چه کشورهایی به زبان آلمانی صحبت می کنند؟

زبان آلمانی

برای مهاجرت به آلمان و یا چند کشور آلمانی زبان، و یا کار یا تحصیل در این کشور شما می بایست به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. زبان آلمانی شرط تحصیل رایگان در این کشور است و اگر شما به آلمانی مسلط باشید، برای تحصیل هزینه ای پرداخت نخواهید کرد. یادگیری زبان آلمانی کار آسانی نیست و نیاز به برنامه ریزی و تلاش دارد. در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم که چه کشورهایی به زبان آلمانی صحبت می کنند.

معرفی معتبرترین مدارک زبان آلمانی

یکی از سوالاتی که درباره تحصیل در آلمان مطرح می شود، این است که باید تا چه سطحی آلمانی بلد باشیم؟

زبان آلمانی و ارائه مدرک زبان در سطح B1 برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های آلمان الزامی است. این در حالی است که این مدرک لازم است اما برای مهاجرت به آلمان کافی نیست. جهت ورود به دانشگاه‌ های آلمان و همچنین اخذ ویزای دانشجویی آلمان، قبولی و داشتن مدارک مستند یکی از دو آزمون DSH و یا TestDaf الزامی است.

چه کشورهایی به زبان آلمانی صحبت می کنند

چه کشورهایی به زبان آلمانی صحبت می کنند؟

اما چه کشورهایی به زبان آلمانی صحبت می کنند؟

آلمانی تنها زبان رسمی آلمان و اتریش و یکی از زبان‌ های رسمی سوئیس به شمار می ‌رود. علاوه بر این، آلمانی‌ زبانانی نیز در آرژانتین، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، شیلی، جمهوری چک، دانمارک، اکوادور، یونان، مجارستان، ایتالیا، قزاقستان، قرقیزستان، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، نامیبیا، پاراگوئه، لهستان، رومانی، روسیه، اسوواکی، اوکراین، ایالات متحده و اروگوئه وجود دارند.

آلمانی یا فرانسوی، کدام یک سخت تر است؟

بر مبنای داده‌های سرشماری سال 2010، آلمانی، با داشتن 132 میلیون نفر گویشور، یازدهمین زبان پرتکلم در جهان است. از این تعداد، حدود 79 میلیون نفر در آلمان زندگی می‎کنند. آلمانی زبان اول حدود 76 میلیون نفر و زبان دوم، سوم یا چهارم 56 میلیون نفر دیگر است.

کشورهای آلمانی زبان در اروپا

اروپا جایی است که مطابق انتظار بیشترین تعداد گویشوران زبان آلمانی و بیشترین کشورهای آلمانی زبان را در خود جای داده است. همان طور که گفته شد، زبان آلمانی با داشتن مجموعاً 79 میلیون نفر گویشور، پرتکلم‌ترین زبان این قاره به شمار می‌رود. در اتریش، که آلمانی در آن تنها زبان رسمی است، اساساً کل جمعیت 7/8 میلیون نفری به آلمانی تکلم می‌کنند. بخش عظیمی از سوئیس نیز به این زبان تکلم می‌کنند.

نکات زبان آلمانی | هرآنچه باید در مورد زبان آلمانی بدانید

 

آلمان83,517,045 نفر
بلژیک11,539,328 نفر
اتریش8,955,102 نفر
سوئیس8,591,365 نفر
لوکزامبورگ615,729 نفر
لیختنشتاین38,019 نفر

 

گویشوران آلمانی ‌ای هم هستند که در سراسر بیشتر کشورهای اروپایی پراکنده‌ شده ‌اند. هرچند این زبان در پایان جنگ جهانی دوم در بسیاری از نقاط جهان رشد چشمگیری داشت، آلمانی امروزه یکی از 24 زبان رسمی اتحادیۀ اروپاست و کلاً حدود 100 میلیون نفر در سراسر اروپا به این زبان تکلم می‌کنند. پس از روسی، آلمانی پرتکلم‌ ترین زبان این قاره است.

یادگیری آلمانی با سریال | بهترین سریال ها برای یادگیری زبان آلمانی

هرچند آلمانی در برخی از کشورها زبان رسمی نیست، در بسیاری از کشورهای جهان در قالب زبانی فرهنگی یا اقلیت به‎ کار می‎رود. این کشورها عبارتند از:

 • برزیل
 • بوسنی و هرزگوین
 • جمهوری چک
 • دانمارک
 • مجارستان
 • ایتالیا
 • قزاقستان
 • نامیبیا
 • لهستان
 • رومانی
 • روسیه
 • اسلووکی
 • اوکراین

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question