راهنمای تحصیل در گواتمالا ۲۰۲۲

تحصیل در گواتمالا

تحصیل در گواتمالا به دلیل هزینه های پایین زندگی، امکان تحصیل به زبان اسپانیایی و زندگی در آمریکای مرکزی برای دانشجویان بین المللی به خصوص آسیایی ها جذاب است.

جمهوری گواتِمالا کشوری در آمریکای مرکزی است که از شمال و غرب با مکزیک، از جنوب غرب با اقیانوس آرام، از شمال شرق با بلیز، از شرق با دریای کارائیب و هندوراس و از جنوب شرق با السالوادور احاطه شده‌است.

این کشور بیش از 17 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت آن  گواتمالاسیتی و زبان رسمی آن اسپانیایی است. واحد پول این کشور کتزال است.

این کشور در سال ۱۸۲۱ از اسپانیا مستقل شد. نام گواتمالا از واژه «کوآئوه‌تِمالان» گرفته شده که در زبان سرخ‌پوستان ناهوآتل به معنای «مکان پردرخت» است. مردم کنونی گواتمالا را باید از نوادگان مایاها دانست.

گواتمالا تاریخ خونباری داشته است. این کشور در دوره های مختلف شاهد ظهور دیکتاتورها و قتل عام سرخپوستان بوده است. جنگ های داخلی این کشور هزاران کشته بر جای گذاشت. بر پایه تحقیقات یک کمیسیون حقیقت‌یاب ریشه جنگ داخلی گواتمالا فرهنگ نژادپرستی حاکمان اسپانیایی‌تبار و سفیدپوست این کشور بود.

نیروهای دولتی در جریان جنگ داخلی و به ویژه بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۵ میلادی اقدام به ۶۲۹ فقره قتل‌عام بومیان قوم مایا و نیز دورگه‌ها کرده بودند. در نسل‌کشی گواتمالا، که به هلوکاست خاموش این کشور نیز مشهور است، ۲۰۰ هزار نفر توسط نیروهای دولتی به قتل رسیدند که ۸۳ درصد آن‌ها از قوم مایا و ۱۷ درصد آن‌ها دورگه‌ها بودند.

مساحت کشور گواتمالا ۱۰۸.۸۸۹ کیلومتر مربع است، مساحتی تقریباً کمی بیش از استان اصفهان. محصولات صادراتی آن قهوه، شکر و موز است. اقتصاد این سرزمین بیشتر به کشاورزی، تولید قهوه متکی است که نصف صادرات کشور را تشکیل می‌دهد.

مهاجرت تحصیلی به گواتمالا
راهنمای تحصیل در گواتمالا 2022

تحصیل در گواتمالا

بیش از 74 درصد مردم گواتمالا با سواد هستند با این حال این میزان از اکثر کشورهای قاره آمریکا پایین تر است. زبان تحصیل در این کشور اسپانیایی است. دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

در این کشور تنها یک دانشگاه دولتی وجود دارد که با توجه به حجم تقاضا ورود به آن چندان آسان نیست. ورود به دانشگاه های خصوصی این کشور آسان تر است اما هزینه تحصیل در بخش خصوصی تقریبا بالاست.

برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل الزامی است. ذکر این نکته الزامی است که مدرک دانشگاه های گواتمالا مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیست.

مهاجرت تحصیلی به گواتمالا

مهاجرت تحصیلی به گواتمالا در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکانپذیر است. مقطع کارشناسی4 سال به طول می انجامد. برای ورود به این مقطع نمرات دوره دبیرستان، مدرک زبان اسپانیایی و قبولی در آزمون ورودی الزامی است. البته دانشجویانی که مدرک زبان اسپانیایی ندارند می توانند در دوره فشرده این زبان شرکت کنند و پس از کسب مهارت های لازم تحصیل خود را شروع کنند.

مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به طول می انجامد. این دو سال تحصیلی به صورت تئوری و پژوهشی دنبال می‌شود و در نهایت دانشجو باید از پایان نامه خود دفاع کند.

مهاجرت تحصیلی در مقطع دکترا نیازمند تایید استاد راهنماست. تایید تز دکترا در این کشور سه ماه به طول می انجامد. دوره دکترا در این کشور حدود 4 سال به طول می انجامد. در پایان دانشجوی دکترا باید از تز خود در یک جلسه دفاع کند.

دانشگاه سان کارلوس در کشور گواتمالا بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه در این کشور است. دانشگاه رافائل از دانشگاه های خصوصی در کشور گواتمالا است. این دانشگاه دارای دانشکده های معماری و طراحی، علوم کشاورزی و محیط زیست، علوم بهداشتی اقتصاد و تجارت و حقوق و علوم اجتماعی است.

بیمه درمانی در کشور گواتمالا برای دانشگاه های خصوصی منوط به پرداخت هزینه از سوی دانشجو است در دانشگاه دولتی این کشور شخص می‌تواند بیمه درمانی مخصوص دانشگاهی داشته باشد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question