راهنمای تحصیل در سنگاپور ۲۰۲۱

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در یک کشور مدرن آسیایی هستند بهترین گزینه است. سنگاپور دولت-شهری در مجمع‌الجزایر مالایی به پایتختی شهر سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه‌جزیره مالایا واقع شده و کوچک‌ترین کشور جنوب شرقی آسیا است.

کشوری ثروتمند و مدرن است. سنگاپور از شمال با مالزی و از جنوب با اندونزی مرز آبی دارد. پیش از حضور کشورهای اروپایی در منطقه، منطقه‌ای که امروزه به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی بود.

این کشور از سال ۱۸۲۴ تا ۱۹۶۳ میلادی، به غیر از سه سال در زمان جنگ جهانی دوم یکی از مستعمرات بریتانیا بود. در سال ۱۹۴۲ سنگاپور که هنوز مستعمره بریتانیا بود، توسط ژاپن اشغال شد و نیروهای بریتانیایی مجبور به ترک آن شدند.

سنگاپور پس از پایان جنگ در سال ۱۹۴۵ میلادی دوباره توسط نیروهای بریتانیایی اشغال شد. هجده سال بعد در سال ۱۹۶۳ این کشور به عنوان عضوی از فدراسیون مالزی استقلال خود را از بریتانیا به دست آورد. این کشور در نهایت دو سال بعد در سال ۱۹۶۵ از مالزی جدا شد و به این ترتیب جمهوری سنگاپور شکل گرفت. سنگاپور با مساحت ۷۲۲ کیلومتر مربع کمی کوچکتر از شهر تهران و کشور بحرین است.

سنگاپور یکی از چندین کشور-شهر مستقل کنونی در جهان است و از زمان استقلال در سال ۱۹۶۵، به یکی از کشورهای پررونق جهان تبدیل شده و امروزه یکی از پرترددترین بندرهای دنیاست.

این کشور هم‌اکنون چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا به‌شمار می‌آید.

اقتصاد سنگاپور یکی از آزادترین، مبدع‌ترین، رقابتی‌ترین، پویاترین و تجارت‌پذیرترین اقتصادهای دنیا است.

واحد پول سنگاپور دلار سنگاپور است که با نماد S$ نشان داده می‌شود. در سنگاپور چهار زبان انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل به عنوان زبان‌های رسمی شناخته می‌شوند.

تحصیل در سنگاپور

در کشور سنگاپور 34 دانشگاه وجود دارد که 6 عدد از آنها دولتی است. برای پذیرش از دانشگاه های سنگاپور باید به طور مستقیم ار دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرید. با مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد نظر می توانید از زمان و شرایط ثبت نام آگاه شوید.

دانشگاه صنعتی نانیانگ (NTU) با وسعت ۲۰۰ هکتار و سرمایه‌گذاری مالی ۹۱۴ میلیون دلار در جنوب غربی کشور سنگاپور واقع شده‌است. این دانشگاه دارای ۱۱۰۰ عضو هیئت علمی، ۳۷۳۹ پرسنل اداری-پژوهشی و ۲۸۹۴۹ دانشجو است که از این تعداد دانشجو ۸۷۴۳ نفر در سطح تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. بر طبق آمار رسمی و رتبه‌بندی‌های معتبر بین‌المللی این دانشگاه از برترین‌های دنیا در زمینه‌های مختلف علمی است:

  • رتبه جهانی ۶۱ در کل رشته‌ها (رتبه ۱۰ در آسیا) و رتبه ۲۹ در علوم مهندسی در رتبه‌بندی مؤسسه تایمز در سال ۲۰۱۴
  • رتبه ۸ در دنیا از نظر ارجاعات مقالات علمی ISI در دنیا در علوم مهندسی در سال ۲۰۰۹

در زمینه آموزش و پژوهش دوره دکتری این دانشگاه دارای تبادلات مشترک بین‌المللی با سایر دانشگاه‌های تراز اول جهان است. به عنوان نمونه می‌توان به دوره مشترک دکتری و فوق دکتری این دانشگاه با مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) اشاره کرد.

دانشگاه ملی سنگاپور، مجموعه دانشگاه‌های جیمزکوک، دانشگاه مدیریت سنگاپور و دانشگاه طراحی و مهندسی سنگاپور از دیگر دانشگاه های معروف این کشور هستند.

کیفیت بالای تحصیل و زندگی در این کشور در کنار فرصت های بورسیه متنوع خوب، سبب شده تا ده‌ ها هزار دانشجو از سراسر جهان در این کشور مشغول به تحصیل شوند.

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور در مقطع کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور در مقطع کارشناسی معمولاً 8 ترم به طول می انجامد.  دانشجویان از طریق وب سایت ها می توانند جهت تحصیل در سنگاپور اقدام کنند و بعد از پذیرش مدارک خود را آماده کنند. دانشجویان همچنین می توانند قبل از ورود به دانشگاه های سنگاپور در دوره های آمادگی لیسانس و زبان انگلیسی شرکت کنند.

تحصیل کارشناسی در سنگاپور دو زبانه است یعنی ترکیبی از زبان های انگلیسی و یکی از زبان های مالایی، ماندارین یا تامیل صورت پذیرد. برای تحصیل در سنگاپور مدارک زبان آیلتس، تافل و C1 پیشرفته قابل قبول است.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در حدود 15،000 دلار در سال است. امکان کار دانشجویی نیز در این مقطع به افراد داده می شود که در حدود 10 تا 16 ساعت در هفته است.

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد حدود 2 سال به طول می انجامد. تصمیم گیری در مورد پذیرش دانشجویان خارجی، اغلب توسط دانشکده مربوطه پس از ارزیابی دقیق انجام می شود. ارزیابی بر اساس ترکیبی از عوامل مانند دوره های قبلی و رشته های تحصیلی، نمرات آزمون و تجربه کار مرتبط انجام می شود. اکثر دانشگاه ها دانشجویان را دو بار در سال، در ماه های اوت و ژانویه پذیرش می کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های سنگاپور بسته به رشته و طول دوره متفاوت است. به طور میانگین هزینه تحصیل در این مقطع در حدود 18،000 هزار دلار سنگاپور است. البته در این مقطع مانند مقطع دکترا امکان اخذ بورسیه وجود دارد.

برخی از دانشگاه ها در سنگاپور ممکن است مدارک GRE یا GMAT درخواست کنند پس در صورتی که فردی این مدارک را داشته باشد شانس اخذ پذیرش بیشتری نسبت به دیگران خواهد داشت. همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 یا معادل آن در تافل الزامی است.

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور در مقطع دکترا

برای تحصیل دکترا در سنگاپور باید درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. ارزیابی برای تحصیل در این مقطع براساس سوابق تحصیلی و مدرک تحصیلی، توصیه نامه ها، نمرات آزمون های مورد نیاز و تجربه کار مرتبط انجام می شود.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در این مقطع نیازی به تماس مستقیم با استاد راهنما ندارند تنها در صورتی که بخواهند بر روی موضوعات خاصی به صورت پژوهشی و علمی تحقیق انجام شود باید با اساتید راهنما مکاتبه داشته باشند. طول دوره تحصیل در این مقطع 2 تا 5 سال است.

معمولاً در این مقطع بورسیه تحصیلی ارائه می شود. داشتن تسلط به زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 یا 7 الزامی است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

  • اصل پاسپورت و کپی از آن به همراه ترجمه
  • پذیرش از یکی از دانشگاه های سنگاپور
  • اصل مدارک آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه
  • اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن ها
  • چند قطعه عکس
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • گواهی سلامت

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question