آزمون SAT به درد چه کسانی می خورد؟

sat

برای مهاجرت به کشورهای خارجی شما نیاز دارید تا تسلط خود بر زبان انگلیسی را نشان دهید. برای این کار شما باید در آزمون های زبان بین المللی از جمله تافل ®، آیلتس ® یا پی تی ای ® شرکت کنید. اما اگر می خواهید در مقطع کارشناسی مهاجرت تحصیلی داشته باشید، نیازمند شرکت در آزمون ®SAT هستید. بسیاری از دانشگاه های سراسر دنیا برای پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی از دانشجویان کسب نمره ای مناسب در آزمون SAT  را انتظار دارند. این آزمون به زبان انگلیسی است و آزمونی است که استعداد تحصیلی افراد را می سنجد. بنابراین برای موفقیت در این آزمون شما هم باید ب زبان انگلیسی مسلط باشید و هم بر درس های تحصیلی خود که مهم ترین آن ریاضی است. در آزمون SAT یک قسمت Math وجود دارد که شما نیازمند دانش ریاضی برای حل سوالات آن هستید.

 

هدف از برگزاری آزمون ®SAT که مخفف Scholastic Aptitude Test است، در واقع تعیین و تشخیص استعداد تحصیلی است؛ یعنی با این مدرک، می‌توان به سطح اطلاعات آکادمیک عمومی داوطلب شرکت در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی به ‌عنوان یک داوطلب بین‌المللی پی برد. اگرچه شاید ازنظر بعضی‌ها، معیار خوبی نباشد.

آزمون SAT به زبان انگلیسی و توسط سازمان ®ETS برگزار می‌شود . همان ‌طور که گفته شد این آزمون، بیشتر پیش ‌نیازی است برای داوطلبانی که قصد ورود به مقطع کارشناسی در برخی از دانشگاه ‌های دنیا را دارند. این آزمون فقط مختص دانشگاه ‌های ایالات ‌متحده آمریکا نیست بلکه دانشگاه ‌های اسکاندیناوی، ترکیه، استرالیا و کشورهای اروپایی نیز بعضاً از متقاضیان ورود به رشته‌ های کارشناسی انگلیسی ‌زبان، این مدرک را درخواست می‌کنند.

 

شما برای کسب آمادگی بیشتر در گرامر زبان انگلیسی می توانید در دوره های آموزشی اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید
اعتبار مدرک آیلتس

اعتبار مدرک آیلتس در سال ۲۰۲۳

آزمون آیلتس IELTS یکی از معتبرترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله…

بیشتر بخوانید
تقویت واژگان تافل

تقویت واژگان تافل: راهنمایی برای گسترش مهارت های زبان انگلیسی شما

یکی از مهم ترین مهارت های قبولی در آزمون تافل، داشتن گنجینه واژگان غنی است. به همین دلیل یکی از…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *