اهمیت راه اندازی مدرسه ی آنلاین

اهمیت راه اندازی مدرسه ی آنلاین

در دنیای امروز اهمیت راه اندازی مدرسه ی آنلاین بسیار بالا است، چون بسیاری از افراد وقت حضور در کلاس های حضوری را ندارند و مدرسه ی آنلاین برای آنها بهتر است. افرادی مانند افراد شاغل، کارمند، یا افرادی که در کارهای سخت قرار دارند، بعضاً نمی توانند در مدرسه های حضوری شرکت کنند و وجود یک مدرسه ی آنلاین برای آنها بسیار خوب و در واقع عالی است. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر برای ادامۀ تحصیل دارند، به آزمون های زبان انگلیسی مانند تافل ®، آیلتس ® و …. نیاز دارند. در واقع آنها به آموزش زبان انگلیسی نیاز دارند و این آموزش برای آنها حیاتی است. این افراد ممکن است وقت حضور در مدرسه ی واقعی را نداشته باشند، به دلایلی که ذکر شد، پس آنها به مدرسه ی آنلاین نیاز دارند، تا بتوانند آموزش زبان انگلیسی خود را تکمیل کنند. به این ترتیب ما باید برای مدرسه ی آنلاین خود کتابخانه ای تهیه کنیم که کاربران ما از تهیۀ مطالب خود در هر حوزه ای بی نیاز شوند.

 

 ایجاد کتابخانۀ الکترونیکی:

کتابخانه به عنوان هستۀ مرکزی باید در راستای توسعۀ آموزش از راه دور یا مدرسه ی آنلاین برای دانشجویان زبان انگلیسی، در کلاس های آنلاین، منابع کافی را فراهم کند. رشد سریع آموزش آنلاین در طول سال های اخیر، باعث شده است تا کتابخانه های الکترونیکی، در کل جهان توسعه پیدا کنند، که تعدادی از آنها را نام می بریم تا دانشجو و زبان آموز گرامی از آنها استفاده کنند و از مزایای آن استفاده کنند.

 

 

اهمیت مدرسه ی آنلاین

در این کتابخانه که ما قرار است معرفی کنیم باید تمام لوازم و ابزارهای آموزش آنلاین مانند مقاله، کتاب انگلیسی، ویدئوها، و پادکست ها (یعنی صداهای ضبط شده از روی کتاب ها) فراهم شود. با توجه به این مسائل ما باید کتابخانه ای موثر و مفید برای دانشجویان و زبان آموزان، با تکنولوژی بالا تهیه کنیم، که شرح می دهیم.

اگرچه کتابخانۀ الکترونیکی با تمام خدمات و منابع خود به صورت پیوسته در دسترس است، اما برای برخی افراد هنوز این کتابخانه ها، شناخته نشده اند، چون ممکن است در کشوری باشند، که اینترنت محدود داشته باشد، یا افرادی که اصلاً اهل مطالعه نیستند، که این از موضوع مقالۀ ما خارج است. در هر صورت ما برای ایجاد مدرسه ی آنلاین،  باید چنین کتابخانه ای تهیه کنیم، و به کاربران خود خدمات مناسب، ارائه دهیم ، که این وظیفۀ ما است چون چنانچه در مقاله های قبلی بیان شد، مشتری پادشاه ما است و ما باید برای جذب مخاطبان، هم برای نفع شرکت خودمان، و هم خدمت به توسعۀ جامعه، تلاش کنیم.پس از تهیۀ کتابخانۀ الکترونیکی، با تجهیزات و فناوری کافی، باید به مراحل بعد برویم. برای کتابخانۀ آنلاین ما باید به کاربران خود آموزش آنلاین بدهیم که چگونه از آن استفاده کنند و سواد اطلاعاتی کاربران خود را بالا ببریم.

 

در اینجا پرسش هایی در مورد راه اندازی مدرسه ی آنلاین مطرح می شود که منبع آن در پایان ذکر می شود:

  1. کتابخانۀ الکترونیکی چگونه می تواند فاصلۀ بین سرعت خدمات و مدرسه ی آنلاین را پر کند؟
  2. میزان همخوانی در روش سنتی کتابخانه، با کتابخانۀ الکترونیکی چقدر است و این همخوانی چقدر در شکل گیری مدرسه ی آنلاین تأثیر دارد؟
  3. کدام یک از خدمات کتابخانۀ سنتی باید دوباره تعریف شود، تا بتواند با کتابخانۀ الکترونیکی، قابل مقایسه باشد و برای مدرسه ی آنلاین ما کارآمد باشد؟
  4. بهترین استراتژی کتابخانۀ الکترونیکی، برای خدمت در مدرسه ی آنلاین چه خواهد بود؟
  5. چگونه کتابخانۀ الکترونیکی می تواند به ارتقای مدرسه ی آنلاین و هر آموزش دیگری کمک کند؟

 

در اینجا بحث کتابخانۀ الکترونیکی به پایان می رسد و ما به ابعاد دیگر اهمیت راه اندازی مدرسه ی آنلاین می پردازیم

 

زیربنای مدرسه ی آنلاین ما برای ایجاد مدرسه ی آنلاین باید امکانات کافی داشته باشیم مانند سرور آنلاین، اینترنت پرسرعت و با امنیت (یعنی کسی نتواند به فایروال اینترنت ما وارد شود، مگر افراد کلاس و آموزگاران یا اساتید)، حمایت از دانشجویان و زبان آموزان در دریافت منابع خود به ویژه منابع زبان انگلیسی، ایجاد دسترسی کاربران به پایگاه های اطلاعاتی معتبر مانند ساینس دایرکت، امرالد، الزویر، اسکوپوس، آکادمیک پرس، مجلۀ آکسفورد و …

در این راستا ما باید بتوانیم به این پایگاه ها دسترسی داشته باشیم، بعضی از آنها ممکن است در ایران رایگان باشند و برخی باید خریداری شوند، اما آنهایی که در ایران رایگان نیستند، را می توانیم با کردیت کارت، یا دبیت کارت خریداری کنیم.

 

ما برای ارائۀ خدمات به کاربران در مدرسه ی آنلاین باید راه کارهای زیر را رعایت کنیم:

  •  برای اطمینان از دسترسی کاربران به منابع کتابخانۀ الکترونیکی، باید شخصی را استخدام کنیم تا او به کاربران کمک کند و آنها را راهنمایی کند.
  •  خدمات ما باید به صورت جداگانه ارائه شود و کاربران به طور مستقیم به منابع خود دسترسی یابند.
  •  ما باید خدمات مرجع مجازی داشته باشیم، در این صورت کاربران ما باید به سایت های کتابخانه های الکترونیکی که در بالا قرار دادیم، مراجعه کنند.

 

در مجموع مزایای راه اندازی مدرسه ی آنلاین به شرح زیر است:

در مدرسه ی آنلاین دانشجو و استاد هر دو در شرایطی که راحت هستند قرار دارند و حضور فیزیکی لازم ندارند. مهم ترین مزیت مدرسه ی آنلاین این است که حضور اساتید به صورت آنلاین است و دانشجو هر بار که بخواهد می تواند دربارۀ سوالات زبان انگلیسی از استاد خود سوال بپرسد. دانش آموزان و دانشجویان با نرم افزاری مانند ادوبی کانکت، می توانند با اساتید خود ارتباط برقرار کنند و مشکلات خود را حل کنند. همچنین دانشجویان با تعامل با یک دیگر می توانند مشکلات زبان انگلیسی  خود یا هر موضوع دیگری را حل کنند و برای افرادی که مشغلۀ زیادی دارند و شرایط حضور در کلاس های واقعی را ندارند، مزیت های زیادی دارد و به آنها کمک می کند تا در درس های خود مانند زبان انگلیسی پیشرفت کنند و برای مهاجرت به کشور مقصد خود آماده شوند، البته مسوول کتابخانۀ الکترونیکی نیز باید به کاربران کمک کند و آنها را در یافتن منابع لازم خود یاری کنند. امیدوارم این مطالب برای شما دانشجوی عزیز و زبان آموز گرامی مفید بوده باشد.

 

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم.  برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com مراجعه و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question