بسته کمکی لیسنینگ تافل ®

تسلط بر مهارت شنیداری تافل با Master skills listening for the TOEFL iBT

قبل از توضیح بسته کمکی آزمون تافل باید نگاه کوتاهی به اهمیت و جایگاه آزمون تافل ® بیندازیم. آزمون تافل ® TOEFL که توسط موسسه ETS ® برگزار می شود، یکی از معتبر ترین آزمون های  بین المللی در شاخه زبان انگلیسی است که میزان تسلط غیر انگلیسی زبانان در آن ارزیابی می گردد. یکی از دلایل پرمخاطب بودن این آزمون، گستردگی پذیرش مدرک این آزمون در مراکز علمی و مهاجرتی سرتاسر جهان است، به طوری که هم اکنون این آزمون در بیش از 9000 دانشگاه در 130 کشور جهان قابل قبول است. در این مطلب می خواهیم در مورد تسلط بر مهارت شنیداری تافل به شما کمک نماییم.

یکی از قسمت های چالش برانگیز در آزمون تافل ® برای ما ایرانیان، بخش لیسنینگ است. شاید شما متن های زیادی خوانده باشید، نوشته های بسیاری به چشم شما آمده باشد، اما کمتر مکالمه ی دو نفر را دیده اید یا پای یک سخنرانی به زبان انگلیسی نشسته اید. از طرف دیگر، وقتی افراد می نویسند، همه به یک شکل می نویسند. اما وقتی صحبت می کنند، بیان هر شخص متفاوت از دیگری است. از لهجه گرفته تا کلمات و عباراتی که استفاده می کند و همچنین طرز بیان آن کلمات. پس درک شنیداری نسبتاً سخت تر از درک خواندنی است.

مهارت شنیداری تافل

برای موفقیت در بخش Listening، شما می بایست گوش خود را به بیان های انگلیسی عادت دهید. دیدن فیلم و سریال با زیرنویس انگلیسی، شنیدن موسیقی با متن آهنگ یا Lyrics، گوش دادن به پادکست های زبان انگلیسی و … می تواند باعث شود که شما بفمید در فایل های صوتی چه چیزهایی گفته می شود.

یکی از منابع بسیار کاربردی در این زمینه بسته ی Master skills listening for the TOEFL ® iBT است. این مجموعه شامل فایل صوتی به همراه متن آن هاست. این مجموعه که با هدف تسلط  متقاضیان آزمون تافل ® بر مهارت های شنیداری مورد نیاز تافل در سطح پیشرفته دانش زبان تدوین شده است، بالغ بر 110 مکالمه و سخنرانی را در خود جای داده است که در ۳ ورژن ارائه شده است. ورژن Advanced آن به همراه فایل های صوتی برای دانلود قرار داده شده اند. سطح آن نسبت به کتاب دلتا بالاتر بوده و تمرینات آن شباهت بیشتری با امتحان تافل  دارند.برترین مشخصه این کتاب جریان تمریناتی است که در تمامی قسمت ها وجود دارد. پس اگر قصد دارید برای شرکت در آزمون تافل ® از این کتاب استفاده کنید، به خواندن توضیحات و نکات آن اکتفا نکرده و تمرین های آن که بسیار هدفمند و هوشمندانه تدوین شده اند را انجام دهید. هرچند که حجم بالای آن ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد، اما مطمئن باشید که پوشش کامل همه قسمت های آن کمک بسیار زیادی به شما در لیسنینگ تافل ® خواهد کرد.
question