مزایای برگزاری وبینار برای پزشکان

مزایای برگزاری وبینار برای پزشکان

وبینار، وب کنفرانس یا سمینار آنلاین بستری برای برگزاری جلسات و همایش های آنلاین است. وب کنفرانس در واقع تمام مزایای کنفرانس ها و همایش های حضوری را دارد. از نظر کیفیت و کارآیی نیز نه تنها تفاوتی با سمینارهای حضوری ندارد بلکه از نظر بسیاری از کارشناسان حتی گزینه بهتری نیز محسوب می شود. وبینارهای پزشکی یکی از انواع محبوب وبینار است که کاربردهای فراوانی دارد. در این مطلب ما به بررسی مزایای برگزاری وبینار برای پزشکان خواهیم پرداخت.

یکی از مزایای اصلی وبینار این است که محدود به مکان خاصی نیست، ارائه دهنده یک Webinar می تواند در هر نقطه از دنیا آن را اجرا کند در حالی که مخاطبین هم می توانند در نقطه دیگری از دنیا در آن حضور یابند.

تفاوت وبینار و کلاس آنلاین

بدون داشتن دغدغه مسافرت و رزرو هتل مخاطبان شانس بیشتری برای حضور در وب کنفرانس دارند.

وبینار یک شیوه ارتباطی ایدئال برای پزشکان است. در واقع امروزه در اروپا و امریکا بسیاری از پزشکان برای معرفی خدماتشان و تبدیل مخاطبان به مشتری از وبینارهای آموزشی استفاده می کنند.

مزایای برگزاری وبینار برای پزشکان

شاید تا اینجا از خودتان پرسیده باشید برگزاری وبینار برای یک پزشک چه ضرورتی دارد. باید این نکته را خاطر نشان کنیم برگزاری وبینار فرصت خوبی برای معرفی تخصص پزشک، برندسازی شخصی، جذب بیمار و تبدیل شدن به یک رهبر در حوزه تخصصی پزشک است.

چگونه یک وبینار موفق و با کیفیت برگزار کنیم؟

تبلیغات غیر واقعی

در وبینارهای پزشکی تعداد زیادی از مخاطبان این فرصت را دارند تا بی واسطه سوالات خود را از پزشک بپرسند. همچنین پزشک این فرصت را دارد که تجربه و تخصص خود را به مخاطبان انتقال دهد و آنها را از باورهای اشتباه و یا اطلاعات غلط نجات دهد. یکی از مشکلات عمده پزشکان در حال حاضر تبلیغات غیر واقعی و گول زننده بعضی برندهاست که ادعا های نادرستی را مطرح می کنند. در این تبلیغات معمولاً عنوان می شود که شما برای انجام این کارها دیگر نیازی به پزشکان ندارید.

این چالش با توجه به اینکه هر پزشک در حالت معمول تعداد بیمارای اندکی دارد، این فرصت را فراهم نمی کند که پزشک تعداد زیادی از افراد را همزمان نسبت به تبلیغات دروغین آگاه کند.

بهترین نرم افزار برای وبینار چیست؟

برگزاری وبینار پزشکی فرصتی است تا پزشک به صورت همزمان برای تعداد بسیاری زیادی از مخاطبان شفاف سازی های لازم را انجام دهد.

استراتژی بازاریابی برند پزشکی

در اغلب موارد، وبینار می تواند به عنوان یک ابزار در استراتژی بازاریابی برند پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. توجه داشته باشید که استفاده از وبینار مختص شرکت‌های بزرگ نیست و یک پزشک نیز می‌تواند از مزایای آن بهره مند شود.

جذب بیمار

یکی دیگر از روش‌های کارآمد برای استفاده از وبینار توسط پزشکان، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ زنده‌ای است که در آن‌ها به سؤالات بیماران حوزه تخصصی پزشک پاسخ داده می شود.

از این نوع وب سمینار می‌توان به عنوان فرصتی برای انتقال مخاطبین بالقوه از مرحله شناخت به مرحله جذب بیمار استفاده کرد. هر سوال یک مخاطب معمولی ممکن اسن سوال یا مشکل بسیاری دیگر از افراد هم باشد. از این رو پاسخ درست به این سوالات می تواند افراد را نسبت به توانایی های پزشک مطمئن کند.

مزایای برگزاری وبینار برای پزشکان

چرا وبینارهای پزشکی برای مخاطبان مهم هستند؟

وبینارهای پزشکی معمولاً رایگان هستند. شاید این سوال پیش بیاید که وبینار رایگان چه اهمیتی برای مخاطب دارد؟ حقیقت این است که رایگان بودن به معنای این نیست که هیچ محتوایی برای مبادله وجود ندارد. مخاطبان برای حضور در یک وبینار باید ثبت نام کنند، تاریخی را مشخص کنند، زمان برگزاری رویداد را به خاطر بسپارند و وقت خود را در آن زمان خالی کنند. پس از آن در حدود چند ساعت از وقت خود را به وب سمینار اختصاص دهند. مخاطب همه این کارها را انجام می‌دهد تا فقط به حرف پزشک گوش کند. این موضوع نشان دهنده این است که موضوع وب کنفرانس تا چه اندازه برای آن مخاطب مهم و پر اهمیت بوده است.

بهترین وبینار ها را در اساتید آنلاین تجربه کنید

انتقال تجربیات

یکی از مهمترین مزایای برگزاری وبینار برای پزشکان این است که پزشکان جوان می توانند از تجربه پزشکان مجرب استفاده کنند. انتقال اطلاعات و تجربیات یکی از مهمترین عوامل پیشرفت علم پزشکی در هر کشوری است. برگزاری وب سمینار توسط پزشکان مجرب می تواند به سادگی پزشکان جوان زیادی را برای آینده آماده کند. در انتها اینگونه می توان گفت که برگزاری وب سمینار توسط پزشکان هم برای پزشک برگزار کننده و هم جامعه مفید خواهد بود.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید
سیستم آموزش آنلاین

نگاهی به سیستم آموزش آنلاین در ایران و جهان

سیستم آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی سیستمی تقریبا نوپا در آموزش جهانی به شمار می آید. این سیستم…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question