چالش های آموزش مجازی در شرکت های خصوصی

چالش های آموزش آنلاین

این مقاله دربارۀ چالش های آموزش مجازی در شرکت های خصوصی است. این چالش ها چه هستند؟ هر سازمانی، برای ارتقای کیفیت کار و فعالیت های خود و کارمندانش، باید آموزش آنلاین داشته باشد تا به این صورت باعث رشد و ارنقای شرکت شود و هم محصولاتش، حال محصولات زبان انگلیسی یا هر چیز دیگری، بهتر به فروش برسد. در این راستا، سازمان باید، به کارمندان خود آموزش مجازی صحیح ارائه کند اما این آموزش مجازی، گاه با مشکلاتی برخورد می کند که بیان می شود. هر سازمانی باید، ابتدا وسایل آموزش مجازی را فراهم کند، تا بعد با مشکلات مواجه نشود، این وسایل شامل نرم افزار آموزش آنلاین، هدفون، میکروفون و … است.

در کشور ما تهیۀ این وسایل مشکلی را به وجود نمی آورد اما مشکل ما در اینجا سرعت اینترنت است و این یکی از مشکلات بزرگ در آموزش مجازی در شرکت های خصوصی است. البته این مشکل اصلی ما نیست، ما مشکلات دیگری داریم، از جمله اینکه، کارمندان ما آمادگی پذیرش برخی از مسائل را ندارند یا یادگیری آن برای آنها ممکن نیست که ما باید، ابتدا به آنها آموزش بدهیم، که چگونه از کلاس های آنلاین، استفاده کنند، به این ترتیب اولین مشکل ما حل خواهد شد.

مشکل بعدی ما این است که، ما به اندازۀ کافی، نیروی انسانی برای آموزش مجازی کارکنان خود نداریم و باید آنها را تأمین کنیم به این ترتیب، یکی دیگر از مشکلات ما حل می شود، اما ما  باید برای این موضوع، هزینه پرداخت کنیم و این از بودجۀ سازمان ما کم می کند.

چالش های آموزش مجازی

مشکل دیگر این است که مدیران ما راهبرد اساسی، برای آموزش مجازی کارکنان ندارند و این ضعف مدیریتی هم به سازمان و هم به شهرت آن آسیب می رساند، نبود این راهبردها باعث می شود تا آموزش مجازی به سوی روش های قدیمی، سوق داده شود و فعالیت های آموزش مجازی به صورت پراکنده انجام شود.


آموزش مجازی در شرکت های خصوصی باید شامل موارد زیر باشد، تا در سطح بین المللی، مطرح شود:

آموزش مجازی باید شامل توسعۀ فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد، این آموزش باید، کارمندان و هر کسی را تشویق کند تا پژوهش های آموزشی را در زمینۀ فناوری اطلاعات توسعه دهند، در آموزش مجازی باید تولید نرم افزارهای آموزشی توسعه پیدا کند، مدارس و دانشگاه ها در هر کشوری باید به سیستم آموزش مجازی یا همان (ال ام اس) مجهز باشند.

از دیگر ایرادات آموزش مجازی در سازمان ها این است که افراد تمایلی به کارگروهی ندارند و هر کسی می خواهد به روش خودش به دیگران آموزش بدهد که این بسیار بد است، زیرا با کارگروهی، افراد در یک موضوع به اجماع می رسند و تجریه های افراد به آنها کمک می کند تا دورۀ آموزشی را بهتر پیش ببرند، پس باید حس همکاری و کارگروهی در بین اعضای گروه آموزش تقویت شود.

از دیگر معایب آموزش مجازی کارکنان این است که حریم خصوصی در آن رعایت نمی شود و هر کسی می تواند نام و اطلاعات افراد شرکت کننده را داشته باشد. که این موضوع باید حل شود.

دیگر مشکل آموزش مجازی کارکنان، این است که استاد نمی تواند بعضی از چیزها را به درستی آموزش بدهد چون در فضای مجازی امکان آن وجود ندارد. همچنین امکان تدریس دروس تخصصی در بعضی از سیستم های آنلاین امکان پذیر نیست و ممکن است کارکنان آن مطلب را به درستی درک نکنند. این ممکن است از نقص نرم افزار آموزش مجازی باشد.


این نرم افزار برای آموزش مجازی کارکنان توصیه می شود:

vmware

 

 این نرم افزار با ایجاد تقسیم بندی در جلسات آموزشی و سازمان دهی آنها کار را برای اعضای گروه آموزش و همچنین فراگیران راحت می کند و اطلاعات را در اختیار استاد و فراگیران قرار می دهد

از دیگر معایب آموزش مجازی در شرکت های خصوصی این است که پشتیبانی فنی برای نرم افزارها وجود ندارد، مسائل اقتصادی سازمان اجازه نمی دهد که سازمان بتواند برخی از وسایل لازم برای آموزش مجازی را فراهم کند همچنین مسائل فرهنگی می تواند روی این موضوع تأثیر بگذارد، مثلا فرض کنید کارمند شما احساس می کند کلاس مجازی آموزش دربارۀ هر مهارتی برای او کارآمد نیست، به طبع در آن شرکت نمی کند و به دیگر کارمندان نیز این را می گوید و جامعۀ فراگیران شما کم می شود پس شما باید دورۀ آموزشی را برای کارمندان خود برگزار کنید که به آن علاقه مند باشند و بدانند در آینده این دوره به درد آنها می خورد، مانند دورۀ آموزش زبان انگلیسی.

از دیگر معایب آموزش مجازی در شرکت های خصوصی این است که این دوره ها ممکن است برای بعضی از افراد کسالت بار باشند و علاقه ای به شرکت در این دوره ها نداشته باشند پس لطفاً هزینه و منابع انسانی خود را برای این افراد تلف نکنید و به افرادی توجه کنید که به این دوره ها، علاقه مند هستند و آن افراد را از دوره های خود حذف کنید. این یکی از مهمترین چالش های آموزش مجازی کارمندان از نظر منابع مالی شرکت است.

از دیگر مشکلات آموزش مجازی در شرکت ها بر اساس یک منبع انگلیسی این است که قانون حق مولف (کپی رایت) در این شرکت ها رعایت نمی شود و این آموزش ها بدون اجازه به شرکت های دیگر نیز انتقال می یابد که این در واقع ورود به حریم خصوصی سازمان ها است

از دیگر مشکلات آموزش مجازی در شرکت های خصوصی این است که استانداردها و زیرساخت های لازم برای پلتفرم آموزش ایجاد نشده است و این در حین آموزش مجازی کارکنان ایجاد مشکل می کند و این باید توسط مدیر آموزش یا مدیر سازمان حل شود زیرا این امر موجب می شود شهرت سازمان شما زیر سوال برود.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question