چرا یادگیری زبان انگلیسی اهمیت دارد؟

یادگیری زبان انگلیسی

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا باید یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم. البته یادگیری زبان ایدۀ بسیار خوبی است و افرادی که چند زبان بلد هستند از دیگران باهوش تر هستند. یادگیری زبان انگلیسی به ما کمک می کند تا با فرهنگ کشورهای دیگر آشنا شویم، این یادگیری به ما کمک می کند تا افراد کشورهای دیگر را بهتر بشناسیم. یادگیری این زبان به شما کمک می کند تا شما شنوندۀ خوبی شوید و اگر با فردی که توریست بود یا از کشور دیگری به کشور ما آمده بود، ارتباط موثر برقرار کنید.

در هر صورت یاد گرفتن هر زبانی برای افراد خوب است، آیا می دانستید که در جهان 6500 زبان وجود دارد که ما تنها یکی یا دو تای آن را بلد هستیم؟ ما در اینجا برای شما بیان می کنیم که چرا شما باید زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

 

زبان انگلیسی در زبان رسمی 53 کشور است

400 میلیون نفر در سرتاسر جهان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و این زبان رسمی آنها است. این تنها دلیل یادگیری این زبان نیست، دلیل دیگر آن است که این زبان در ¼ از کشورهای دنیا برای نوشتن مقاله ها و کتاب های علمی استفاده می شود، حتی در کشور ما. پس شما باید یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده باشید تا بتوانید دانش و علم خود را بالا ببرید و از این مقاله ها و کتاب ها استفاده کنید.

یادگیری زبان انگلیسی

این زبان بعد از زبان رسمی کشورها مهم ترین زبان در جهان است

این زبان دومین زبان رسمی در همۀ کشورهای جهان است. در حالی که در کشور چین Chinese Mandarin یعنی زبان سادۀ چینی استفاده می شود و در کشورهای اسپانیایی زبان زبان اسپانیایی رایج است، اما در بیشتر کشورها زبان انگلیسی رایج ترین زبان است. البته یادگیری زبان انگلیسی سخت نیست اما برخی از افراد فکر می کنند که یادگیری این زبان مانند این است که بروند در یک سیارۀ دیگر زندگی کنند.  البته باید یادآور شود که همه به این زبان نیاز دارند چون ممکن است به کشور دیگری بروند و آنجا باید به این زبان صحبت کنند. البته شما نمی توانید 6500 زبان موجود در دنیا را یاد بگیرید، اما برای برقراری ارتباط با دیگران شما باید زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

شما با یادگیری زبان انگلیسی می توانید کارهای بهتری را پیدا کنید

شرکت ها در سرتاسر جهان به سوی بین المللی شدن پیش می روند و برای آنها فرقی ندارد که چه کسی را استخدام کنند، آنها می خواهند یک فرد خبره و با استعداد را استخدام کنند. البته داشتن مهارت های زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا بتوانید شغل های بهتری پیدا کنید چون برخی از شرکت ها برای استخدام به مدرک زبان انگلیسی احتیاج دارند.

یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می کند که راحت تر مسافرت کنید

همانطور که قبل از اشاره شد، زبان انگلیسی زبان دوم جهان است. شما به هر کشوری سفر کنید آن کشور افرادی دارد که می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند پس بهتر است زبان یاد بگیرید که در حال حاضر می توانید به آموزشگاه آنلاین بروید و تدریس آنلاین دریافت کنید. برای مثال شما در هواپیما نشسته اید و این هواپیما به یک کشور خارجی می رود اگر شما زبان انگلیسی بلد نباشید نمی تواند emergency information یعنی اطلاعات مهم را بخوانید، یا اگر در کشوری مثل ایالات متحدۀ آمریکا باشید، اگر آدرس بلد نباشید در خیابان گم می شوید و این مشکل بزرگی برای شما ایجاد می کند. اگر شما یک مهمان خارجی داشته باشید و اسم او را ندانید شما باید ساعت ها در فرودگاه در جست و جوی او باشید یا حتی برای پیدا کردن او به پلیس فرودگاه مراجعه کنید. این خوب نیست پس شما باید زبان انگلیسی را درست بیاموزید.

این زبان رسانه ها و شبکه های اجتماعی است

بسیاری از مطالب در اینترنت به زبان انگلیسی نوشته شده است و شما اگر این زبان را بلد نباشید نمی توانید آنها را بفهمید. در شبکه های اجتماعی مانند Facebook, Instagram, Twitter هم وضع به همین منوال است و شما باید زبان انگلیسی بلد باشید تا بتوانید در این شبکه ها فعالیت کنید. شما ممکن است یک فیلم خارجی را برای دیدن انتخاب کنید اما اگر زبان انگلیسی بلد نباشید هیچ چیزی از آن نخواهید فهمید. این زبان یک زبان رسانه ای است و در سرتاسر جهان کاربرد دارد. پس شما هم باید آن را یاد بگیرید و از آن در حوزۀ کاری خود استفاده کنید.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

اگر تا کنون برای یادگیری زبان اقدامی نکرده اید، دوره شروع از صفر زبان انگلیسی مناسب شماست.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question