معرفی آزمون TestDaf

معرفی آزمون TestDaf

آزمون TestDaf یک آزمون معتبر زبان آلمانی است که توسط کشور آلمان برگزار می شود. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان باید یک مدرک معتبر زبان آلمانی ارائه دهند، بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند برای اثبات میزان تسلط خود به زبان آلمانی، می توانند در این آزمون شرکت کنند. این آزمون مانند سایر آزمون های استاندارد، 4 مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن را مورد سنجش قرار می دهد. در ادامه مطلب به معرفی ساختار آزمون و شرایط شرکت در آزمون TestDaf می پردازیم.

آزمون TestDaf چیست؟

آزمون تست داف یکی از معتبر ترین آزمون های زبان آلمانی است و برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند به عنوان یک مدرک معتبر، قابل استفاده می باشد. گواهی این آزمون دارای اعتبار نامحدود است و از این نظر یک مزیت برای متقاضیان محسوب می شود.

آزمون TestDaf در کشور ایران 6 بار در هرسال برگزار می شود و نتیجه نهایی آن بین 4 تا 6 هفته پس از تاریخ آزمون، اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است که این آزمون در تمامی دانشگاه های آلمان به رسمیت شناخته می شود و برای اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان یا مهاجرت کاری مورد پذیرش است. متقاضیان شرکت در آزمون تست داف باید هر 4 مهارت خود را در زبان آلمانی تقویت کنند تا بتوانند در این آزمون نمره قبولی کسب کنند.

ساختار آزمون TestDaf

همانطور که گفتیم آزمون تست داف از 4 بخش مجزا تشکیل شده است که هر یک از قسمت های این آزمون به شرح زیر است:

بخش شنیداری  Hörverstehen

این بخش از آزمون دارای سه بخش می باشد و هدف کلی آن سنجش مهارت شنیداری داوطلب است. در قسمت اول آن یک فایل 40 ثانیه ای با محتوای مکالمه بین دو دانشجو را گوش خواهید کرد پس از آن باید به سوالات جای خالی پاسخ دهید. در قسمت دوم این بخش، مکالمه ای طولانی تر برای داوطلب پخش می شود و سوالات به صورت صحیح و غلط می باشد. قسمت آخر این بخش نیز شامل یک گفتگوی تخصصی است و نسبت به سایر قسمت ها کمی سخت تر می باشد.

بخش درک مطلب  Leseverstehen

این بخش از آزمون تست داف برای ارزیابی مهارت درک مطلب داوطلبان طراحی شده است. این بخش شامل سه متن بوده و هر یک از این متن ها دارای سوال جداگانه می باشد. مجمع زمان پاسخگویی به سوالات بخش درک مطلب، 60 دقیقه می باشد. این متون زبان آلمانی به گونه ای طراحی شده اند که سطح داوطلب را از TDN3 تا TDN5 مورد ارزیابی قرار دهند.

بخش نوشتاری  Schriftlicher Ausdruck

هدف این بخش از آزمون تست داف نیز بررسی قدرت تحلیل و بیان داوطلب می باشد. در واقع داوطلب باید در مورد یک موضوعی که دارای نمودار گرافیکی است، یک تحلیل مناسب، استاندارد و منسجم به زبان آلمانی بنویسد. برای تکمیل این بخش از آزمون TestDaf تنها 60 دقیقه زمان لحاظ شده است. در کنار برگه سوال یک برگه اضافی برای پاکنویس کردن متن در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت که برای این منظور نیز 5 دقیقه زمان اضافی در نظر گرفته شده است.

بخش گفتاری  Mündlicher Ausdruck

این بخش از آزمون تست داف مهم ترین و سخت ترین بخش این آزمون می باشد. این بخش شامل 7 تمرین برای سنجش مهارت گفتاری داوطلب است. برای این بخش 30 دقیقه زمان لحاظ شده است که در این بازه زمانی داوطلب باید موضوعات مختلف را از طریق فایل صوتی گوش دهد و سپس درمورد هر یک از آن ها شروع به صحبت کند. توجه داشته باشید که تمامی صحبت ها و مکالمات شما ضبط شده و بعدا مورد بررسی قرار می گیرد.

نمره قبولی در آزمون TestDaf

نمره داوطلب در این آزمون بین 1 تا 5 متغیر است اما حداقل نمره قبولی در آزمون تست داف، TDN3 می باشد. با توجه به شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان، حداقل نمره قبولی برای پذیرش دانشجویان بین المللی متفاوت بوده اما در اغلب موارد حداقل نمره مورد قبول برای پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان، TDN4 می باشد. نمره TDN5 بالاترین نمره این آزمون است و کسی که این نمره را دریافت کند به عنوان یک آلمانی زبان ماهر شناخته می شود و امکان پذیر در مقاطع تکمیلی در دانشگاه های آلمان برای وی فراهم خواهد شد.

یکی از عوامل موفقیت در آزمون  TestDaf داشتن منابع مطالعاتی مناسب، آموزش زبان آلمانی به همراه بهترین اساتید و شرکت در آزمون های شبیه سازی شده است. مجموعه استاد آنلاین با ارائه پکیج های آموزشی و برگزاری آزمون های آزمایشی، قبولی داوطلبان در این آزمون را تضمین می کند.

شرکت در آزمون TestDaf برای چه کسانی ضروری است؟

شرکت در آزمون تست داف برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی آلمان را دارند، ضروری است.  همچنین افرادی که قصد دریافت تابعیت آلمان یا اخذ شهروندی آلمان را دارند، باید در این آزمون نمره قبولی کسب کنند.

از آنجا که این آزمون مورد تایید دانشگاه ها و مراکز آموزشی آلمان است، اخذ نمره قبولی در تست داف برای متقاضیان دریافت بورسیه نیز الزامی است. همچنین کسانی که قصد دارند از طریق راه اندازی کسب و کار در آلمان اقامت دریافت کنند، باید الزامات زبان آلمانی را فراهم کنند، بنابراین آزمون تست داف یک گزینه مناسب برای این افراد می باشد.

نکات تکمیلی درمورد آزمون TestDaf

همانطور که می دانید برای اخذ پذیرش در دانشگاه های برتر آلمان، باید نمره TDN4 را در آزمون تست داف دریافت کنید، بنابراین باید با آمادگی کامل در این آزمون شرکت کنید. شرکت در آزمون های آمادگی و شبیه سازی شده، مهم ترین عامل برای موفقیت در آزمون تست داف است.

آزمون های شبیه سازی شده زبان آلمانی در آموزشگاه های مختلفی برگزار می شود اما استاندارد بودن آزمون بسیار با اهمیت است. بنابراین به داوطلبان این آزمون توصیه می کنیم با مجموعه استاد آنلاین ضمن دریافت پکیج آموزشی زبان آلمانی، در آزمون های طبقه بندی و شبیه سازی شده تست داف شرکت کنند.

باتوجه به محدود بودن زمان آزمون و برای جلوگیری از شرکت مجدد در این آزمون لازم است داوطلبان منابع مطالعاتی مناسب داشته باشند و بر روی هر یک از بخش های این آزمون تسلط کافی داشته باشند تا در نهایت در آزمون تست داف به موفقیت دست یابند.

مراجع کشور آلمان برگزار کننده این آزمون هستند و برای نمره دهی و برگزاری آزمون بسیار سختگیرانه عمل می کنند. تنها مرجع برگزار کننده این آزمون آلمانی در ایران، موسسه ی خصوصی دیوان می باشد. آزمون TestDaf در اتاق بازرگانی ایران و آلمان و سفارت آلمان برگزار می شود.

جمع بندی

همانطور که گفتیم، آزمون TestDaf یکی از آزمون های بین المللی برای سنجش میزان تسلط داوطلبان به زبان آلمانی است. این آزمون همانند آزمون های تافل و آیلتس چهار مهارت اصلی را مورد سنجش قرار می دهد که هز یک از این بخش ها به چندین بخش مجزا تقسیم می‌ شوند. داوطلبان این آزمون می‌توانند با اهداف مختلفی از جمله مهاجرت کاری و تحصیلی به آلمان، در این آزمون شرکت کنند. دراین مقاله نکات مهم در مورد این آزمون بررسی شد، اگر قصد دارید در آزمون تست داف شکرت کنید، به شما پیشنهاد می کنیم با مشاوران مجموعه استاد آنلاین تماس بگیرید تا از شرایط و جزئیات پکیج های آموزش زبان آلمانی و سایر خدمات این مجموعه، اطلاعات کافی را بدست آورید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question