آینده آموزش آنلاین چگونه خواهد بود؟

آینده آموزش آنلاین

انیشتین می گوید: تخیل همه چیز است؛ این پیش نمایش جاذبه های آینده زندگی است. تا 50 سال پیش حتی تصور کلاس آنلاین و آموزش آنلاین برای مدرسان و دانش آموزان ناممکن بود. اما امروز با رشد روز افزون تکنولوژی آموزش آنلاین ساده ترین و در دسترس ترین نوع آموزش برای بسیاری از دانش آموزان به شمار می آید. البته با شیوع همه گیری کرونا این آموزش تبدیل به تنها روش و امن ترین روش آموزشی شد. در طی بیش از یک سال اخیر آموزش آنلاین به حدی گسترده شد که بعید است با پایان کرونا این سبک آموزشی جای خود را به آموزش سنتی بدهد. آینده آموزش آنلاین قطعاً روشن است اما اینکه این آموزش به چه سمت و سویی حرکت خواهد کرد از جاذبه های زندگی در آینده خواهد بود.

روش های جذب دانشجو کلاس آنلاین | چگونه کلاس مجازی شلوغی داشته باشیم؟

آینده معلمان و مدرسان

آینده معلمان و مدرسان با تدریس آنلاین گره خورده است. در واقع در سال های آینده معلمان و مدرسانی که نتوانند با ابزارهای آموزش آنلاین به خوبی کار کنند کنار گذاشته خواهند شد. تا همین چند سال پیش داشتن مهارت های هفتگانه ICDL برای تدریس کافی به نظر می رسید، اما در سال های آینده تسلط بر نرم افزارهای آموزش مجازی یک ضرورت برای همه معلمان و مدرسان است.

آینده نظام آموزشی

برنامه ریزی های آینده نظام آموزشی دنیا از حالا به بعد به آموزش آنلاین وابسته است. سیستم های مدیریت یادگیری Learning Management System که فرایند توزیع محتوای الکترونیک میان دانش‌آموزان و دانشجویان را مدیریت می‌کنند، نقش مهمی در آینده آموزش خواهند داشت. مدرسه های هوشمند به زودی جای مدرسه های قدیمی را خواهد گرفت و نظام آموزشی بر مبنای این نوع مدارس پایه ریزی خواهد شد.

برگزاری کلاس آنلاین در اسکایپ

آینده آموزش آنلاین

پرسونال برندینگ

اگر عضو اینستاگرام باشید حتماً متوجه رقابت معلمانی شده اید که با ارائه انواع محتوا و فیلم های آموزشی در موضوعاتی مثل روش تدریس یا کار با ابزار های آموزشی در حال ساخت برند شخصی خود و جذب فالوور هستند. بعد از تعطیلی مدارس تعداد بیشتری از معلمان روی پرسونال برندینگ تمرکز کرده اند. از مزایای برندسازی شخصی می توان به شناخته شدن بیشتر در بین مدارس و دانش آموزان، برگزاری کارگاه های آموزشی و کسب درآمد بیشتر اشاره کرد. در آینده آموزش آنلاین برد با کسانی است که بتوانند برند خود را بهتر مطرح کنند. با توجه به اینکه آموزش آنلاین با استفاده از نرم افزارهایی مانند LMS می تواند برای دانش آموزان در هر مکانی مورد استفاده قرار گیرد. هیچ بعید نیست که سیل دانش آموزان روانه کلاس های آنلاین این افراد شود.

تعامل در کلاس آنلاین | چگونه در کلاس آنلاین تعامل ایجاد کنیم؟

جذب نامحدود دانش آموزان و دانش پذیران

سرویس دهنده‌های نظیر نتفلیکس (Netflix) و آمازون پرایم (Amazon prime) یا مشابه وطنی آنها فیلیمو با جذب مخاطبان میلیونی توانسته اند شبکه های تلویزیونی ملی را خالی از مخاطب کنند. حالا تصور کنید با توجه به محدودیت نداشتن کلاس های آنلاین و وبینارهای آموزشی در جذب تعداد مخاطب بعضی مؤسسات می توانند تا چه اندازه از برگزاری کلاس آنلاین و وبینار آموزشی درآمد داشته باشند. در واقع در این رقابت منجر به تغییرات بنیادینی در آموزش آنلاین خواهد شد.

چرا آموزش آنلاین فقط با اساتیدآنلاین ؟!

کلام آخر

آینده آموزش آنلاین در اختیار تدریس آنلاین، وبینار آموزشی، کلاس آنلاین و … است. برای پیروزی و موفقیت در این مسیر باید از دیگران جلوتر باشید. در این رقابت زمان اهمیت زیادی دارد. توصیه ما به شما این است که زمان را از دست ندهید از همین امروز برای رقابت در این عرصه برنامه ریزی کنید. اساتید آنلاین با در اختیار داشتن بهترین و به روزترین بسترهای آموزش آنلاین مشاور، راهنما و پشتیبان شما در این عرصه است.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید
سیستم آموزش آنلاین

نگاهی به سیستم آموزش آنلاین در ایران و جهان

سیستم آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی سیستمی تقریبا نوپا در آموزش جهانی به شمار می آید. این سیستم…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question