.

نحوه شروع به تحصیل در کانادا

در صورت تمایل به تحصیل در کانادا و تبدیل آن به اقامت دائم ، مراحل زیر باید انجام شود.

1. انتخاب برنامه:

برنامه آموزشی مورد نظر خود را در کانادا پیدا کنید. از آنجا که پیدا کردن برنامه تحصیلی مناسب هر فرد با توجه به رزومه و نیازهای شخص و تطبیق با شرایط تعیین شده توسط دانشگاه ها با توجه به تعداد  بسیار زیاد دانشگاه ها و برنامه ها و تفاوت در شرایط واجد شرایط بودن کار آسانی نیست، کارشناسان پذیرش تحصیلی اساتید آنلاین میتوانند در این مسیر یاری گر شما باشند.

2. درخواست برای یک موسسه آموزشی کانادایی تعیین شده:

پس از تعیین اینکه برای کدام برنامه آموزشی باید درخواست دهید ، درخواست خود را به موسسه کانادایی ( DLI : designated learning institution) دلخواه خود ارسال کنید. به این پروسه با توجه به کلمه انگلیسی معادل آن اپلای میگویند. درخواست پذیرش نیز به نوبه خود مدارک و اطلاعات خاصی نیاز دارد و در بعضی مقاطع و دانشگاه ها مخصوصا برای دریافت کمک هزینه تحصیلی نیازمند اطلاعات دقیق و تخصص میباشد تا درخواست شما که معمولا بابت آن هزینه ای پرداخت میکنید رد نشود. ما در دپارتمان پذیرش تحصیلی اساتید آنلاین از ابتدا تا انتهای این پروسه را برای شما انجام داده و نامه پذیرش را تقدیم شما خواهیم کرد.

3. درخواست مجوز تحصیل:

با دریافت نامه پذیرش ، اساتید آنلاین می تواند به شما در ارائه درخواست مجوز تحصیل به دولت کانادا کمک کند. مجوز تحصیل سندی است که اکثرافراد به آن احتیاج دارند تا بتوانند به عنوان یک دانشجوی قانونی در کانادا بمانند.

تحصیل در کانادا

درباره دانشگاه ها و کالج های کانادا

بیش از 1500 دانشگاه ، کالج و سایر موسسات آموزشی وجود دارد که توسط اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) مجاز به استقبال از دانشجویان بین المللی هستند. این موسسات آموزشی، موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) نامیده می شوند و آنها برای کمک به دانشجویان بین المللی در کانادا یاد می گیرند و پس از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت می کنند. لیست DLI هایی که توسط IRCC مجاز هستند دائما در حال افزایش است.

استانهای انتاریو و کبک از نظر جمعیت بزرگترین استانهای کانادا هستند و از این رو بیشترین تعداد DLI را در این کشور (تقریباً مجموعاً 1000 مورد) میزبانی می کنند. با توجه به تعداد زیاد DLI ها در سراسر کانادا ، به احتمال زیاد یک برنامه آموزشی پیدا خواهید کرد که نیازهای شما را برآورده کند.

اگر مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی (لیسانس) یا تحصیلات تکمیلی (یعنی فوق لیسانس یا دکترا) هستید ، کانادا دارای 100 دانشگاه است ، از جمله موسسات معتبر بین المللی مانند:

 • دانشگاه دالاهوسی
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه کوئینز
 • دانشگاه سیمون فریزر
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه اتاوا
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه واترلو

به طور کلی ، دانشگاه های سراسر کانادا سطوح قابل مقایسه ای از آموزش با کیفیت بالا را ارائه می دهند. دلیل این امر این است که کانادا برابری را در سیستم آموزشی خود ترویج می کند ، بدین معنا که تلاش می کند تا همه دانش آموزان فارغ از اینکه در کدام موسسه تحصیل می کنند ، از بهترین آموزش ممکن برخوردار شوند.

کانادا همچنین دارای 150 کالج محلی است که آموزش عالی را نیز ارائه می دهند. در حالی که دانشگاه ها در ارائه دانش نظری و آموزش شغلی در مشاغل خاص (به عنوان مثال ، پزشکی ، مهندسی ، حقوق) تخصص دارند ، کالج های محلی آموزش های عملی و کاربردی بیشتری را برای کمک به دانشجویان در ادغام سریع در بازار کار ارائه می دهند. برنامه های کالج کاربردی تر هستند ، زیرا دانش ارائه شده به دانش آموزان به منظور کمک به آنها برای یافتن کار در محدوده تحصیلی آنها است.

درست مانند دانشگاه ها ، کالج های سراسر کانادا تمایل دارند سطوح مشابهی از تحصیل را ارائه دهند. دانشجویان بین المللی باید از تحصیل در یک کالج کانادایی راحت باشند ، زیرا مدارکی که به دست می آورند از بلندپروازی های حرفه ای و مهاجرت آنها پس از فارغ التحصیلی پشتیبانی می کند.

اگر می خواهید در یافتن برنامه مناسب برای شما در یک موسسه آموزشی کانادایی ، چه کالج ، چه دانشگاه و یا سایر موسسات آموزشی تعیین شده ، کمک بگیرید ، لطفاً فرم ارزیابی پذیرش تحصیلی اساتید آنلاین را تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته و به شما در هرچه بهتر و سریعتر رسیدن به هدفتان کمک کنیم.

کشف گزینه های اقامت دائم پس از تحصیل

پس از اتمام تحصیل ، اساتید آنلاین  می تواند به شما کمک کند تا با راه های اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلی در کانادا بمانید، تجربه کاری حرفه ای تری کسب کنید و اقامت دائم را کسب کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question