نقش کلاس های آنلاین کنکور در موفقیت دانش آموزان

کلاس های آنلاین کنکور

کنکور واژه ای است که هر دانش آموزی از آن وحشت دارد، در هر صورت این آزمون، یک آزمون آنلاین مشکل است و برای برخی از دانش آموزان مانند کابوس است اما این طور نیست، کنکور هم مانند همۀ آزمون های آنلاین دیگر ساده است، به شرطی که دانش آموز به خودش استرس ندهد و بتواند به  درستی از کلاس های آنلاین کنکور استفاده کند، شاید کلاس کنکور حضوری به تنهایی نتواند در موفقیت دانش آموزان در این آزمون آنلاین موثر باشد، اما کلاس های آنلاین کنکور می تواند باعث ارتقای سواد اطلاعاتی و دانش، دانش آموزان در بهتر بودن این آزمون باشد.


حال دانش آموز چگونه باید از این کلاس های آنلاین استفاده کند؟

دانش آموز باید برای کلاس کنکور خود از اساتیدی استفاده کند که دوره های آموزشی را با تجربیات قبلی به درستی گذرانده باشند البته معلم یا استاد هم باید با روش یادگیری دانش آموز آشنا باشد تا بتواند به او به درستی درس بیاموزد.

درس خواندن به خودی خود روی هر کسی فشار می آورد اما برای افرادی که آزمون کنکور دارند، خانواده باید شرایطی راحت، ساکت و به دور از دغدغه فراهم کند تا دانش آمور به راحتی به مطالعۀ خود ادامه دهد. البته باید این موضوع را در نظر داشت که دانش آموز، خودش باید انگیزۀ مطالعه داشته باشد و می تواند برای مطالعه به کتابخانه یا مکان خلوتی مانند یک کافی شاپ برود زیرا این خود دانش آموز است که تعیین می کند چگونه مطالعه کند.

بر اساس یک منبع زبان انگلیسی شرکت در آموزشگاه آنلاین برای دانش آموز، مزایای زیادی دارد چون او در خانۀ خودش است، هزینۀ تاکسی و تغذیه نمی دهد و به منابع به راحتی دسترسی دارد. دانش آموز می تواند هر چه را می خواهد به راحتی بیاموزد و مانند کلاس حضوری، اجباری به آموختن مطالبی که همه دارند ندارد.


یادگیری با روش آموزش آنلاین به دانش آموزان می آموزد که از فناوری اطلاعات، استفاده کنند و دانش آنها بالا می رود، بنابراین کلاس آنلاین باعث می شود که دانش آموزان مهارت هایی فراتر از حضور در کلاس های فیزیکی یا حضوری بیاموزند.

دانش آموز در کلاس آنلاین می تواند زمان بندی کند و بر اساس زمان درس هایش، با استاد خود هماهنگ باشد، به این صورت دانش آموز با هدر رفتن زمان خداحافظی می کند.

کلاس آنلاین کنکور


دانش آموزان با شرکت در آموزشگاه های آنلاین اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند، همچنین دانش آموز می تواند، ویدئوها را دوباره دانلود کند و از آنها استفاده کند. همچنین دانش آموز مجبور نیست، کتاب های درسی را دوباره تهیه کند زیرا این کتاب ها به صورت آنلاین در دسترس هستند. در کلاس آنلاین ،پخش همزمان صدا و تصویر ممکن است و دانش آموز می تواند به راحتی آنها را دوباره دانلود کند (اگر از دست داده باشد). دانش آموز می تواند، کلاس های آنلاین را برای خود ضبط کند (به صورت ویدئو) و از آنها چنانچه پیش از این گفته شد، استفاده کند.

کلاس های کنکور یا در واقع آموزشگاه های آنلاین به دانش آموز کمک می کند تا بتواند برنامه ریزی برای خود داشته باشد و وقت خود را بیهوده تلف نکند، البته استاد هم در این آموزش نقش موثری دارد زیرا استاد برای دانش آموز، تعیین می کند که چه زمانی مطالعه کند و چه زمانی استراحت کند، همچنین دانش آموز می تواند به صورت منعطف درس بخواند، یعنی هر وقت که تمایل داشت درس بخواند و هر وقت که از نظر روحی یا جسمی، در وضع مساعدی نبود، می تواند درس نخواند و آن را به بعد موکول کند.

اگر کلاس کنکور دانش آموز خصوصی باشد خیلی بهتر است زیرا دانش آموز تمرکز بیشتری دارد و به راحتی مطالب را می آموزد البته هزینۀ آن بیشتر است و این ممکن است برای بعضی از افراد مناسب نباشد و نتوانند هزینه را پرداخت کنند.

در کلاس های آنلاین کنکور، استعدادهای دانش آموز شکوفا می شود و انگیزۀ دانش آموزان نیز بیشتر می شود. البته باید بیان شود که کلاس های آنلاین برای همه مناسب نیست چون بعضی از افراد به جای استفاده از کلاس های آنلاین در وب سایت های دیگر می چرخند و به جای آموزش وقت خود را تلف می کنند.


در کشورهای آمریکای شمالی (ایالات متحدۀ آمریکا، کانادا) حدود 92% از دانش آموزان برای ورود به دانشگاه ها از کلاس ها و دوره های آنلاین استفاده می کنند و برای این کلاس ها سالیانه حدود 10 میلیارد دلار هزینه می شود. چون در این کلاس ها فرصت های یادگیری به دانش آموزان داده می شود و دانش آموزان برای دانشگاه آماده می شوند همچنین دانش آموزان در مسایلی که مشکل دارند مانند ریاضیات، فیزیک و … می توانند جلسات بیشتری برگزار کنند، البته باید پول آن را نیز بپردازند.

در پایان باید ذکر شود که کلاس های آنلاین کنکور به دانش آموزان کمک می کند تا در کنکور خود موفق تر باشند و نتایج بهتری بگیرند زیرا این کلاس ها باعث تمرکز دانش آموزان افزایش اعتماد به نفس و تمرکز آنها می شود.


 ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question