تاثیر زبان انگلیسی بر روابط اجتماعی

تأثیر زبان انگلیسی

انسان ها موجودات اجتماعی هستند و در هر جایی از دنیا باید با دیگران ارتباط برقرار کنند و این با مکالمه و صحبت کردن شروع می شود. اگر می خواهید به کشور دیگری سفر کنید و در آن کشور برای ادامه تحصیل یا کار اقامت داشته باشید، باید بتوانید با مردم آن کشور روابط اجتماعی برقرار کنید و با آنها صحبت کنید تا با فرهنگ آنها آشنا شوید و بدانید که چگونه باید در آن کشور دیگر زندگی کرد. البته باید بیان شود که زبان محاوره ای در کشورهای مختلف با زبان علمی آنها متفاوت است و آنها اصطلاحاتی دارند که شاید برای شما آشنا نباشد. در ادامه به تاثیر زبان انگلیسی بر روابط اجتماعی می پردازیم.

موضوع مفید: آینده آموزش و تاثیر تدریس آنلاین بر آن

زبان یکی از نمادهای رفتار اجتماعی است و شما باید بدانید که در هر کشوری چطور صحبت کنید. به عنوان مثال در کشور آمریکا هر ایالتی یک لهجه دارد و شما باید بتوانید به این لهجه ها صحبت کنید، هر چند که این کار بسیار سخت است. البته شما مجبور نیستید که همۀ لهجه ها را بلد باشید چون زبان انگلیسی زبان دوم شما است و مردم آن کشور هم از شما توقع ندارند بتوانید مانند خودشان صحبت کنید. البته ممکن است شما با فرهنگ این کشورها آشنا نباشید و کلماتی را بیان کنید که برای مردم آن کشور خوشایند نباشد.

استفاده از زبان به نوعی فرهنگ و آداب و رسوم کشور ما را به دیگران منتقل می کند. بنابراین وقتی مهاجرت می کنید بهتر است برای یادگیری زبان محاوره ای آنها تلاش کنید. البته این یادگیری بسیار سخت است و شما ممکن است در زمان طولانی بتوانید زبان محاوره ای را بیاموزید، چون یاد گرفتن زبان محاوره ای از زبان آکادمیک بر اساس پژوهش ها مشکل تر است. پژوهش ها نشان داده است که افرادی که دو زبان را بلد هستند از دیگران باهوش تر هستند و می توانند با دیگران تعامل بهتری داشته باشند. البته باید یادآوری شود که یادگیری زبان در کودکی در این موضوع بسیار تأثیر دارد و کودکانی که زبان انگلیسی بلد باشند بهتر می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. اگر شما زبان انگلیسی را به خوبی صحبت کنید می توانید از آن بهره های فراوانی ببرید مانند: کسب ایده ها و نکته های جدید، به دست آوردن اطلاعات لازم دربارۀ کشوری که در آن زندگی می کنید، گسترش دامنۀ یادگیری، و کسب مهارت های دیگر.

تأثیر زبان انگلیسی

تاثیر زبان انگلیسی بر روابط اجتماعی

مهارت های اجتماعی و زبان شناسی برای ما بسیار مهم هستند، البته پژوهش ها نشان می دهد که تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان باعث می شود که بتوانند با دیگران روابط اجتماعی بهتری پیدا کنند، اگر دانشجو در خوابگاه زندگی کند برای او بهتر است چون می تواند با فرهنگ و آداب زندگی کشور مدنظر آشنا شود. شما با دانستن زبان های خارجی می توانید با دیگران بسیار تعامل کنید و چیزهای زیادی یاد بگیرید.

مطلب مرتبط: 10 دلیل اصلی که چرا باید زبان یاد بگیریم

دانستن زبان انگلیسی از یک جنبه ی دیگر هم بسیار خوب است، به عنوان مثال شما در اینستاگرام، فیس بوک و توئیتر دوستان خارجی دارید و می خواهید با آنها صحبت کنید. پس این یکی از مزیت های دانستن زبان انگلیسی است.  اگر می خواهید در کشوری که زندگی می کنید شادتر باشید، باید با افراد بیشتری تعامل داشته باشید تا بتوانید این شادی را کسب کنید.  باید بدانید که دانستن زبان انگلیسی می تواند شانس پیدا کردن کار را برای شما زیادتر کند و شما می توانید به راحتی کار پیدا کنید. بنابراین اگر شما به دنبال راهی برای پیدا کردن کار، دوست همکار یا هر چیزی هستید باید زبان انگلیسی بلد باشید.

برای اینکه تعاملات شما زیاد شود و شما بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید، سعی کنید که از زبان مادری خود فاصله بگیرید و به زبان کشوری که در آن هستید، عادت کنید. به این ترتیب هم ارتباطات شما زیاد می شود و هم می توانید شغل مناسبی برای خود پیدا کنید. همچنین شما باید علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی فرهنگ کشوری که در آن زندگی می کنید را نیز یاد می گیرید. از دیگر مزایای یادگیری زبان انگلیسی این است که شما می توانید توانایی های دیگران را ببینید و از آنها برای همکاری دعوت کنید، که این نوعی ارتباط اجتماعی محسوب می شود. شما می توانید با دیگران ارتباط روشن تری داشته باشید و با آنها به راحتی صحبت کنید.

مطلب مفید: تاثیر تکنولوژی بر تدریس | تکنولوژی چگونه توانست تدریس را متحول کند؟

می توانید با دیگران ارتباط عمیق تری پیدا کنید و با آنها صحبت کنید. به عنوان مثال اگر شما دوستی دارید که اصالتاً روسی است اما به زبان انگلیسی صحبت می کند، شما می توانید از او خواهش کنید که زبان روسی را به شما بیاموزد. شما می توانید توانایی یادگیری زبان خود را بالا ببرید و از دیگران برای بهبود زبان خود کمک بگیرید. با دانستن زبان انگلیسی می توانید آگاهی خود را افزایش دهید و درک فرهنگی خود را از کشوری که در آن هستید بالا ببرید. شما با ارتباط با دیگران اعتماد به نفس خود را بالا می برید و خودآگاهی شما بیشتر می شود. به این معنا که شما می فهمید که از مغز خود چه توقعاتی دارید و چگونه آنها را برآورده کنید.

در مجموع ما هر روز از زبان خود برای مکالمه ها، ارتباطات و یادگیری استفاده می کنیم. در دنیای صنعتی که همه چیز به سوی الکترونیکی شدن پیش می رود و ما از رادیو، تلویزیون و هر رسانۀ دیگری اطلاعات را به دست می آوریم باید دقت داشته باشیم که درک زبان افراد دیگر از این موارد مهم تر است. باید بدانید که زبان شما فرهنگ شما تلقی می شود، بنابراین اگر در موقعیتی قرار گرفتید که نتوانستید کلمه ای را بیان کنید آن را اصلاً نگویید. پژوهش ها نشان می دهد که دانستن زبان دوم می تواند به افراد کمک کند تا در روابط اجتماعی خود موفق تر باشند و همچنین کار پیدا کنند.

 

اگر می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید، برای شروع از صفر زبان انگلیسی به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question