کلاس آنلاین چیست؟

کلاس آنلاین چیست؟

در 20 سال اخیر، اینترنت رشد چشمگیری داشته و از عدم به یکی از قابل دسترس ترین و بزرگترین پایگاه های داده تبدیل شده است. اینترنت روش ارتباط مردم را تغییر داده است. شکل خرید، معاشرت، امور اقتصادی، آموزش و … همه و همه تحت تاثیر اینترنت قرار گرفته اند. آموزش مجازی فراتر از حد تصور کلاس های سنتی را دستخوش تغییر کرده است و آموزش از راه دور یا کلاس آنلاین را قابل دسترس کرده است.

کلاس آنلاین نوعی آموزش است که در آن دانش آموزان به کمک رایانه های خانگی خود از اینترنت استفاده می کنند. در دهه گذشته برای بسیاری از دانش پژوهان که می خواهند تمام وقت به کار خود ادامه دهند یا کنار خانواده های خود باشند، دوره های آنلاین به یک مساله جذاب و محبوب تبدیل شده است. اغلب برنامه های فارغ التحصیلی و کلاس های آنلاین که برخی از آن ها با استفاده از فناوری های دیجیتال انجام می شوند، از طریق پورتال یادگیری آنلاین دانشگاه میزبان ارائه می شوند.

آموزش مجازی چیست؟

آموزش مبتنی بر کامپیوتر، آموزش مبتنی بر وب، آموزش مبتنی بر اینترنت، آموزش آنلاین، یادگیری الکترونیکی، یادگیری تلفن همراه و آموزش از راه دور به کمک کامپیوتر، همه در دسته آموزش مجازی قرار می گیرند. آموزش مجازی به اسم های زیادی شناخته می شود و سبک های مختلفی دارد، اما تعریف اصلی آن:

“آموزش مجازی نوعی آموزش است که به صورت الکترونیکی پشتیبانی می شود و برای تعامل معلم و دانش آموز و به اشتراک گذاشتن محتوای آموزشی متکی بر اینترنت است.”

از دل این تعریف ساده روش های بی نهایت آموزش از راه دور بیرون می آید که برای تمامی مقاطع و زمینه ها کاربرد دارند. با آموزش مجازی، دانش آموزان می توانند در هر جایی با دسترسی به اینترنت و برق به یک کلاس درس تبدیل متصل شوند. این آموزش می تواند شامل صدا، ویدئو، متن، انیمیشن، محیط های آموزش مجازی و چت های زنده با استادان باشد. یک محیط یادگیری غنی با انعطاف پذیری بسیار بیشتر از یک کلاس درس سنتی!

انواع آموزش مجازی

  • ٪100  آموزش مجازی – شما می توانید مدارک مورد نیاز خود را از طریق آموزش در خانه و بدون نیاز به هیچ گونه رفت و آمد به کالج، موسسه یا دانشگاه خود را به دست آورید.
  • آموزش ترکیبی (Hybrid) – آموزش ترکیبی به دانش آموزان اجازه می دهد تا ترکیبی از کلاس های آنلاین و حضوری را تجربه کنند.
  • MOOCs (massive open online courses) معمولاً به صورت سخنرانی آنلاین با مخاطبین در حدود 10000 نفر برگزار می شود.

آموزش مجازی آسان تر نیست! موسسات آنلاین باید با همان الزامات با کیفیت  مورد نیاز آموزش که آموزش حضوری نیاز دارد، تامین کنند. با پیشرفت فناوری های یادگیری آنلاین، موسسات مجازی فرایندهایی خودکار را برای بازدارندگی از تقلب و یا دور زدن کلاس های آنلاین ایجاد کرده اند!

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question