۵ حقیقت جالب در مورد زبان آلمانی

چند نفر آلمانی صحبت می کنند؟ منظور از آلمانی استاندارد چیست؟ در زبان آلمانی از چند کلمه استفاده می کنیم؟ و “دوستان دروغین” چه ربطی به یادگیری آلمانی دارند؟ ما پاسخ این سوالات و سوالات دیگر را در مقاله ” 5 حقیقت جالب در مورد زبان آلمانی ” اختیار شما قرار خواهیم داد.

1. میزان استفاده از زبان آلمانی در جهان

آلمانی توسط بیش از 120 میلیون نفر در اتریش، آلمان، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، سوئیس و در بخش هایی از بلژیک، شمال ایتالیا و شرق فرانسه صحبت می شود. این زبان یک زبان کلیدی در اتحادیه اروپا و اقتصادهای جدید اروپای مرکزی و شرقی است. حتی در خارج از اروپا، به نظر می رسد زبان آلمانی متقاضیان زیادی دارد. بر اساس گزارش ZAF، در سال 2015 حدود 15.4 میلیون نفر در دوره های آلمانی در مدارس، دانشگاه ها یا موسسات زبان شرکت کردند. نیم میلیون دانش آموز بیشتر از 5 سال پیش.

علاوه بر این، آلمانی یکی از ده زبان محبوب جهان است و به همین دلیل است که در کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال 2006  ثبت شده است.

2. آلمانی تقریبا داشت به زبان اصلی ایالات متحده تبدیل می شد!

بیش از 200 سال است که افسانه ای وجود دارد که می گوید آلمانی تقریباً زبان رسمی ایالات متحده شد. اما آیا این حقیقت دارد؟ مانند هر افسانه ای، حقیقتی در آن نهفته است. در سال 1794، گروهی از مهاجران آلمانی طوماری را در ویرجینیا به مجلس نمایندگان ایالات متحده ارائه کردند و خواستار ترجمه آلمانی متون قانونی شدند. این پیشنهاد با 42 رای در مقابل 41 رای رد شد. طبق شایعات، در سال 1828 در پنسیلوانیا رأی گیری شد که آیا آلمانی باید به عنوان دومین زبان رسمی در کنار انگلیسی معرفی شود یا خیر. ظاهراً تنها یک رأی مانع اجرای این طرح شد و این رأی از سوی «مولنبرگ» رئیس مجلس قومی آلمان بود.

3. واژگان آلمانی

زبان آلمانی از حدود 5.3 میلیون کلمه تشکیل شده است.البته این روند رو به رشد است. حدود یک سوم از این کلمات در 100 سال گذشته اضافه شده است. این بدان معناست که زبان آلمانی هشت برابر بیشتر از زبان انگلیسی کلمه دارد. زبان آلمانی به دلیل امکان ایجاد کلمات جدید با به هم پیوستن کلمات واحد به یکدیگر برای ساختن یک کلمه، زبانی غنی به شمار می رود. به عنوان مثال: Wehrdienstverweigerer” (EN: مخالف وظیفه شناسی) یا “Weltmeisterschaftseröffnungsspiel” (EN: بازی افتتاحیه مسابقات قهرمانی جهان.

5 حقیقت جالب در مورد زبان آلمانی

4. دوستان دروغین

آلمانی و انگلیسی بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید مشترک هستند. به عنوان مثال، کلماتی مانند “Kindergarten” یا “Strudel” در انگلیسی و آلمانی به همین معنی است. اما برخی از کلمات وجود دارد که کمی پیچیده هستند. به این کلمات دوستان دروغین گفته می شود: کلماتی که در زبان آلمانی و انگلیسی مشابه هستند، اما معنای متفاوتی دارند. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

کلمه   kind

معنی انگلیسی: خوب، ناز

معنی آلمانی با حرف بزرگ در ابتدا: کودک

کلمه  still

معنی انگلیسی: با این حال

معنی آلمانی: ساکت

کلمه  spring

معنی انگلیسی: یک زمان از سال / فصل

معنی آلمانی: پریدن

بنابراین مراقب باشید، زیرا به اصطلاح “دوستان دروغین” می توانند به سرعت شما و شریک مکالمه تان را به مسیر اشتباه سوق دهند و ممکن است هر کدام  از شما از چیزهای بسیار متفاوتی صحبت کنید در حالی که ظاهرا از کلمات مشابهی استفاده می کنید و این باعث سوء تفاهم می شود.

5. آلمانی استاندارد واقعاً وجود ندارد

اغلب، دانش آموزان از ما می پرسند که اصطلاح “آلمانی استاندارد” واقعاً به چه معناست. پاسخ بسیار ساده است. زیرا در واقع، آلمانی استاندارد تنها کلمه دیگری برای آلمانی عالی است و این همان چیزی است که ما در اساتید آنلاین آموزش می دهیم. آلمانی عالی یا آلمانی استاندارد ترکیبی از آلمانی میانه و آلمانی بالایی است و بیشتر گویش های اتریشی بر اساس آن است.

حتی اگر بسیاری از اتریشی ها اصرار دارند که به زبان خودشان صحبت کنند، تفاوت بین آلمانی اتریشی و آلمانی تقریباً وجود ندارد. اگرچه برخی از کلماتی هستند که هنوز به طور کامل بر آنها توافق نشده است، مانند Paradeiser  گوجه فرنگی یا Schlagobers  خامه فرم گرفته. اما همه کسانی که به آلمانی صحبت می کنند همیشه متوجه منظور یکدیگر می شوند.

نتیجه

در بزرگ‌ترین و قوی‌ترین منطقه اقتصادی جهان، اتحادیه اروپا، آلمانی زبان مادری بسیاری از افراد است. وین، پایتخت اتریش یکی از بین المللی ترین شهرها و یک مکان تجاری جذاب در اروپا است. شهر وین برای هشتمین بار متوالی به عنوان شهر با بالاترین کیفیت زندگی در سراسر جهان شناخته شد.

وین به دلیل موقعیت مرکزی خود در اروپا و امکانات فراوان، در بین جوانان نیز محبوبیت دارد. برای کسانی که می خواهند تجربه بین المللی کسب کنند و می خواهند مهارت های آلمانی خود را بهبود بخشند، وین بهترین مکان است.

اما برای کسانی که امکان سفر به وین را ندارند ما کلاس ها و دوره های هیبریدی زبان آلمانی اساتید آنلاین را پیشنهاد می دهیم.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question