آشنایی با اصول برگزاری وبینار موفق

اصول برگزاری وبینار

در این مقاله اصول برگزاری وبینار موفق را برای دانشجویان عزیز و زبان آموزان گرامی توضیح می دهیم.

 

یک وبینار در صورتی موفق است، که اصول برگزاری وبینار ، که در زیر آورده شده در آن رعایت شود:

 1. برگزار کنندۀ وبینار باید، بتواند موضوع و هدف خود را، به شرکت کنندگان به درستی معرفی کند، برای مثال، اگر موضوع وبینار شما، دربارۀ بیمۀ سلامت، است، شما باید به مخاطبان خود، در ابتدا توضیح بدهید، اگر سن مخاطبان شما، بالای 65 سال باشد، شما باید برای آنها توضیحات بیشتری بدهید، چون ممکن است، آنها به دلیل بالا بودن سن خود، دچار اختلال حواس یا بیماری هایی از این نوع، باشند. پس شما باید برای آنها به درستی توضیح بدهید، تا آنها دچار سو تفاهم نشوند.
 2. شما باید برای وبینار خود، یک برند معروف انتخاب کنید، و با شرکت های رقیب خود، رقابت کنید. مانند برندهای لباس، یا کفش، و یا هر چیز دیگری. شما باید بدانید، که برند تنها یک نام نیست، بلکه یک سمبل و دارای یک شکل خاص است، مانند برند گوچی، یا جورجیو آرمانی و …..
 3. شما باید برای وبینار خود، قواعد و اصولی را تدوین کنید، تا در راستای اهداف شرکت، موسسه، یا سازمان شما باشد، و خارج از آن نباید چیزی گفته شود، چون به این ترتیب به شهرت و اعتبار، شرکت، و موسسۀ شما آسیب زیادی وارد می شود.
 4. شما باید در وبینار خود، به نظرات شرکت کنندگان خود احترام بگذارید، و به آنها اجازۀ همکاری در حل هر موضوعی را بدهید، به این ترتیب به تفکر جمعی خواهید رسید.
 5. اگر وبینار شما، دربارۀ زبان انگلیسی، است شما باید، منابع لازم برای ارائۀ وبینار را از قبل آماده کنید، مانند پاورپوینت آموزشی، و سایر و سایل لازمبرگزاری وبینار موفق
 6. شما باید در وبینار خود توجه کنید، که همۀ وسایل وبینار از قبل، سالم باشند، تا در حین اجرای وبینار دچار مشکل نشوید، مانند میکروفن، اینترنت، و تختۀ برد برای اجرای وبینار.
 7. شما باید، در زمان وبینار آمادگی کافی داشته باشید، و از قبل مطالب وبینار را مرور کنید، تا چیزی را به عنوان مجری، فراموش نکنید.
 8. وبینار شما باید در محلی دور از وسایل پرسرو صدا مانند، تلویزیون، تلفن همراه، رادیو و … باشد. پس شما باید، و بینار خود را در محیطی، دور از سرو صدا برگزار کنید، تا هم حواس شما پرت نشود و هم حواس مخاطبان شما.
 9. شما باید از قبل، تیم خودتان را انتخاب کنید، به این معنی که شما باید، با دقت تمام افرادی که قرار است، وبینار را اجرا کنند، انتخاب کنند، اولین نفر اجرا کنندۀ وبینار است، او باید کاملاً به موضوع وبینار، مسلط باشد، و با کمال دقت همۀ ابعاد موضوع را بررسی کند، تا در اجرای وبینار موفق باشد، دومین نفر دستیار وبینار است، دستیار باید به سوال هایی که مخاطبان و برگزار کننده نمی توانند، در همان زمان پاسخ دهند، پاسخ دهد و اگر وبینار شما در تعداد بالایی برگزار می شود، شما باید دستیاران زیادی داشته باشید، تا هم به سوالات مخاطبان و برگزار کننده پاسخ دهند، و هم مشکلات فنی مانند خطا در صدا یا تصویر را رفع کنند.
 10. شما باید در ابتدای وبینار خود، یک اسلاید معرفی داشته باشید، مانند پاورپوینت یا چیزی شبیه آن. و در ابتدای آن، شما نباید از موارد تبلیغاتی دربارۀ شرکت خود استفاده کنید، چون این وجهه شرکت شما را از بین می برد و چیز مناسبی نیست (برگرفته از منبع انگلیسی)
 11. تحقیقات علمی، نشان داده است که افراد از ویدئوها، و فضای مجازی مطالب بیشتری می آموزند، و در وبینار فرد، در خانۀ خودش است، و در شرایط راحتی است، پس به این ترتیب، راحت تر آموزش می بیند.
 12. وبینار به شما کمک می کند، تا قیف بازاریابی خود را بالا ببرید، که توضیح داده می شود. قیف بازاریابی، در واقع مفهومی است که نشان می دهد، کاربران پس از آشنایی با یک برند، تا خرید محصول از آن برند، چه مراحلی را طی می کنند. قیف بازاریابی به شما کمک می کند، تا مشتریان احتمالی شما، برای خرید محصولات شما ترغیب شوند، اگر شما در وبینار خود، قصد فروش محصولی را دارید، با این روش می توانید بسیار موفق شوید.

وبینار شما، ممکن است برای 1000 نفر باشد، در ابتدا 10 نفر خریدار برای محصولات شما پیدا می شود، و بعد آن خریداران با تبلبغ محصولات شما، به شما کمک می کنند، و به این ترتیب از آن 1000 نفر، ممکن است 500 نفر، خریدار محصولات شما باشند.

 1. شما برای اولین وبینار خود، سعی کنید آن را به صورت، رایگان برگزار کنید، آن وقت کاربران شما زیاد می شوند، و از وبینارهای آتی شما استقبال خواهند کرد ( برگرفته از منبع انگلیسی).
 2. برای برگزاری وبینار موفق لازم نیست، که شما حتماً آنلاین باشید، شما می توانید وبینار خود را از قبل تهیه کنید، و بعد آن را در اختیار کاربران خود، قرار دهید. همچنین مانند قدیم، ما مجبور نیستیم، برای یک جلسه به مسافرت طولانی برویم. شما با هزینه های بسیار کمتر، هم برای خودتان و هم مخاطبتان خود، می توانید وبینار، مفیدی برگزار کنید. شما می توانید یک بار، نرم افزار برگزاری وبینار، مانند ادوبی کانکت را تهیه کنید، و برای روزآمدسازی آن هزینۀ اندکی بپردازید. شما با این کار، هم به فروش محصولات خود، خواه در هر زمینه ای، مانند زبان انگلیسی، آموزش آنلاین و .. کمک کنید، و هم مخاطبان خود را بالا ببرید.
 3. شما نباید، برای شرکت کنندگان در وبینار، محدودیتی قائل شوید، باید اجازه دهید، هر کسی با هر هزینه ای که می تواند، در وبینار شما شرکت کند، و اگر وبینار شما رایگان بود که خیلی بهتر است. شما باید در وبینار خود، به مخاطبان خود ایده بدهید، و از مخاطبان خود، خواهش کنید تا از شما، انتقاد کنند، و ایرادات احتمالی وبینار شما را، بیان کنند. به این ترتیب شما، به مخاطبان خود احترام می گذارید، و به ایرادات وبینار خود نیز پی می برید.

 

امیدواریم که مطلب آشنایی با اصول برگزاری وبینار توانسته باشد برای شما مفید باشد. ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید
سیستم آموزش آنلاین

نگاهی به سیستم آموزش آنلاین در ایران و جهان

سیستم آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی سیستمی تقریبا نوپا در آموزش جهانی به شمار می آید. این سیستم…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question