معرفی بهترین دانشگاه های فرانسه: دانشگاه رن ۱

دانشگاه رن 1

دانشگاه رن 1 یک دانشگاه دولتی واقع در شهر رن فرانسه است. این دانشگاه زیر نظر آکادمی رن قرار دارد. این دانشگاه به دلیل رشته های فناوری، حقوق، اقتصاد، مدیریت و فلسفه در فرانسه مشهور است. در حال حاضر حدود 26000 دانشجو، حدود 1800 نفر کادر آموزشی و 1700 کارمند اداری در این دانشگاه مشغول به کار هستند.

تاریخچه

پاپ با درخواست فرانسیس دوم، دوک بریتانی، اولین دانشگاه برتانی را در سال 1460 در نانت ایجاد کرد. در این دانشگاه هنر، پزشکی، حقوق و الهیات تدریس می شد. در سال 1728، شهردار نانت، ژرارد ملیه، درخواست کرد که دانشگاه به رن منتقل شود. دانشکده حقوق در سال 1730 به رن منتقل شد. در سال 1793 انقلاب فرانسه تمام دانشگاه ها را تعطیل کرد. اما در سال 1806 دانشکده حقوق در رن بازگشایی شد.

در سال 1810 دانشکده ادبیات افتتاح شد. این دانشکده تا سال 1839 پنج مدرسه (ادبیات فرانسوی، ادبیات خارجی، ادبیات کهن، تاریخ و فلسفه) را گرد هم آورد. در سال 1840 دانشکده علوم نیز در رن افتتاح شد. مجموع این دانشکده ها در سال 1896 دانشگاه رن نام گرفت.

در سال 1969، به منظور تقویت رشد دانشگاه های فرانسه، قانونی تصویب شد که دانشگاه رن را به دو واحد جدید تقسیم کرد. یکی از این دانشگاه ها دانشگاه رن 1 و دیگری دانشگاه رن 2 نام گرفت.

تحصیل در رن 1

بیشتر محوطه‌های 1.64 کیلومتر مربعی دانشگاه در محدوده شهر رن قرار دارند. سه پردیس اصلی این دانشگاه عبارتند از: Beaulieu (در شرق Rennes)، Villejean (در شمال غربی Rennes) و یک پردیس مرکزی در رن.

پردیس Beaulieu در شمال شرقی شهر واقع شده است. Beaulieu خانه بیش از دوازده ساختمان علمی (برای دانشکده های ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی و سایر مدارس مانند) است. امکانات ورزشی و ساختمان تفریحی دانشجویان در این پردیس قرار دارد.

پردیس ویلژان Villejean در شمال غربی شهر رن قرار دارد. دانشکده‌های زبان‌های خارجی، هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی در این پردیس واقع شده است. دانشکده پزشکی دانشگاه Rennes I در لبه پردیس Villejean، در نزدیکی بزرگترین مرکز بیمارستانی برتانی، Pontchaillou قرار دارد.

پردیس مرکزی دارای دو ساختمان مجزا است: دانشکده حقوق و علوم سیاسی و دانشکده علوم اقتصادی. در مقابل این پردیس یک صومعه و کتابخانه دو دانشکده قرار دارد.

بعضی دیگر از موسسات وابسته به دانشگه رن 1 در Lannion، Saint-Brieuc، Saint-Malo، Fougères و Dinard قرار دارند. برخی از مراکز تحقیقاتی در Monterfil، Paimpont و جزیره Bailleron و یک موزه متعلق به دانشگاه در پنمارچ واقع شده است.

موسسه فناوری سن مالو (IUT of Saint-Malo) یک موسسه آموزش عالی است که در سال 1994 تاسیس شد. این موسسه معتبر نیز زیر نظر دانشگاه اداره می شود.

بودجه این دانشگاه بیش از 280 میلیون یورو در سال است.

دانشگاه رن 1

پذیرش تحصیلی

شرایط پذیرش تحصیلی در این دانشگاه بر اساس رشته، مقطع تحصیلی و دانشکده بسیار متفاوت است. بنابراین بهتر است برای اطلاع از شرایط مورد نیاز به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.

با این حال بعضی مدارک مورد نیاز برای پذیرش عبارتند از:

 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات
 • مدرک زبان فرانسه (حداقل B2 | حداقل C1 برای رشته‌های حوزه پزشکی)
 • پاسپورت و عکس پرسنلی
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • توصیه‌نامه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی فرانسه

 • مدارک هویتی شامل پاسپورت و شناسنامه دارای 6 ماه اعتبار
 • عکس ویزایی، 3 قطعه با پشت زمینه سفید
 • مدرک زبان فرانسه با توجه به مقطع تحصیلی
 • بیمه نامه پزشکی
 • گواهی سوء پیشینه
 • نامه تمکن مالی جهت هزینه های یک سال زندگی
 • نامه پذیرش دانشگاه (دانشگاه مورد نظر بایستی شما را پذیرش کرده باشد)
 • ترجمه مدارک به زبان فرانسوی

بیشتر بخوانید

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question