راهنمای تحصیل در پرو ۲۰۲۲

تحصیل در پرو

تحصیل در پرو به دلیل امکانات مناسب، هزینه پایین زندگی و دانشگاه های با کیفیت مورد توجه دانشجویان بین المللی است.

جمهوری پرو کشوری در آمریکای جنوبی است. این کشور از شمال با اکوادور و کلمبیا، از شرق با برزیل، از جنوب شرقی با بولیوی، از جنوب با شیلی و از غرب با اقیانوس آرام هم‌مرز است.

جمعیت این کشور بیش از 33 میلیون نفر است. پایتخت این کشور شهر لیما است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی است. زبان محلی کچوا و برخی دیگر زبان‌های سرخپوستان نیز در این کشور رواج دارد.

واحد پول این کشور سول نام دارد. پرو تاریخ و فرهنگی غنی دارد. این کشور به عنوان مهد امپراتوری اینکا، وطن شمار زیادی از بومیان قاره آمریکا است.

در کشور پرو نه تنها نقره و طلا، بلکه مس و کانی کمیاب وانادیوم استخراج می‌شود. پرو توانایی بالقوه‌ای برای صادرات فراورده‌های کشاورزی، منسوجات، پوشاک، کفش، مشتقات نفت، گاز طبیعی، مواد معدنی، و نیز ماهی و محصولات شیلات و جهانگردی دارد.

با این حال جمعیت زیادی از مردم این کشور دچار فقر هستند. امروزه بیش از 80 درصد جمعیت پرو به زبان اسپانیایی تکلم می‌کنند. این زبانی است که از سوی دولت، رسانه‌ها، و نیز در آموزش و بازرگانی رسمی استفاده می‌شود.

تحصیل در پرو

حدود 18 دانشگاه پرو در رتبه زیر 300 دانشگاه برتر جهان و رتبه بندی QS قرار دارند. دانشگاه های پرو امکانات مناسبی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. یکی از عالی رتبه ترین موسسات موجود در پرو، دانشگاه پاپ – کاتولیکی del Peru است. این دانشگاه خصوصی در شهر لیما قرار دارد.

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکای لاتین است.

تحصیل در پرو نیازمند تسلط به زبان اسپانیایی است. البه به دلیل ساختار متفاوت زبان اسپانیایی پرویی نیاز است دانشجویان با نحوه گویش زبان مردم این کشور آشنا شوند.

مبلغ شهریه در دانشگاه ها متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت متوسط هزینه ها خواهند بود.

در این کشور به دانشجویان خارجی بورسیه تعلق نمی گیرد. همچنین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران نیستند.

از دانشگاه های معتبر این کشور می توان به دانشگاه Peruana Cavetano Heredia (رتبه 64)، دانشگاه de lima (رتبه 102)، دانشگاه ملی Agraria la Molina (رتبه 117)، دانشگاه ملی de Ingenieria peru (رتبه 134) و دانشگاه del Pacifico (رتبه 139) اشاره کرد.

مهاجرات تحصیلی به پرو
راهنمای تحصیل در پرو 2022

مهاجرت تحصیلی به پرو در مقطع کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به پرو در مقطع کارشناسی 4 سال به طول می انجامد. در پایان هر ترم دانشجویان باید در امتحانات شرکت کنند و نمره قبولی دریافت کنند.

زبان تدریس در این مقطع اسپانیایی است. فضای لیسانس در پرو پژوهش محور نیست و معمولاً بر اساس ارزیابی‌های تئوری است. نمرات پایان ترم در این مقطع اهمیت زیادی دارد زیرا برای کار کردن در این کشور مدرک لیسانس با معدل بالا ارزشمندتر از مدرک فوق لیسانس با معدل پایین است.

مهاجرت تحصیلی به پرو در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت تحصیلی به پرو در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به طول می انجامد. البته شش ماه زمان اضافه برای تکمیل و ارائه پایان‌نامه وجود دارد. رای ادامه تحصیل در این مقطع، داوطلبان باید از لحاظ علمی در سطح بالایی باشند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که به پژوهش علاقه‌ای ندارید بهتر است کشور دیگری را برای فوق لیسانس خود انتخاب کنید، زیرا این مقطع تحصیلی در پرو، پژوهش‌محور است.

مهاجرت تحصیلی به پرو در مقطع دکترا

دوره دکتری ۵ ساله است و متقاضیان آن باید مدرک آیلتس با نمره بالای ۶ داشته باشند. در این مقطع، دانشجویان تلاش می‌کنند بر اساس جدیدترین نیازهای دنیا موضوعی را انتخاب کنند که باعث رشد اقتصادی پرو شود.

به همین علت، سخت‌گیری روی این موضوع بسیار زیاد است. در صورتی که داوطلبان موضوعات تکراری انتخاب کنند شانسی برای پذیرش نخواهند داشت. این دوره معمولاً بدون برگزاری کلاس است و دانشجویان باید گزارش‌های مختلفی ارائه دهند. با توجه به اینکه هزینه تحصیل در دکتری به دلیل داشتن فضای پژوهشی نسبتاً بالا است، دانشجویان می‌توانند با دریافت وام‌های کم‌بهره، مسیر تحصیلی خود را هموارتر کنند.

زبان دانشگاهی در دانشگاه‌های پرو اسپانیایی است. در حالی که اکثر دانشگاه‌ها از دانشجویان خود گواهی رسمی زبان اسپانیایی نمی‌خواهند، اما دانشجویان باید برای درک کلاس‌ها و انجام تکالیف خود تسلط نسبتاً خوبی به این زبان داشته باشند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question