معرفی پیشرو ترین کشورها در آموزش مجازی

پیشرو ترین کشورها در آموزش مجازی

در این مقاله ما قصد داریم پیشرو ترین کشورها در آموزش مجازی را معرفی کنیم. اولین کشور در آموزش آنلاین و آموزشگاه مجازی، کشور ایالات متحدۀ آمریکا است، در این کشور به آموزش مجازی اهمیت زیادی می دهند چون مردمان این کشور بسیار مشغله دارند و وقت ندارند در دانشگاه های حضوری شرکت کنند، به همین دلیل آنها در کلاس مجازی شرکت می کنند و در وقت خود صرفه جویی می کنند، در این کشور، تعداد زیادی آموزشگاه آنلاین وجود دارد، که نه تنها  برای مردم این کشور، بلکه برای دانشجویان بین المللی هم امکان شرکت در این کلاس ها وجود دارد.

بر اساس گزارش ادارۀ آمار این کشور، در سال 2016 میلادی، 65% از دانشجویان این کشور و دانشجویان بین المللی در دوره ی آموزش آنلاین شرکت کرده اند، البته این کشور برای این دوره های آموزشی، مبلغ زیادی را هزینه کرده است. این مبلغ بالغ بر 8 بیلیون دلار در هر سال است، البته هزینۀ کلاس های آنلاین و تجهیزات آن را نیز باید در نظر بگیریم که آن هم مبلغ زیادی است.

 تهیۀ تخته هوشمند آنلاین و سایر هزینه ها برای کلاس مجازی بالغ بر 5 بیلیون  دلار، برای این کشور هزینه داشته  است، البته این تجهیزات، فقط یک بار تهیه می شوند و نیازی به جایگزینی آنها نیست. باید ذکر شود که دانشگاه های بزرگ این کشور، مانند دانشگاه هاروارد، ام ای تی و استانفورد هم بر این آموزش تأکید بسیاری دارند و آن را حیاتی می دانند. همچنین آموزش مجازی یا دورۀ آنلاین می تواند به انتقال دانش در سطح بین المللی کمک کند و باعث انتشار مقاله ها و کتاب ها در سطح جهان شود. البته کلاس های آنلاین یا مجازی،درآمدهای شگفت انگیزی برای این کشور داشته است، بر اساس ادارۀ تحصیلات خارجی این کشور، این آموزش های مجازی در سال 2019، 10 بیلیون دلار برای این کشور درآمد داشته است.


دومین کشور در عرصۀ آموزش مجازی در جهان کشور هندوستان است. این کشور در قارۀ آسیا بهترین آموزش مجازی را ارائه می کند، این کشور در سال های اخیر در دانشگاه های خود دوره های آنلاین بسیاری را برگزار کرده است مانند دورۀ زبان انگلیسی و …

کشورها در آموزش مجازی

چون این کشور در زمان های قدیم توسط انگلیسی ها اداره می شده است، زبان انگلیسی زبان دوم این کشور است و آموزش این زبان در این کشور بسیار مهم است، هزینۀ کلاس های آنلاین در این کشور سالیانه 1 بیلیون دلار است و هزینه های جانبی آن نیز یک چهارم این مبلغ است، البته این کشور نیز مانند کشور آمریکا، از این کلاس ها سود بسیار زیادی می برد، بر اساس آمارها این کشور در سال 2018، 3 بیلیون دلار از این کلاس ها سود برده است.


سومین کشور در عرصۀ آموزش مجازی کشور چین است. کشور چین در حال حاضر دارای 80 کالج آنلاین است که این تعداد در سال های آینده رشد خواهد کرد و فرصت های یادگیری را در اختیار همۀ کشورهای جهان قرار می دهد چون این کالج ها بین المللی هستند. این کشور از سال 1960 میلادی دارای آموزش مجازی بوده است و این آموزشگاه های آنلاین برای این کشور سود زیادی داشته اند، بر اساس ادارۀ آمار چین این کشور در سال 2018، 6 بیلیون یوان (پول رایج کشور چین) از این کلاس ها سود برده اند، صنعت آموزش مجازی در این کشور پیشرفت بسیار چشم گیری داشته است، چنانچه پیش از این دربارۀ کشور آمریکا بیان شد، مردم کشور چین هم بسیار مشغله دارند و وقت ندارند تا در کلاس های حضوری شرکت کنند اما این کلاس ها به آنها کمک می کند تا آموزش خود را به شیوۀ مناسب با زندگی خودشان دریافت کنند.


چهارمین کشور در بین پیشرو ترین کشورها در آموزش مجازی ، کشور کرۀ جنوبی است، در این کشور آموزش مجازی یا همان یادگیری الکترونیکی، سابقۀ دیرینه دارد، این کشور با همکاری سازمان دانشجویان جهانی یا همان فول برایت (سازمانی که به دانشجویان بورس می دهد و از آنها حمایت می کند و این سازمان در کشور ایالات متحدۀ آمریکا واقع است) تاکنون 18 کالج بین المللی راه اندازی کرده است و به دانشجویان بورسیه داده است حتی در دوره های مجازی. این کشور از این دوره ها سودهای زیادی برده است، هر چند که بورسیه داده است اما سالیانه حدود 60 بلیون وون (پول رایج کره جنوبی) از این کلاس ها سود می برد.


پنجمین کشور در عرصۀ آموزش مجازی بین پیشرو ترین کشورها در آموزش مجازی ، مالزی است. این کشور با تأسیس کالج های بین المللی در کوالالامپور، توانسته است بخشی بزرگی از آموزش مجازی جهان را در دست بگیرد و سود زیادی از این کلاس ها برده است. بر اساس آمارها این کشور در سال 2018، 30 بیلیون رینگت (پول رایج مالزی) سود برده است. البته این کشور با امکاناتی که دارد، می تواند از کشورهایی که قبلاً بیان شدند پیشی بگیرد. باید ذکر شود که این کشور با کشور دانمارک در رشتۀ (ام بی ای) همکاری دارد و دانشگاه های این کشور در حال آماده سازی این موضوع هستند که این موضوع بسیار خوب است و به پیشرفت کلاس های مجازی در این کشور کمک بسیار زیادی می کند.


ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
پنج تا از بهترین کتاب ها آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

پنج کتاب برتر آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

گاهی اوقات آمادگی برای آزمون آیلتس ممکن است سخت به نظر برسد، اما لازم نیست که شما این گونه فکر…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question