مهمترین مزیت های آموزش آنلاین به کودکان

آموزش آنلاین به کودکان

آموزش آنلاین به طرز چشمگیری فرآیند آموزش و یادگیری در کلاس درس را تغییر داده است. آموزش آنلاین به کودکان علاوه بر اینکه می تواند تجربه یادگیری آن ها در کلاس را افزایش دهد، به کودکان کمک می کند تا با ابزار الکترونیکی دنیای مدرن بهتر آشنا شوند.

با گذشت حدود دو سال از شیوع کرونا آموزش آنلاین به کودکان به طرز چشمگیری افزایش یافته است. هر چند در بعضی از کشورها این بیماری به پایان راه خود نزدیک می شود اما همچنان و در طی سال های آینده بیشتر جهان با این بیماری درگیر خواهد بود. همچنین ظهور گونه دلتای بیماری کرونا آینده جهان را در وضعیت مبهمی قرار داده است. بر این اساس آموزش آنلاین به کودکان به احتمال بسیار زیاد در طی سال های آینده رشد بیشتری را نیز تجربه خواهد کرد.

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

مهمترین مزیت های آموزش آنلاین به کودکان

گزارش ها نشان می دهند که کودکان با دسترسی به برنامه های آموزش الکترونیکی در رایانه ها، تلفن های هوشمند یا تبلت ها، بهتر عمل می کنند و درس های خود را با جزئیات بیشتر و با کیفیت بالاتری یاد می گیرند.

بسیاری از والدین اذعان دارند که استفاده از تبلت ها و آی پدها برای آموزش کودکانشان سودمند بوده است. زیرا آن ها به یادگیری مستقل تشویق می شوند. ویژگی های تبلت ها و آیپد ها مانند استفاده از صفحه نمایش لمسی، آپلود سریع و قابلیت حمل آن ها، سبب شده اند که حتی کودکان بسیار کوچک هم بتوانند از آن ها استفاده کنند.

یک تغییر گسترده در ساختارهای مدارس و آموزش کودکان، ظهور انواع سیستم مدیریت آموزش مجازی (lms) است. نرم افزار آموزش مجازی LMS به طور گسترده در آموزش عالی استفاده می شود و اکنون کاربرد آن در مدارس ابتدایی و متوسطه نیز مورد توجه قرار گرفته است. سیستم lms به موسسات یک فضای دیجیتال برای همه چیز ارائه می دهد، از ذخیره و کار بر روی اسناد مختلف گرفته تا پیگیری و ارائه آموزش آنلاین یا کلاس آنلاین.

آموزش آنلاین به کودکان نه تنها برای کودکان و والدینشان بلکه برای معلم ها نیز سودمند بوده است. شاید در ابتدا به دلیل ناآشنایی تدریس آنلاین برای بسیاری از معلمان تجربه ای ناخوشایند بود اما با کسب تجربه بیشتر حالا به دلیل آسان تر شدن فرآیند یادگیری بهروری معلمان نیز افزایش یافته است.

مطالعات نشان داده است که کودکان با استفاده از حواس خود یاد می گیرند. تصور می شود که حس بینایی و شنیداری مهم ترین حس ها در فرآیند یادگیری هستند. آموزش آنلاین کمک می کند کودکان به هماهنگی بهتری بین دست و چشم و مهارت های حرکتی خود برسند. این مهارت ها به آنها کمک می کند تا تصاویر واضح تری را شکل دهند و توانایی های خود را برای حل مسائل افزایش دهند.

پژوهشی در مورد ترس از ریاضی در کودکان

همچنین آموزش آنلاین به کودکان باعث می شود اشتیاق آنها برای یادگیری افزایش پیدا کند. کریستوفر پاپاس، بنیان گذار شبکه صنعت (Industry Network)، توضیح می دهد که نرم افزارهای یادگیری الکترونیکی که از رنگ های روشن و تصاویر استفاده می کند، می تواند تعامل دانش آموزان را افزایش دهد. در عمل، وقتی که بچه ها یک صفحه نمایش تعاملی و رنگارنگ را می بینند در مقایسه با زمانی که یک نقشه خسته کننده سیاه و سفید بر روی کاغذ مشاهده می کنند، انگیزه بیشتری برای یادگیری دارند.

در آخر یکی از مهمترین مزیت های آموزش آنلاین به کودکان، یادگیری کامپیوتر است. آموزش کامپیوتر، مهارت های گوناگونی را به وجود می آورد که در زمینه های برنامه نویسی و طراحی گرافیکی با اشتغال نیز همراه است. مهارت های اساسی مورد نیاز در این زمینه شامل هوش، هوش هیجانی، هماهنگی دست و چشم، مهارت های ریاضی و شایستگی اجتماعی است. در آینده اکثریت شرکت ها، در کسب و کار خود را در جهت وب گسترش خواهند داد. بنابراین یادگیری کامپیوتر خود تضمینی برای آینده شغلی بهتر است.

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question