۸ نوع اسم انگلیسی که باید بدانید (قسمت اول)

8 نوع اسم انگلیسی که باید بدانید (قسمت اول)

سگ ها، دریاچه، عینک آفتابی، کوه کلیمانجارو و موز چه چیز مشترکی دارند؟ مطمئن نیستید؟ همه آنها مصداق اسم هستند. اگر بلافاصله این کلمات را به عنوان اسم تشخیص ندادید، نگران نباشید. در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد اسامی و انواع اسم انگلیسی بدانید، توضیح می دهیم. به علاوه، ما قصد داریم به هشت نوع اسم انگلیسی نگاهی دقیق‌تر بیندازیم. به زودی، این اسم ها را در همه جا خواهید دید.

آزمون آزمایشی آیلتس

اسم (noun) در زبان انگلیسی چیست؟

قبل از اینکه جلوتر برویم، اجازه دهید به یک سوال مهم پاسخ دهیم. اسم چیست؟ بر اساس فرهنگ لغت کمبریج، اسم عبارت است از کلمه ای که به شخص، مکان، چیز، رویداد، ماده یا کیفیت اشاره دارد. اکنون که ما یک تعریف اساسی از اسم ها داریم، چگونه آن ها را در یک جمله به کار می بریم؟

چند نکته در مورد اسامی انگلیسی که باید به خاطر بسپارید.

1- اسامی انگلیسی به عنوان فاعل (subject) و مفعول (object):

اسم ها می توانند فاعل یا مفعول جمله باشند. فاعل جمله اسمی است که فعل را انجام می دهد. به مثال زیر دقت کنید:

  • سامانتا بستنی می خورد. (Samantha eats ice cream.)

در این جمله eats فعل عمل و Samantha اسمی است که عمل خوردن را انجام می دهد. بنابراین، سامانتا فاعل در این جمله است.

مفعول مستقیم جمله کلمه ای است که فعل به آن عمل می کند یا بر آن تأثیر می گذارد. به مثال زیر دقت کنید:

  • سامانتا بستنی می خورد.  (Samantha eats ice cream.)

Ice cream اسمی است که تحت تأثیر فعل eats قرار می گیرد، بنابراین مفعول مستقیم در این جمله است.

2- اسم های جنسیتی (Gendered Nouns):

اکثر اسامی انگلیسی از نظر جنسیت خنثی هستند. این با اسامی اسپانیایی یا فرانسوی تفاوت زیادی دارد که املای آن ها متفاوت است و برای هر جنسیت به توافق صحیح ماده-اسم نیاز دارد. چند مورد وجود دارد که در آن اسم‌های انگلیسی جنسیتی می‌شوند، مانند استفاده از پیشخدمت برای مرد و پیشخدمت برای زن. اما، در بیشتر موارد، اسامی انگلیسی به جنسیت خاصی متصل نیستند و حرف تعریف (the، a یا an) بسته به جنسیت تغییر نمی کند. به خاطر داشته باشید که برخی از ضمایر جنسیت دارند. ضمایر را می توان به جای یک اسم استفاده کرد، بنابراین لازم نیست یک اسم را بارها و بارها تکرار کنید. ضمایری مانند he و she به جنسیت خاصی اشاره دارد. they یا them را می توان به عنوان ضمایر خنثی جنسیت در انگلیسی استفاده کرد.

3- اسامی جمع (Plural Nouns):

وقتی می خواهید در مورد گروهی از اسم ها صحبت کنید، باید اسم را جمع کنید. همه زبان ها املای یک کلمه را تغییر نمی دهند تا آن را جمع کنند، بنابراین این می تواند یک مفهوم گیج کننده باشد. خوشبختانه، چند قانون ساده برای تشکیل اسامی جمع انگلیسی وجود دارد، مانند زمانی که –s یا -es را به اسامی اضافه می کنیم یا زمانی که واقعا نیازی به تغییر کلمه نیست. ابتدایی ترین راه برای تشکیل اسامی جمع اضافه کردن -s در انتهای کلمه است. بسیاری از اسم های جمع مانند ماشین ها (cars)، سیب ها (apples) و کتاب ها (books) از این طریق تشکیل می شوند.

8 نوع اسم انگلیسی که باید بدانید (قسمت اول)
8 نوع اسم انگلیسی که باید بدانید (قسمت اول)

چرا باید انواع اسم های انگلیسی را یاد بگیریم؟

ممکن است از خود بپرسید که آیا من واقعاً باید انواع مختلف اسم ها را بدانم؟ مطمئناً، ممکن است کمی طاقت فرسا باشد، اما هنگامی که دسته بندی های مختلف را یاد گرفتید، استفاده از اسم ها بسیار راحت خواهد بود.

1- جملات انگلیسی شما بدون اسم معنی ندارند. به عبارت ساده، بدون اسم نمی توانید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. برای بیان اینکه در مورد چه کسی، چه چیزی و کجا صحبت می کنید به اسم نیاز دارید.

2- درک اسم ها گام مهمی در تسلط شما بر زبان انگلیسی است. یادگیری و درک انواع مختلف اسم ها و نحوه استفاده از آن ها به شما کمک می کند دانش زبان انگلیسی خود را گسترش دهید.

3- دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهید. اسم های زیادی در زبان انگلیسی وجود دارد. همانطور که شروع به یادگیری در مورد انواع مختلف اسم ها می کنید، می توانید کلمات انگلیسی بیشتری را به واژگان خود اضافه کنید. در نظر داشته باشید که فهرستی از کلمات انگلیسی جدیدی را که هنگام مطالعه دسته بندی های مختلف اسمی یاد می گیرید، نگه دارید.

8 نوع اسم انگلیسی که باید بدانید

پیش از این، ما اسم ها را به عنوان یک شخص، مکان، چیز یا ایده تعریف می کردیم. این یک تعریف کلی است که به ما کمک می کند بفهمیم اسم چیست. برای تفکیک بیشتر این موضوع، اجازه دهید به هشت نوع خاص اسم نگاه کنیم. هنگامی که این دسته بندی ها را درک کردید، شناسایی و استفاده از اسم ها در انگلیسی بسیار آسان تر خواهد بود!

شما به سرعت متوجه خواهید شد که بسیاری از اسم ها در بیش از یک دسته قرار می گیرند. مثلاً عشق (love) یک اسم عام، غیرقابل شمارش و انتزاعی است در حالی که دفتر یادداشت (notebook) مشترک، ملموس، مرکب و قابل شمارش است! دانستن این انواع اسم به شما کمک می کند در مورد آن ها صحبت کنید. به عنوان مثال، از آنجایی که عشق یک اسم غیرقابل شمارش است اما دفترچه یادداشت قابل شمارش است، نمی توانید بگویید: من پنج عشق دارم (I have five loves)، اما می توانید بگویید: من پنج دفترچه دارم (I have five notebooks)

همانطور که در قسمت اول این مقاله مشاهده کردید یادگیری اسامی در زبان انگلیسی نقش بسیار مهمی در تسلط شما بر این زبان دارد. در قسمت دوم این مقاله به ادامه انواع اسامی در زبان انگلیسی می پردازیم. خواندن قسمت دوم مقاله را از دست ندهید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question