پنج راه حمایت از دانش آموزان در کلاس آنلاین

دانش آموزان در کلاس آنلاین
در پاییز امسال بسیاری از دانش آموزان مدارس و دبیرستان ها باید به روش تدریس آنلاین ادامه تحصیل بدهند، زیرا ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است. هنگامی که کلاس های درس به دلیل شیوع ویروس کرونا آنلاین شدند. در سیستم آموزش تحول بسیار بزرگی ایجاد شد. حتی در مهد کودک ها هم این اتفاق افتاد. به این ترتیب دخالت والدین در انجام تکالیف دانش آموزان آغاز شد. حال حمایت از دانش آموزان در کلاس آنلاین به یکی از مهم ترین ارکان آموزش تبدیل شده و والدین باید بدانند چگونه می توانند به بهترین شکل، محیط خانه را برای فرزندان خود آماده کنند. برای دانش آموزان کلاس دوازدهم دخالت والدین بسیار خوب بود، چون نمره های دانش آموزان بهتر شده بود. از طریق رسانه های اجتماعی یا ایمیل والدین دانش آموزان می توانند تکالیف درسی را برای معلمان بفرستند. هر خانواده ای باید تعیین کند که تا چه حد می تواند در یادگیری از راه دور با معلمان همکاری کند، تا آنها بدانند چه امکاناتی را در اختیار او قرار دهند.این تغییر ساختار باعث شده است که الگوهای آموزشی سال های قبل تغییر کند و والدین به عنوان رابط های الکترونیکی بین دانش آموزان و مدارس فعالیت می کنند. این فناوری نه تنها در بین دانش آموزان و معلمان ایجاد ارتباط کرده است، بلکه تکالیف شب و وبینار آموزشی نیز در آن وجود دارد.
دانش آموزان به طور فزاینده ای برای آزمون آنلاین و تدریس آنلاین آمادگی دارند. این تنها به دلیل شیوع ویروس کرونا نیست، بلکه بعضی از دانش آموزان خودشان دوست دارند، آنلاین درس بخوانند که علت آن معلوم نیست، شاید چون والدین برای تکالیف به آنها کمک می کنند. از طرفی پژوهش ها نشان می دهد که هنگامی که والدین در تکالیف درسی به آنها کمک می کنند، آنها اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند. البته دانش آموز می تواند در کلاس های هیبریدی (هم حضوری و هم آنلاین) شرکت کند یا در محیطی کاملاً  آنلاین درس بخواند که در این صورت هم والدین در حل تکالیفش به او کمک می کنند.برخی از والدین که روش تدریس آنلاین را برای فرزندان خود انتخاب کرده اند، دارای مشکلاتی هستند، مثلا آنها سرکار هستند و فرزندانشان باید در کلاس آنلاین شرکت کنند و تکالیف انجام دهند که این مشکل بزرگی است.خوشبختانه حمایت والدین از دانش آموزان در موفقیت آنها نقش چشم گیری دارد. در میان مشکلات زیادی که خانواده ها در برابر آموزش آنلاین دارند، هنوز راه های بی شماری وجود دارد که والدین بتوانند از فرزندان خود در آموزشگاه آنلاین حمایت کنند.

اولین روش برای حمایت از دانش آموزان در کلاس آنلاین (انگیزه یا داشتن علاقه) است:

والدین می توانند برای کودکان و فرزندان خود منبع انگیزۀ مهمی باشند. دخالت والدین در انجام دادن تکالیف آنها به فرزندان انگیزه می دهد تا بهتر تکالیف خود را انجام دهند. همچنین این دخالت در موفقیت دانش آموزان نقش به سزایی دارد.پژوهش های اخیر نشان می دهد که پافشاری بر آموزش آن هم آموزش آنلاین بسیار خوب است. مطالعات دانشگاهی نشان می دهد که زبان آموزان مجازی که آموزش مجازی داشته اند، نسبت به کسانی که حضوری درس خوانده اند، نرخ ترک تحصیل کمتری داشته اند چه در کشورهای پیشرفته و چه در کشورهای در حال توسعه.برخی از دانش آموزان ممکن است لازم داشته باشند که والدین آنها در کنار آنها بنشینند و تکالیفشان را با همکاری آنها حل کنند. در حالی که بعضی از دانش آموزان علاقه ای به این کار ندارند و دوست ندارند والدین آنها در همۀ اوقات آنها را کنترل کنند. فرصت های گاه به گاه پیش می آید که لازم است دانش آموز تکالیفش را به صورت شفاهی برای معملش بازگو کند در این حالت وجود والدین الزامی است.حتی دخالت والدین در انجام تکالیف دانش آموزان با روش هایی مانند اینکه آنها به دانش آموز بگویند تو موفق خواهی شد و … می تواند به دانش آموز این امید را بدهد که او می تواند از این چالش ها عبور کند و به موفقیت برسد

دومین روش این است که به دانش آموزان کمک کنیم تا محیط خانه را سازماندهی کنند

برخی از دانش آموزان ممکن است در یادگیری در منزل مقاومت کنند، زیرا آنها به محیط مدرسه عادت دارند و تا به محیط خانه عادت کنند زمان می برد، حال باید چه کرد؟شما باید محیط خانه را برای دانش آموز عاری از استرسی کنید، یعنی بحث های خانوادگی و … را دور از نظر او انجام دهید. منابع فناوری کامل را برای او مهیا کنید  و این روش حمایت از دانش آموزان در کلاس آنلاین را به درستی انجام دهیدباید برای او فضایی ایجاد کنید که در آن کمترین استرس وجود داشته باشد، هر چند این موضوع می تواند نظم خانۀ شما را به هم بریزد، هم دانش آموز و هم والدین باید این را درک کنند که تدریس آنلاین در این شرایط اجباری است پس باید با آن کنار بیایند و در برابر آن مقاومت نکنند. هر چند والدین از قبل این تجربه را داشته باشند باید با روش های جدید آموزش آنلاین آشنا شوند تا دانش آموزان آنها با مشکلی مواجه نشوند.تمام خانواده باید تلاش کنند تا محیط خانه را برای دانش آموز به محیطی آرامی تبدیل کنند تا او بتواند در س بخواند. آنها باید دانش آموز را در محیط آرامی قرار دهند تا او بتواند از یادگیری دیجیتالی بهره ببرد. مثلا برای دانش آموز ترجیحاتی وجود دارد مانند اینکه باید ورزش کند یا …. او باید این کارها را کنار بگذارد و تنها روی درسش تمرکز کند، این کارها را بعد نیز می توان انجام داد.


سومین روش این است که دانش آموزان و نوجوانان را به خودکفایی تشویق کنیم

هنگامی که دانش آموزان به یادگیری آنلاین روی می آورند، باید بدانند که گاهی وقت ها والدین حضور ندارد یا استاد حضور ندارد پس خودشان باید کلاس را اداره کنند.براییادگیرندگان باید بیاموزند که مهارت های چگونگی از کلاس آنلاین را بلد باشند، تا بتوانند در غیاب استاد و والدین با مشکلات خود کنار بیایند.به عنوان مثال ممکن است یک دانش آموز بلد نباشد چگونه با سامانه مدیریت یادگیری خود کار کند، والدین باید به او بیاموزند که چگونه با آن کار کند. در دسترس بودن این امکانات می تواند به دانش آموز اعتماد به نفس بدهد و او را مستقل سازد.البته برخی از دانش آموزان که باهوش باشند خودشان می توانند این موارد را یاد بگیرند، اما این موضوع برای همه صادق نیست.برخی از دانش آموزان لحظه به لحظه به والدین خود نیاز دارند تا دربارۀ آموزشگاه آنلاین برای آنها توضیح بدهند که این وقت والدین را تلف می کند. به این ترتیب معلم باید به دانش آموز دربارۀ سیستم مدیریت آموزش توضیحات کافی را بدهد تا هم وقت خودش تلف نشود و هم وقت والدین دانش آموز.

چهارمین روش حمایت از دانش آموزان در کلاس آنلاین: خانه و مدرسه با هم در ارتباط باشند.

با اطلاع در مورد عملیات مدرسه و سیاست های به سرعت در حال تغییر آن ارتباط بین خانه و مدرسه بسیار ضروری است. بنابراین والدین با ارتباط با مدرسه باید به روند رشد آموزش آنلاین و کلاس های آنلاین کمک کنند. والدینی که با مدرسه به طور دائم در ارتباط هستند، می توانند برای دانش آموزان خود منابع اضافی تهیه کنند، چون دانش آموزان در مقاطع ابتدایی درک چندانی از منابع اینترنتی ندارند، اما والدین این منابع را به صورت رایگان برای آنها تهیه می کنند.والدین باید ایمیل های مدرسه را به صورت مرتب بخوانند، و به آنها پاسخ دهند. همچنین از کارهای خوب مدرسه در رسانه های اجتماعی بیان کنند تا آن مدرسه معروف شود.ارتباط دو طرفه بین مدرسه و خانه یک نوع حمایت از آموزش ترکیبی و آنلاین به حساب می آید. زیرا معلمان در هنگام تدریس به والدین اتکا دارند و از آنها انتظار دارند که در آموزش به آنها کمک کند.ارتباطات خانه و مدرسه نباید قطع شود زیرا این ارتباط راه درازی در پیش دارد، چون ممکن است حتی بعد از رفع کرونا نیز این روش تدریس وجود داشته باشد.همچنین با این روش خانواده ها گزارش گر مدارس می شوند و شهرت مدارس بالا می رود. به این ترتیب مدارس از سوی والدین دانش آموزان حمایت می کنند.

پنجمین روش حمایت از دانش آموزان در کلاس آنلاین: ارائۀ پشتیبانی آموزشی

اگرچه پدران و مادران و حتی آموزگاران مراقبان همیشۀ این موضوع نیستند، اما آنها برای انجام تکالیف و فعالیت های دانشگاهی باید فعالیت کنند (این جمله مفهوم نبود).حمایت آموزشی والدین در قالب بررسی دستور العمل هایی که از طریق مدرسه به آنها واگذار شده است به دانش آموزان کمک می کند تا درس خود را بهتر بخوانند و تشویق شوند که در آموزش آنلاین چگونه رفتار کنند. البته در این مساله مشکلات فنی هم وجود دارد مانند عدم آشنایی با (ال ام اس) یا همان سامانه مدیریت یادگیری، عدم درک دانش آموزان مدارس ابتدایی از کاربردهای نرم افزارهای این حوزه و ….با انگیزه دادن به دانش آموزان برای کلاس های آنلاین حفظ ارتباط بین مدرسه و خانه و دخالت پدر و مادر در حل تکالیف دانش آموزان، آنها یاد می گیرند، که اعتماد به نفس داشته باشند، مستقل باشند و نتایج درس های آنها نیز بهتر خواهد بود.
ما در اساتیدآنلاین برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید. 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question