اهمیت کاورلتر برای اپلای

اهمیت کاور لتر برای اپلای

کاورلتر اصولاً جز نوشته هایی هست که برای درخواست کار یا شغل استفاده می شود. هدف از نوشتن کاورلتر این است که شما بتوانید در کشورهای خارجی کار پیدا کنید یا تحصیل کنید. اگر می خواهید که از یک دانشگاه خارجی بورسیه دریافت کنید یا در یک کشور خارجی کار پیدا کنید، در قدم اول باید یک کاورلتر مناسب بنویسید. در نوشتن کاورلتر باید استراتژی های خاصی را به کار بگیرید تا موفق شوید. برای اینکه یک کاور لتر خوب بنویسید باید آن را به شکل اداری و رسمی بنویسید و تا جایی که می توانید غلط املایی نداشته باشید.

مطلب مفید: اهمیت رزومه خوب برای کار یا تحصیل در خارج از کشور

در کاورلتر باید ویژگی های علمی و توانایی های خود را به درستی بیان کنید. همچنین مهارت های فنی خود را در آن بنویسید، این کار باعث می شود که شانس شما برای دریافت بورسیه و شغل بیشتر شود. همچنین دقت کنید که چگونه این نامه را می نویسید. سبک نوشتاری شما نشان دهنده سطح سواد اطلاعاتی شما درباره زبان انگلیسی است. سبک نگارش شما نشان می دهد که شما چقدر به زبان انگلیسی مسلط هستید و این برای پذیرش شما بسیار مهم است، پس دقت کنید که متن ها را درست بنویسید.

دوره پیشنهادی: دوره مهارت های رزومه و پروپوزال نویسی، مقاله نویسی و ویراستاری

در این فرم باید به الزامات کاری و نیازهای کارفرما توجه کنید تا بتوانید به موقعیتی که می خواهید برسید. در دنیایی که فناوری اطلاعات همه امور زندگی را در دست گرفته است، باید به عنوان یک دانشجو از فناوری اطلاعات برای پیشرفت کارهای خود استفاده کنید.

اهمیت کاورلتر برای اپلای

قبل از اینکه کاورلتر برای اپلای را بنویسید به درستی تحقیق کنید و ببینید که دانشگاه یا شرکتی که شما می خواهید برای آنها درخواست کار یا بورسیه بفرستید چه چیزهایی را نیاز دارد. این موارد به شما کمک می کند تا بتوانید نیازهای آن شرکت یا دانشگاه را بفهمید. همچنین پروفایل های سازمانی دانشگاه و شرکت را بررسی کنید تا بدانید که آنها به دنبال چه کارمند و یا دانشجویی هستند. اگر قصد دارید در یک شرکت مهم استخدام شوید باید رزومه خوبی داشته باشید. تا حد ممکن از نوشتن مطالب اضافی اجتناب کنید.

وبینار رزومه نویسی

قبل از اینکه کاورلتر خود را بفرستید آن را به فردی که مهارت بالایی در زبان انگلیسی دارد بسپارید تا ایرادات شما را برطرف کند. در کاورلتر ایده های خود را بنویسید و اینکه شما قصد دارید در این شرکت چه نوآوری هایی داشته باشید. این شانس شما را برای پیدا کردن کار بیشتر می کند. سعی کنید از کلمات عامیانه استفاده نکنید. کاور لتر باید به صورت رسمی نوشته شود و کلمات عامیانه در آن جایی ندارند. در کاور لتر اطلاعات شخصی مانند ایمیل، تلفن همراه و یا وب سایت شخصی (اگر وبسایتی دارید) مهم است.

مطلب مفید: چرا برای ورود به دانشگاه های کشور آمریکا به مدرک GRE ® نیاز داریم؟

چنانچه پیش از این گفته شد، شما باید در نوشتن بسیار دقت کنید و غلط املایی نداشته باشید. غلط املایی باعث می شود که از ارزش نامه شما کاسته شود. می توانید کاورلتر را با رزومه خود به دانشگاه یا محلی که می خواهید کار کنید ارسال کنید، البته دقت کنید که آنچه در کاورلتر نوشته اید، در رزومه شما هم نوشته شده باشد که برای داوران مشکلی به وجود نیاید. البته شما نباید از روی رزومه خود کپی کنید و در کاور لتر قرار دهید. این کار باعث می شود که هیئت داوران دربارۀ شما تصمیم گیری درستی نداشته باشند. در نوشتن کاورلتر سعی کنید از فونت Arial استفاده کنید و سایز فونت شما بین 10 تا 12 باشد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question